ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"30" червня 2023 р. м. Київ Справа № 911/1982/23
Суддя Конюх О.В., розглянувши матеріали
до відповідачаФізичної особи-підприємця Кубашевського В`ячеслава Станіславовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про про стягнення 105 097,36 грн.,
без виклику учасників справи,
ВСТАНОВИВ:
позивач - Комунальне підприємство «Фастівтепломережа» 29.06.2023 звернувся до Господарського суду Київської області з позовом до відповідача Фізичної особи-підприємця Кубашевського В`ячеслава Станіславовича, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 105 097,36 грн. боргу, з яких:
сума сплачених коштів за товар, який не було поставлено 80 000,00 грн.,
2 998,36 грн. трьох відсотків річних (за період 01.03.2022-31.05.2023)
22 099,00 грн. інфляційне нарахування (за період 01.03.2022-31.05.2023)
по договору постачання №02/2022 від 02.02.2022.
Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача сплачений судовий збір у розмірі 2 684,00 грн.
Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до частини 8 ст. 42 ГПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Зазначені положення засвідчують обов`язковість та безумовність вимоги господарського процесуального закону стосовно підписання письмових заяв, клопотань чи заперечень власноручним підписом, а у разі подання документів в електронній формі - електронним цифровим підписом заявника (його представника) або особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, як підтвердження справжньої волі учасника справи.
Суд встановив, що у позовній заяві КП «Фастівтепломережа», яка подана до суду у паперовій формі через поштового оператора «Укрпошта», відсутній власноручний підпис заявника.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму.
Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.
Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.
Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред`явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії.
Електронна копія електронного документа засвідчується у порядку, встановленому законом.
Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.
Подання до суду позовної заяви у формі візуального відтворення електронного документа на папері, яке жодним чином не засвідчене, суперечить ст. 42 ГПК України.
Відповідно до статті 12 «Про електронні документи та електронний документообіг» перевірка цілісності електронного документа проводиться шляхом перевірки електронного цифрового підпису.
Щодо поданої незасвідченої паперової копії позовної заяви неможливо здійснити перевірку наявності електронного підпису уповноваженої особи та встановити цілісність даних. QR-код, що розміщений на першій сторінці позовної заяви, є нечитабельним. Для здійснення перевірки електронного підпису за допомогою сервісу перевірки підпису на сайтах ЦЗО або надавача «Дія», документ мав бути сформований у форматі p7s, pdf, xml або zip та поданий до суду в електронному вигляді.
Тобто, подана до суду паперова форма позовної заяви не містить власноручного підпису заявника та не містить читабельного QR-коду для встановлення факту підписання та дійсності електронного підпису посадової уповноваженої особи позивача. Крім того, перша сторінка позовної заяви містить ознаки порушення цілісності тексту.
За таких обставин, розглянувши матеріали позовної заяви Комунальне підприємство «Фастівтепломережа», суд зробив висновок, що позовна заява не підписана.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
За таких обставин, відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява Комунального підприємства «Фастівтепломережа» до відповідача Фізичної особи-підприємця Кубашевського В`ячеслава Станіславовича про стягнення 105 097,36 грн. підлягає поверненню позивачу.
Суд звертає увагу позивача, що встановити наявність електронного підпису у розрахунку суми заборгованості з урахуванням індексу інфляції та 3% річних, доданому до позовної заяви, а також у копіях претензій від 03.04.2023 та від 01.05.2023, також не видається за можливе.
Відповідно до ч. 6 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Комунального підприємства «Фастівтепломережа» (всього на 33 арк.) повернути заявнику.
Ухвала підписана 30.06.2023, набирає законної сили з моменту її підписання суддею у відповідності до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та в порядку п. 6 ч. 1 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом строків, встановлених ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2023 |
Оприлюднено | 03.07.2023 |
Номер документу | 111900677 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні