Справа №760/12164/22
2/760/5683/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
15 травня 2023 року Солом`янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Кушнір С.І.,
секретар судового засідання - Федоренко Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Молодіжний-2» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків на ремонтний фонд та заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
встановив:
Представник позивача обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Молодіжний-2» 12.09.2022 р. звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків на ремонтний фонд та заборгованості за житлово-комунальні послуги, у якому просив стягнути з відповідачки на користь кооперативу заборгованість за житлово-комунальні послуги по квартирі АДРЕСА_1 за період з 01 листопада 2017 року по 01 вересня 2022 року основний борг 17301, 98 грн., інфляційні витрати 4362, 09 грн., 3% річних у розмірі 850, 46 грн.; заборгованість за житлово-комунальні послуги по квартирі АДРЕСА_2 за період з 01 жовтня 2016 року по 01 вересня 2022 року основний борг 23348, 59 грн., інфляційні витрати 7820, 66 грн., 3% річних у розмірі 1613, 85 грн.; судовий збір у розмірі 2481, 00 грн. та витрати на професійну правову допомогу у розмірі 4320, 00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач забезпечує утримання і експлуатацію багатоквартирного (житлового) буд. АДРЕСА_3 та утримає його прибудинкову територію на підставі відповідних договорів із безпосередніми виконавцями робіт та надавачами послуг.
До 2018 року позивач був колективним споживачем комунальних послуг, в тому числі, опалення і водопостачання та водовідведення.
Відповідач є власницею квартири АДРЕСА_1 та квартири АДРЕСА_4 .
Позивач шляхом самозабезпечення утримує та здійснює експлуатацію багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 , і утримує його прибудинкову територію за рахунок коштів його членів і співвласників будинку, напряму розраховуючись цими коштами із безпосередніми виконавцями робіт та надавачами послуг.
Протоколом Загальних зборів членів Кооперативу від 06 листопада 2016 року затверджено новий щомісячний тариф на утримання будинку у розмірі 4 грн./ м.кв. а згодом Протоколом заочних зборів членів Кооперативу від 17 листопада 2017 року, цей тариф було підвищено до 6, 50 грн/ м.кв., що почав застосовуватися з 01 січня 2018 року.
Протоколом Загальних зборів членів Кооперативу від 06 листопада 2016 року було введено нову статтю витрат - внески на ремонтний фонд, у розмірі 0, 50 грн/ м.кв., а Протоколом від 27 травня 2017 року затверджено підняття тарифу на ремонтний фонд до розміру 1 грн/ м. кв.
Протоколом позачергових загальних зборів Кооперативу від 28 травня 2018 року встановлено додатковий грошовий внесок з кожної квартири у розмірі 8, 45 грн/ кв.м. на ремонт труби холодного водопостачання у червні 2018 року, а протоколом позачергових загальних зборів Кооперативу від 17 серпня 2019 року було встановлено внесок з кожної квартири у розмірі 5, 50 грн/ кв.м. на ремонт кранів та засувок системи опалення.
Відповідач обов`язки по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території не сплачує, внаслідок чого має заборгованість.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом
У зв`язку з виниклою у відповідача заборгованістю, позивач просить з урахуванням ч. 2 ст. 625 ЦК України стягнути на свою користь заборгованість за житлово-комунальні послуги по квартирі АДРЕСА_1 за період з 01 листопада 2017 року по 01 вересня 2022 року основний борг 17301, 98 грн., інфляційні витрати 4362, 09 грн., 3% річних у розмірі 850, 46 грн., а також заборгованість за житлово-комунальні послуги по квартирі АДРЕСА_2 за період з 01 жовтня 2016 року по 01 вересня 2022 року основний борг 23348, 59 грн., інфляційні витрати 7820, 66 грн., 3% річних у розмірі 1613, 85 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 12.09.2022 року зазначену цивільну справу передано в провадження судді Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І.
Ухвалою суду від 16.09.2022 р., відкрито провадження в цивільній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою суду від 24.02.2023 р., призначено судове засідання для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, не заперечив проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з`явилась, про розгляд справи повідомлялась належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомила, будь-яких клопотань, письмових пояснень/відзиву щодо заявлених позовних вимог від відповідача до суду не надійшло.
Згідно вимог ст. 280 ЦПК України, якщо відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання та не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Виходячи з цього, суд, вважає за можливе ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних доказів, проти чого не заперечує представник позивача.
Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч. 1 ст. 16 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 264 ЦПК України, під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.
Частиною 1 ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Судом встановлено, що згідно статуту обслуговуючого кооперативу «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2» (ідентифікаційний код 22908929) метою створення кооперативу є забезпечення захисту, задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів Кооперативу та власників квартир, та дотримання ними обов`язків щодо належного утримання та використання неподільного загального майна житлового будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених Статутом Кооперативу та законодавством України. Кооператив здійснює експлуатацію і ремонт будинку, управління нерухомим майном Кооперативу, утримання прибудинкової території, інженерних комунікацій та під`їзних шляхів; здачу в оренду частини допоміжних та нежилих приміщень будинку та окремих ділянок прибудинкової території Кооперативу; організацію культурно-побутового обслуговування членів кооперативу та членів їх сімей.
Згідно довідки №3 від 31 серпня 2022 року ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ -2» повідомляє, що станом на 31 серпня 2022 року наявні такі договори із безпосередніми виконавцями робіт по утриманню будинку та прибудинкової території щодо вивезення і знешкодження твердих побутових відходів, постачання електроенергії, послуг з централізованого водопостачання та абонентського обслуговування.
Правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні визначено ЗУ «Про кооперацію».
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про кооперацію» кооперативна організація - кооператив або кооперативне об`єднання; кооператив - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об`єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування; обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу; членський внесок - грошовий неповоротний внесок, який періодично сплачується членом кооперативного об`єднання для забезпечення поточної діяльності кооперативного об`єднання.
Згідно ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про кооперацію» відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути сільськогосподарськими, житлово-будівельними, садово-городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми, туристичними, медичними тощо.
Відповідно до п. 5.2. Розділу ІІ Статуту ОК «БІЛЬШОВИК-7» член кооперативу зобов`язаний дотримуватися положень Статуту, рішень Загальних зборів Кооперативу, Правління Кооперативу (Голови Правління) і Ревізійної комісії; вчасно і в повному обсязі сплачувати належні платежі; нести витрати по утриманню, ремонту будинку та прибудинкової території, брати участь у благоустрої прибудинкової території, брати участь у витратах на утримання, ремонт і експлуатацію майна загального користування.
Частина друга ст. 12 ЗУ «Про кооперацію» до основних обов`язків члена кооперативу відносить додержання статуту кооперативу; виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом; сплату визначених статутом кооперативу внесків.
Таким чином, Закон покладає на члена кооперативу обов`язок сплачувати визначені статутом кооперативу внески, які відповідач виконує неналежним чином.
Відповідно до п. 5 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Згідно ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.
Відповідно до протоколу Загальних зборів членів кооперативу «МОЛОДІЖНИЙ-2» від 06.11.2016 року передбачено сплату внесків на утримання будинку у розмірі 4 грн/ кв.м. з 01 листопада 2016 року; витрат на ремонт - 0, 5 грн/ кв.м.
27.05.2017 року Загальними зборами ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2» передбачено тариф на ремонтний фонд у розмірі 1 грн/ кв.м. на період в між опалюваний сезон.
28.05.2018 року Загальними зборами ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2» встановлено внесок з кожної квартири у розмірі 8, 45 грн./ кв.м. загальної площі квартири і включено даний вид нарахування до квитанції на сплату за утримання будинку та прибудинкової території на ремонт труби ХВ у наступному місяці.
17.08.2019 року Загальними зборами ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2» встановлено внесок з кожної квартири у розмірі 5, 50 грн./ кв.м. площі квартири на ремонт кранів та засувок системи опалення.
Споживач (власник або наймач житлового приміщення та повнолітні члени його сім`ї, що мешкають разом з ним, зобов`язані своєчасно та у повному обсязі вносить оплату за надані житлово-комунальні послуги згідно ст. 66-68 Житлового кодексу України, ст. 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків».
За заявою відповідачки від 29 січня 2016 року на неї переведено особовий рахунок квартири АДРЕСА_5 .
Згідно Довідок №4, № 5 від 31 серпня 2022 року, відповідно до даних ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2» власницею квартири АДРЕСА_1 та АДРЕСА_4 є ОСОБА_1 , 1964 р.н.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Відповідач в порушення взятих на себе зобов`язань обов`язок щодо утримання будинку та прибудинкової території, сплати житлово-комунальних послуг не виконує належним чином, у зв`язку з чим має заборгованість за житлово-комунальні послуги по квартирі АДРЕСА_1 за період з 01 листопада 2017 року по 01 вересня 2022 року у розмірі 17301, 98 грн., а по квартирі АДРЕСА_2 за період з 01 жовтня 2016 року по 01 вересня 2022 року - 23348, 59 грн.
За правилами ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення. Крім того, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити 3% річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Враховуючи порушення відповідачем зобов`язань по сплаті членських внесків та платежів на управління будинком та житлово-комунальних послуг позивачем нараховано на заборгованість по квартирі АДРЕСА_1 інфляційну складову боргу 4362, 09 грн. та 3% річних у розмірі 850, 46 грн., а на заборгованість по квартирі АДРЕСА_2 інфляційну складову боргу 7820, 66 грн., 3% річних у розмірі 1613, 85 грн.
Згідно вимог ст.ст. 76, 77, 79, 80 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачем не надано належних доказів на спростовування факту надання їй житлово-комунальних послуг ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2», або ж надання послуг іншою особою. Також відповідачем не було надано доказів на спростування наявної заборгованості по сплаті внесків на утримання (обслуговування) будинку, а також розрахунку наявної заборгованості за несвоєчасну оплату послуг, або ж доказів на погашення заборгованості у вищевказаному розмірі, яка утворилася у зв`язку із неналежним виконанням зобов`язань. Отже, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а розрахунки доведеними позивачем, та приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі шляхом стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості в сумі 55297, 63 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України з відповідачки на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 2481, 00 грн.
Вирішуючи питання про стягнення витрат на професійну правничу допомогу на загальну суму 4320, 00 грн., суд виходить з наступного.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України встановлено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Так, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами.
При цьому даною статтею передбачено цілі розподілу, визначення розміру та розмір судових витрат, зокрема: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 137 ЦПК України, встановлено, що для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
Суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої ухвалене судове рішення, всі понесені нею витрати на професійну правничу допомогу, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенства права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, враховуючи такі критерії, як складність справи, витрачений адвокатом час, значення спору для сторони тощо.
При визначенні суми компенсації витрат, понесених на професійну правничу допомогу, необхідно досліджувати на підставі належних та допустимих доказів обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт, кількість витраченого часу, розмір гонорару, співмірність послуг категоріям складності справи, витраченому адвокатом часу, об`єму наданих послуг, ціні позову та (або) значенню справи.
Обов`язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, заявник має право на відшкодування судових та інших витрат лише у разі, якщо доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їх розмір обґрунтованим (п. 95 рішення у справі «Баришевський проти України» (Заява № 71660/11), п. 80 рішення у справі «Двойних проти України» (Заява № 72277/01), п. 88 рішення у справі «Меріт проти України» (заява № 66561/01)).
Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.
Так, позивачем до суду, для підтвердження витрат на професійну правничу допомогу подано: копію договору про надання правової допомоги №А/20102021/ХВ-29, укладеного 20.10.2021 року між ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2» та ТОВ «КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРАВА»; акт №0109 прийому передачі виконаних робіт (надання послуг) за договором про надання правової допомоги №А/20102021/ХВ-29 від 20.10.2021 року на суму 4320, 00 грн.; розрахунок витрат на правову допомогу від 01.09.2022 року на підставі договору про надання правової допомоги №А/20102021/ХВ-29 від 20.10.2021 року на суму 4320, 00 грн.; платіжні доручення №58 від 25.07.2022 року, №68 від 15.08.2022 року, №78 від 01.09.2022 року; копію довіреності №1 від 03.08.2022 року, якою ОК «ЖБК «МОЛОДІЖНИЙ-2» уповноважило Хоружого В.В., Сімейка А.М., Студенцова О.О., Новосьолова М.С., Василюка В.В. та Хмару Ю.О. на представництво своїх інтересів; копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльність серії ЗП №002892, виданого 14 грудня 2021 року Студенцову О.О.
Разом з тим, суд враховує складність справи та наявність численної усталеної судової практики в аналогічних справах позивача, час, вказаний як витрачений адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг), обсяг наданих адвокатом послуг та виконаних робіт, а також ціну позову та (або) значення справи для сторони, в тому числі вплив вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи, і робить висновок про те, що слід відшкодувати позивачу за рахунок відповідача витрати на правничу допомогу, у розмірі 2000, 00 грн. так як саме такий розмір правової допомоги буде співмірним заявленим позовним вимогам.
За таких обставин, суд вважає за необхідне зменшити розмір витрат на правничу допомогу та стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати на правничу допомогу у розмірі 2000,00 грн.
Керуючись ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про кооперацію», ст. ст. 11, 16, 525, 526, 625, 628, 630 ЦК України, ст. ст. 12, 81, 141, 258, 259, 274-278, 280-284, 354-355 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Молодіжний-2» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків на ремонтний фонд та заборгованості за житлово-комунальні послуги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_6 ) на користь Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Молодіжний-2» (код ЄДРПОУ 22908929, місцезнаходження: 03141, м. Київ, вул. Волгоградська (Романа Ратушного), буд. 29-А) заборгованість у розмірі 55297 (п`ятдесят п`ять тисяч двісті дев`яносто сім) гривень 63 коп., судовий збір у розмірі 2481, 00 грн. та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 2000, 00 грн.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.І. Кушнір
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2023 |
Оприлюднено | 04.07.2023 |
Номер документу | 111920670 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Кушнір С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні