30.06.2023 Справа № 642/2381/23
Провадження № 1-кс/642/1939/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2023 року м. Харків
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022222030000084 від 23.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
28.06.2023 року до Ленінського районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022222030000084 від 23.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що в провадженні СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області перебуває кримінальне провадження №42022222030000084 від 23.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом квітня-червня2022року службові особи Регіональної філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за попередньою змовою із службовими особами ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " заволоділи грошовими коштами регіональної філії шляхом закупівлі ТМЦ (акумуляторів) за завищеними цінами, чим спричинили шкоду державі.
Регіональною філією " ІНФОРМАЦІЯ_1 " АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " було придбано, зокрема, акумулятори 6СТ-190 за ціною6480грн. за штуку. Разом з цим, ринкова роздрібна вартість зазначеного акумулятору становить не більше5000грн. Окрім того, встановлено, що зазначені акумулятори ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " придбало у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " за ціною3000грн. за штуку.
В ході досудового слідства в Регіональній філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » вилучено копії документації щодо постачання акумуляторів.
Вивченням вилучених документів встановлено, що між АТ ІНФОРМАЦІЯ_2 " в особі регіональної філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 укладено договори №П/НХ-22141/НЮ від 21.04.2022, №П/НХ-22199/НЮ від 14.06.2022та №П/НХ-22209/НЮ від 21.06.2022на закупівлю акумуляторів.
В подальшому, ТОВ «» ІНФОРМАЦІЯ_3 » на адресу регіональної філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 " було поставлено: ??акумулятор 6СТ-190 за ціною без ПДВ5033грн. та5400грн. за шт., ??акумулятор 6СТ-140 за ціною без ПДВ3850грн. та4040грн. за шт., ??акумулятор 6СТ-90 за ціною без ПДВ2100грн. за шт., ??акумулятор 6СТ-75 за ціною без ПДВ1980грн. за шт., акумулятор 6СТ-60 за ціною без ПДВ1560грн. за шт.
Поставлені на адресу регіональної філії « ІНФОРМАЦІЯ_1 " АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 " акумулятори ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » придбав у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за ціною: акумулятор 6СТ-190 за ціною без ПДВ5033грн. та5400грн. за шт.,акумулятор 6СТ-140 за ціною без ПДВ3850грн. та4040грн. за шт., ??акумулятор 6CT-90 за ціною без ПДВ2100грн. за шт., ??акумулятор 6СТ-75 за ціною без ПДВ1980грн. за шт., ??акумулятор 6СТ-60 за ціною без ПДВ1560грн. за шт.
Зазначене може свідчити про змову службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » із службовими особами Регіональній філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " AТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " задля закупівлі Регіональній філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ТМЦ за завищеними цінами.
Прокурор зазначає, що з метою встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, підтвердження або спростування факту придбання солі технічної, проведення товарознавчої та економічної експертиз з метою встановлення спричиненої шкоди, виникла необхідність отримання податкової документації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Тому, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно вилучити документи.
Прокурор вказує, що іншими способами встановити обставини, які мають суттєве значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні не виявляється можливим, оскільки на даний момент відомості, вивчення і аналіз яких дадуть змогу встановити обставини, що мають важливе значення для даного кримінального провадження, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Прокурор в судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена завчасно та належним чином. Надала суду заяву, в якій зазначила, що клопотання підтримує, просила розгляд справи проводити за її відсутності.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_5 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Відповідно доч.4ст.107КПК Україниу разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя на підставі наданих матеріалів кримінального провадження, доводів сторони обвинувачення, оцінивши в сукупності всі обставини, дійшов наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 160 КПК України слідчий у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинен зазначити: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Отже, в разі звернення процесуальної особи, що здійснює кримінальне провадження, з клопотанням до слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, норми діючого кримінального процесуального законодавства, прямо встановлюють обов`язок цієї особи звертатися з таким клопотанням саме в рамках конкретного провадження, враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, у зв`язку із розслідуванням якого подається клопотання та відомості щодо вчинення саме цього кримінального правопорушення.
В статті 223 КПК України викладені вимоги до проведенні слідчих (розшукових) дій. Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні; підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно до ст. 214 КПК України до ЄРДР внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України.
Згідно з п.п. 1,2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що прокурор довів наявність всіх обставин, передбачених пунктами 1, 2 ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України, для доступу до оригіналів зазначених документів та їх вилучення, оскільки зазначені у клопотанні обставини свідчать про те, що саме доступ до вищевказаної інформації, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а надані докази обґрунтовують ці обставини.
Згідно з ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: 1) прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів; 2) дата постановлення ухвали; 3) положення закону, на підставі якого постановлено ухвалу; 4) прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів; 5) назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ; 6) розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом; 7) строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу; 8) положення закону, які передбачають наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду.
Стороною обвинувачення доведено наявність підстав вважати, що інформація про тимчасовий доступ до речей і документів до якої заявлено клопотання, перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка в сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані неможливо, тому заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню.
У постанові Верховного Суду від 17.02.2021 року по справі №263/10353/16-к викладено правовий висновок, відповідно до якого вбачається, що до компетенції слідчого судді не належить визначення як конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати слідчу (розшукову) дію тимчасовий доступ, так й інших осіб, що будуть брати участь у його проведенні (понятих, працівників оперативного підрозділу, спеціалістів та ін.).
Визначення в ухвалі слідчого судді конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати слідчі дії, перебуває поза межами повноважень слідчого судді з контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та обмежується в цій частині перевіркою того, чи є належним суб`єктом учасник кримінального провадження, який звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022222030000084 від 23.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України задовольнити частково.
Надати прокурорам процесуальним керівникам Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022222030000084 від 23.09.2022 тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: до реєстраційних даних платника податків електронного обліку ДПС України із зазначенням всіх внесених відомостей (назва, код, посадові особи, засновники, адреси, банківські рахунки із зазначенням номера рахунку, дати відкриття, найменування і МФО банку тощо) з 01.01.2022 року по теперішній час, податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого податку (форма №1 ДФ) з усіма додатками, за період з 01.01.2022року по теперішній час, звіти з податку на додану вартість з усіма додатками, інформацію про зареєстровані податкові накладні (отримані податкові накладні від покупців та виписані податкові накладні покупцям) в Єдиному реєстрі податкових накладних з номенклатурою товарів/послуг, за період з 01.01.2022 рокупо теперішній час, ??відомості щодо експортно, імпортних операцій зі всіма додатками, за період з моменту реєстрації підприємства по теперішній час, інформацію стосовно ідентифікаційних ознак (ІР-адреси, МАСадреси тощо) кінцевого обладнання телекомунікаційних мереж з яких здійснювалась реєстрація податкових накладних та відправлення податкової звітності на сайт ДПС України вказаних підприємств за період з 01.01.2022 рокупо теперішній час, ??додатки №5 до податкових декларацій із розшифровкою контрагентів, номенклатури, постачальників та покупців, вартості товарів та послуг, суми податкових зобов?язань і податкового кредиту за період часу з 01.01.2022року по теперішній час з можливістю ознайомитися з ними, отримати та вилучити їх копії, завірені відповідно до вимог діючого законодавства.
Зобов`язати уповноважену особу ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 надати вказану документацію для її вилучення в ході здійснення тимчасового доступу.
Роз`яснити уповноваженій особі ІНФОРМАЦІЯ_5 , наслідки невиконання ухвали, які передбачені ст. 166 КПК України, а саме, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Наталя ПЕТРОВА
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2023 |
Оприлюднено | 03.07.2023 |
Номер документу | 111903442 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Петрова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні