Справа № 758/5120/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 травня 2023 року місто Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі судді Гребенюка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про поділ спільного майна
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в особі свого представника - адвоката Шевчука Анатолія Анатолійовича звернулася До Подільського районного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 , про поділ спільного майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Так, позовна заява була сформована і подана з використанням системи «Електронний суд».
Відповідно до ч. 8 ст. 14 ЦПК України, особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
За змістом частини 5 статті 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно ч. 7 ст. 43 ЦПК України, у разі подання до суду документів в електронній формі, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Пунктом 2 частини 1 статті 177 ЦПК України передбачено, що у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
В той же час, в порушення наведених вимог, представником позивача не долучено до позовної заяви доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Також, відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач звернулася до суду з позовом про поділ спільного майна. В обґрунтування своїх вимог зазначила, що відповідачем 27 вересня 2010 року було укладено договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 41,9 кв.м., від імені та в інтересах подружжя. Частину коштів в сумі 68 000 гривень на придбання вищезазначеної квартири позивачка надала із власних заощаджень, подарованих їй її батьками. На підставі цього просила припинити право власності відповідача на спірну квартиру, визнати право спільної сумісної власності позивача та відповідача на смільну квартиру, в порядку поділу спільного майна подружжя визнати за відповідачем право власності на 3/10 частину спірної квартири, визнати за позивачем право власності на 3/10 частину спірної квартири.
В той же час, до позовної заяви не долучено доказів на підтвердження обставини, якою позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме, на підтвердження того, що позивачем на придбання спірної квартири надано з власних заощаджень 68 000 гривень, які були подаровані їй її батьками для придбання житла.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене, позивачу потрібно усунути недоліки позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про поділ спільного майна - залишити без руху;
Встановити позивачеві 10-денний строк з дня отримання копії Ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків;
Роз`яснити позивачу, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута;
Копію цієї ухвали направити позивачу;
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Володимир ГРЕБЕНЮК
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2023 |
Оприлюднено | 30.06.2023 |
Номер документу | 111865917 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні