Ухвала
від 23.06.2023 по справі 930/1628/23
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/1628/23

Провадження №1-кс/930/462/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.2023 року м. Немирів

Слідча суддя Немирівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

скаржника ОСОБА_3

представника скаржника адвоката ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирів скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -

В С Т А Н О В И Л А:

До Немирівськогорайонного судунадійшла скарга ОСОБА_3 на бездіяльність ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань..

Скаргу обґрунтовує тим, 30.05.2023 року нею було подано заяву до ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про вчинення дій, що містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст.161 ч.3, 180 ч.1, 356 та 358 ч.1,3,4 КК України. Дана заява прийнята ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області.

У заяві вона повідомила, що 28 травня 2023 року о 15 годині в селі Велика Бушинка Немирівської територіальної громади Вінницького району на площі біля сільського Будинку культури відбулись згідно оголошення, яке за тиждень було розклеєно на парканах села, так звані «загальні збори жителів села», на розгляд яких чомусь було (дослівно з оголошення) «винесено питання про перехід православної громади села Велика Бушинка з Української Православної Церкви (МП) в Православну Церкву України». Перша є релігійною організацією, керівником якої є заявниця, друга - абсолютно іншою релігійною організацією, яка має свою окрему державну реєстрацію, свого керівника та своїх членів й також вже діє в селі Велика Бушинка. Наразі в селі Велика Бушинка Немирівської ОТГ станом на 28 травня 2023 року існують якнайменше дві юридичні особи, які є громадськими організаціями, що об`єднують між собою православних християн та створюють релігійні громади, а саме:

1. релігійна організація «Релігійна громада Свято-Воскресенського храму села Велика Бушинка Немирівського району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви», ЄДРПОУ39323057, новим керівником якої заявниця є з 25 травня 2023 року, коли її було обрано на загальних Парафіяльних зборах православної громади даної релігійної організації згідно Статуту релігійної організації, зареєстрованого 15 вересня 2016 року у департаменті національностей та релігій Вінницької ВЦА за номером 184. Громада зареєстрована 19.03.1992 року та наразі налічує 58(п`ятьдесят вісім) зареєстрованих та затверджених на загальних Парафіяльних зборах членів, які є не тільки жителями села Велика Бушинка, але й жителями прилеглих сіл Немирівської ОТГ, в яких наразі немає релігійних громад даної конфесії, а відповідно місця для богослужіння, а тому вони відвідують їхній храм й також є членами їхньої організації. Членство в громадських організаціях, релігійних в тому числі, згідно Статуту не обмежується територіальним принципом одного населеного пункту.

2. релігійна організація "Релігійна громада парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Велика Бушинка Немирівського району Вінницько-Тульчинської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України)», ЄДРПОУ 43733530, створена та зареєстрована згідно даних Єдиного державного реєстру 29.07.2020 року, керівником якої згідно даних реєстру є ОСОБА_5 .Кількість членів даної релігійної організації наразі ОСОБА_3 невідома, але відомо, що ці люди не належать до їхньої релігійної організації.

Їхня релігійна організація збиралась на загальні парафіяльні збори 25 травня 2023 року в Свято-Воскресеньскому храмі села Велика Бушинка, який належить релігійній громаді. На даних зборах питання про «перехід в ПЦУ» не ставилось. Натомість на даних зборах було обговорено питання організаційної та канонічної приналежності їхньої релігійної громади й одноголосно таємним голосуванням при 100% кворумі членів релігійної громади на зборах було прийнято рішення не змінювати організаційної та канонічної підлеглості та залишитись в підпорядкуванні Київської митрополії Української Православної Церкви (ЄДРПОУ 21510633).

Організаторами заходу «за перехід православної громади села з УПЦ в ПЦУ», тобто примусового й заочного «переводу» людей з чужої громадської організації до власної , виступили члени якраз тої релігійної організації, яким нікуди «переходити» не було потрібно, а саме - члени релігійної організації "Релігійна громада парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Велика Бушинка Немирівського району Вінницько-Тульчинської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України)», ЄДРПОУ 43733530. Головним керуючим даним заходом», яка навіть приготувала «протокол громади УПЦ» була саме керівник даної релігійної організації ПЦУ - ОСОБА_5 , жителька села Велика Бушинка. Збори відбувалися за участю священника релігійної організації "Релігійна громада парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Велика Бушинка Немирівського району Вінницько- Тульчинської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України)» ОСОБА_6 та священника, також конфесії ПЦУ з села Мухівці, ОСОБА_7 .

Заявниця вважає, що ці громадяни мають конфлікт інтересів, оскільки є священниками абсолютно іншої релігійної конфесії, зареєстрованої в Україні абсолютно за іншими ЄДРПОУ, яка як конфесія й є прямим вигодонабувачем подібних рішень, а також вони не є членами релігійної організації «Релігійна громада Свято-Воскресенського храму села Велика Бушинка Немирівського району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви», ЄДРПОУ39323057, яка станом на 25травня 2023 року вже заявила, що не буде «переходити до ПЦУ.

Головою зборів села за перехід православної громади» було обрано жителя села ОСОБА_8 , секретарем-жительку села ОСОБА_9 . Як зазначила заявниця, обоє ніколи не були членами їхньої релігійної громади.

На зборах виносилось питання перейменування релігійної громади УПЦ в громаду ПЦУ та зміна її організаційної та канонічної приналежності.

На даних загальних зборах жителів села була присутньою також тимчасово виконуюча обов`язки старости села Велика Бушинка ОСОБА_10 , яка також приймала участь у голосуванні. Тобто, представник місцевого самоврядування фактично підтримала цей захід, що на думку заявниці є втручання територіальної громади в діяльність релігійних організацій.

Таким чином, на думку заявниці, 28 травня групою осіб, які є жителями села та членами іншої релігійної організації та священниками іншої релігійної організації, які активно приймали участь у даному заході й є майбутніми вигодонабувачами від таких дій, було вчинено кримінальний злочин та фактично проведено рейдерські дії щодо їхньої релігійної організації, юридичної особи з ЄДРПОУ39323057, які можуть кваліфікуватись за ст.358- 4 «Використання завідомо підробленого документа», з найближчою метою, кваліфікованою за ст. 206-2 «Протидія законній господарській діяльності за попередньою змовою групою осіб», яка переслідує в першометі злочин, кваліфікований вже за ст. 180-1 «Перешкоджання здійсненню релігійного обряду», оскільки додатковим факультативним об`єктом за даною статтею є саме діяльність релігійної організації, та ст. 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії, розпалювання релігійної ворожнечі».

Вищевказані дії, як вважає ОСОБА_3 , є втручанням у діяльність юридичної особи та спрямовані на рейдерське захоплення юридичної особи та її майна.

У вищевказаних діях, як вона зазначає, вбачаються ознаки складу наступних злочинів, передбачених:

1.Частиною 1 та частиною 3 ст. 161 КК України, а саме: умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв`язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

2.Частиною 1 ст. 180 КК України, Незаконне перешкоджання здійсненню релігійного обряду, що зірвало або поставило під загрозу зриву релігійний обряд;

3.Статтею 356 КК України: самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією,якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника;

4. Частиною 1, 3 та 4 ст. 358 КК України, підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб`єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут .

На думку ОСОБА_3 , оскільки на вищевказаних зборах громадян були складені відповідні протоколи, які є підробленими, оскільки безпосередньо Релігійної організацією «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СВЯТО - ВОСКРЕСЕНСЬКОГО ХРАМУ СЕЛА ВЕЛИКА БУШИНКА НЕМИРІВСЬКОГО РАЙОНУ ТУЛЬЧИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ»- не приймались та не видавались, існує факт підробки офіційних документів релігійної організації, факт самоправства та факт розпалювання релігійної ворожнечі, образа почуттів членів релігійної громади у зв`язку з їхніми релігійними переконаннями, що все разом має на меті та уже створює перешкоди у здійсненні релігійних обрядів, тобто є вчиненими ряд кримінально-караних діянь, передбачених КК України.

Крім того, в Україні не є забороненою Українська Православна Церква, складовою частиною якої є РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СВЯТО - ВОСКРЕСЕНСЬКОГО ХРАМУ СЕЛА ВЕЛИКА БУШИНКА НЕМИРІВСЬКОГО РАЙОНУ ТУЛЬЧИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ» , яка на даний час опинилась під загрозою рейдерського захоплення у зв`язку із вчиненням ряду кримінальних правопорушень щодо неї та її членів.

Також, заявниця повідомила, що 26 травня 2023 року нею було надіслано повідомлення начальнику управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації ОСОБА_11 про позачергові збори членів їхньої громади, на яких було прийнято рішення не змінювати організаційної та канонічної підлеглості релігійної громади.

Оскільки ОСОБА_3 вважає, що в діях ОСОБА_5 , керівника релігійної організації "Релігійна громада парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Велика Бушинка Немирівського району Вінницько-Тульчинської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України)», ЄДРПОУ 43733530; ОСОБА_12 , по-батькові невідомо, священника релігійної організації "Релігійна громада парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Велика Бушинка Немирівського району Вінницько-Тульчинської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України)», ЄДРПОУ 43733530; ОСОБА_7 , священника конфесії ПЦУ села Мухівці; тимчасово виконуючої обов`язки старости села ОСОБА_10 ; жителя села Велика Бушинка ОСОБА_8 ; жительки села Велика Бушинка ОСОБА_9 , містяться ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.161 ч.3, 180 ч.1, 356 та 358 ч.1,3,4 КК України, тому 30.05.2023 вона звернулася до ВП№5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області з вище вказаною заявою.

Однак на її прохання надати їй письмову вмотивовану відповідь на її звернення від 30.05.2023 року, а в разі відкриття кримінального провадження, надати витяг із ЄРДР, вона одержала повідомлення від 06.06.2023 року, з якого вбачається, що ВП № 5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області здійснено перевірку її звернення по факту незаконного проведення зібрання в с.Мухівці Немирівської ТГ Вінницького району, яке відповідним чином було зареєстровано в ВП № 5 Вінницького РУП за № 2896 від 30.05.2023 року. Однак, враховуючи те, що факти вказані у її зверненні не містять ознак кримінальних правопорушень, у зв`язку із чим підстав для внесення вказаної події до Єдиного реєстру досудових розслідувань не має, а подальший розгляд звернення здійснено у порядку передбаченому Законом України «Про звернення громадян». 05.06.2023 року відповідно до вимог наказу МВС України №930 від 15.11.2017 року «Про затвердження порядку розгляду звернень та організацій проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2017 року за №1493/31361, на основі зібраних матеріалів відповідно до п.12 та 24 розділу 4, складено довідку та рекомендовано в порядку цивільного судочинства звернутися до суду.

ОСОБА_3 також зазначила, що на її звернення про надання їй для ознайомлення матеріалів перевірки її заяви від 30.05.2023 року матеріалів вона не отримала, тому вважає, що перевірка щодо її звернення не проводилася.

Проте ВП№5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, всупереч ст. 214 КПК України, допущено бездіяльність. Вважає, що відомості, викладені в заяві, повинні негайно, але не пізніше 24 години після подання заяви, вноситись до ЄРДР.

У зв`язку з вище викладеним, ОСОБА_3 вважає, що посадовими особами ВП№5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області було допущено бездіяльність у зв`язку з невнесенням відомостей до ЄРДР про вчинення кримінальних правопорушень передбачених ст.ст.161 ч.3, 180 ч.1, 356 та 358 ч.1,3,4 КК України та просить визнати бездіяльність посадових осіб ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви від 30.05.2023 року про вчинення відносно неї кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 161 ч.3, 180, ч.1, 356 та 358 ч. 1,2,3 КК України, незаконною та зобов`язати посадових осіб ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області невідкладно внести відомості про вчинення злочинів, які мають ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 161 ч.3, 180, ч.1, 356 та 358 ч. 1,2,3 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі її заяви про вчинення злочину та розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства.

У судовому засіданні ОСОБА_3 та її представник адвокат ОСОБА_4 заявлені вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Начальник СВ ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_13 в судове засідання не з`явилася, до суду подала заяву про розгляд скарги у її відсутність та просила у задоводенні скарги відмовити. відмовити.

Слідча суддя, заслухавши учасників, дослідивши матеріали скарги, дійшла наступного висновку.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, а саме бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення. Правом на оскарження наділені, зокрема, заявник та потерпілий, чи їх представник.

Судом встановлено, що 30.05.2023 ОСОБА_3 звернулася до ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області із заявою про вчинення злочинів, в якій просила відкрити кримінальне провадження за ст.358-4, 206-2, 180-1, 161 КК України; визнати потерпілими 58 громадян України, членів релігійної організації «Релігійна громада Свято-Воскресенського храму села Велика Бушинка Немирівського району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви», ЄДРПОУ 39323057, зареєстрованих на підставі Протоколу №3 від 25 травня 2023 року; надати у її особі як керівника релігійної організації «Релігійна громада Свято-Воскресенського храму села Велика Бушинка Немирівського району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви», ЄДРПОУ 39323057, статус потерпілого; внести відомості до ЄРДР й надати їй втияг з нього; допитати її та членів релігійної громади ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , які були присутні під час вчинення кримінального правопорушення 28 травня 2023 року в якості свідків; оголосити підозру колу осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , по-батькові невідомо, ОСОБА_7 , ОСОБА_10 ; ОСОБА_8 ; ОСОБА_9 ; вилучити у підозрюваних осіб під час розшукових дій статутно-релігійні документи, які можуть стосуватись перереєстрації релігійної громади з ЄДРПОУ 39323057, в тому числі запросити в Вінницькій ВЦА та, що могли надійти до відділу національностей та релігій, та долучити їх до справи у якості доказів підроблення документів.

Зазначена заява була зареєстрована черговим відділу ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області майором поліції ОСОБА_16 в ІТС ІПНП ЄО від 30.05.2023 №2896.

ДОП СП ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області капітаном поліції ОСОБА_17 було відібрано пояснення від ОСОБА_5 , яка пояснила, що вона є керівником релігійної громади присвятої богородиці ПЦУ та, що 28.05.2023 року в с.В.Бушинка відбулися збори громади села, на яких було прийнято рішення про перехід з Української православної церкви в православну церкву України та ніяких неправомірних дій 28.05.2023 ніхто не вчиняв, про вище вказані збори заздалегідь було повідомлено жителів с. В.Бушинка Немиівської ТГ Вінницького району. Будь яких документів по зборах не надала, так як пояснила, що вони відсутні, тому що перебувають на стадії виготовлення.

Згідно довідки по факту звернення ОСОБА_3 , у зв`язку з тим, що в матеріалах перевірки відсутні матеріали, які вказують на ознаки будь-якого кримінального чи адміністративного правопорушення, ДОП СП ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_17 вважав за доцільне проведення перевірки по вказаному факту припинити.

Згідно повідомлення ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 від 06.06.2023 ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області здійснено ретельну перевірку звернення ОСОБА_3 від 30.05.2023 року по факту незаконного проведення зібрання в с.В.Бушинка Немирівської ТГ Вінницького району. Дане звернення від 30.05.2023 відповідним чином було зареєстроване в ІТС ІПНП ЄО ВП №5 Вінницького РУП за № 2896. Відповідно до вимог ст. 214 КПК України за результатами розгляду матеріалів перевірки було встановлено, що ознаки кримінального правопорушення в даному випадку відсутні, у зв`язку із чим підстав для внесення вказаної події до ЄРДР не має, а подальший розгляд зверенення здійснено у порядку передбаченому ЗУ «Про звернення громадян».

Визначаючись щодо обґрунтованості скарги, суд виходить з того, що відповідно до статті 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Положеннями частини першої статті 9 КПК України на керівника органу досудового розслідування покладений обов`язок неухильно додержуватись вимог Кримінального процесуального кодексу.

Відповідно до частини першої та другої статті 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Внесення відомостей до ЄРДР врегульовано Положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, яким передбачено, що до реєстру вносяться відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні відповідати вимогам пункту 4 частини п`ятої статті 214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Отже, кримінально-процесуальне законодавство передбачає внесення до ЄРДР інформації на підставі заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, але не будь-яких заяв, які надходять до органів досудового розслідування при здійсненні ними своїх повноважень, а лише тих, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про вчинення злочину є наявність в таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину).

Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань і щодо них не повинно проводитися досудове розслідування.

Як зазначила у своїй скарзі ОСОБА_3 та пояснила у судовому засіданні, а також її представник - адвокат ОСОБА_4 , підставою для звернення із заявою до ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області стало те, що 28 травня 2023 року о 15 годині в селі Велика Бушинка Немирівської територіальної громади Вінницького району відбулись збори жителів села, на розгляд яких було було поставлено питання про перехід православної громади села Велика Бушинка з Української Православної Церкви (МП) в Православну Церкву України. Вони вважали, що групою осіб, які є жителями села та членами іншої релігійної організації та священниками іншої релігійної організації було вчинено кримінальний злочин та фактично проведено рейдерські дії щодо релігійної організації «Релігійна громада Свято-Воскресенського храму села Велика Бушинка Немирівського району Тульчинської єпархії Української Православної Церкви» , а саме наявні склади злочинів, передбачені ст.ст 161 ч.3, 180 ч.1, 356 та 358 ч.1,3,4 КК України, у зв`язку із чим ОСОБА_3 , як керівник зазначеної релігійної організації звернулася в поліцію із заявою про вчинення вказаних злочинів. Однак, відомості про дані злочини не були внесенні до ЄРДР, у зв`язку із чим заявниця вважала, що ВП №5 допущено бездіяльність.

Верховний Суд у своєму рішенні від 30.09.2021 (Постанова ККС ВС у справі 556/450/18) вказав, що слідчий, прокурор після прийняття та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, виходячи з їх змісту, має перевірити достатність даних, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, за наслідками чого ним приймається рішення про початок досудового розслідування шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР.

Крім того, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 30.01.2019 при розгляді справи №818/1526/18 зазначила, що, саме у межах процедури оскарження бездіяльності щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення слідчий суддя з`ясовує обставини та мотиви, з яких слідчий або прокурор дійшов висновку про відсутність підстав для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, чим саме обґрунтоване невнесення відповідних відомостей до ЄРДР, та вирішує питання про наявність або відсутність правових підстав для зобов`язання слідчого або прокурора внести інформацію про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Суд, враховуючи вищенаведене, дослідивши скаргу ОСОБА_3 та додані до неї матеріали, вважає, що відомості, які зазначені у заяві, не містять в собі даних, які вказують на наявність ознак складу кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.161ч.3,180,ч.1,356та 358ч.1,3,4 КК України.

Також, судом встановлено, що ОСОБА_3 звернулася до ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області з заявою про внесення відомостей за її повідомленням до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за ознаками складу злочинів, передбачених: ст.ст.358-4, 206-2, 180-1, 161 КК України, тоді як, як в скарзі просить визнати незаконною бездіяльність посадових осіб ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до ЄРДР про вчинення відносно нього кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 161, ч.3, 180 ч.1, 356 та 358 ч.1,3,4 КК Ураїни.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що слідчий ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області дійшов правильного обгрунтованого висновку про відсутність підстав для внесення у ЄРДР відомостей на підставі заяви ОСОБА_3 , у зв`язку із чим її скарга задоволенню не підлягає.

Враховуючи наведене,керуючись ст.ст.9,25,26,214,216,303-307,309,372,376КПК України,слідча суддя,-

П О С Т А Н О В И Л А :

У задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - відмовити.

Копію ухвали направити учасникам судового розгляду.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.06.2023
Оприлюднено30.06.2023
Номер документу111866646
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —930/1628/23

Ухвала від 03.07.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Нагорняк Є. П.

Ухвала від 03.07.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Нагорняк Є. П.

Ухвала від 23.06.2023

Кримінальне

Немирівський районний суд Вінницької області

Войницька Т. Є.

Ухвала від 23.06.2023

Кримінальне

Немирівський районний суд Вінницької області

Войницька Т. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні