Рішення
від 27.06.2023 по справі 528/688/23
ГРЕБІНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Гребінківський районний суд Полтавської області


Справа №: 528/688/23

Провадження № 2/528/222/23

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

27 червня 2023 року м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Вітківського М.О.,

при секретарі Коваленко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гребінка без проведення повної технічної фіксації судового засідання в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Гребінківської міської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в:

Представник позивача адвокат Чумарний А.І. звернувсь до Гребінківського районного суду Полтавської області з вказаним позовом, яким просить суд: постановити рішення про визначення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , додаткового строку, достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті ОСОБА_2 , який відраховувати з дня набрання рішенням суду законної сили.

В обгрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Овсюки помер дід позивача ОСОБА_2 . Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_2 могла б бути його дочка, ОСОБА_3 (мати позивача). Проте, вона після смерті свого батька у визначений законом строк до нотаріуса із відповідною заявою не звернулася і не вчинила дій, які б свідчили про прийняття нею спадщини. Іншим спадкоємцем першої черги могла б бути дружина спадкодавця, ОСОБА_4 , але вона померла ще до відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Вказує, що позивачу нещодавно стало відомо від працівників Овсюківського старостату про те, що його дідові, ОСОБА_2 належало майно, яке він заповів своєму онуку, позивачу ОСОБА_1 . Зокрема ОСОБА_2 належали: земельна ділянка площею 3,930 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Овсюківської сільської ради Лубенського (колишнього Гребінківського) району Полтавської області згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 052033 виданого головою Гребінківської РДА від 07.05.2004 року на підставі розпорядження Гребінківської РДА від 12.12.2003 року за № 369 (кадастровий номер 5320883700:00:001:0289); земельна ділянка площею 3,930 га для ведення товарного особистого селянського господарства, що розташована на території Овсюківської сільської ради Лубенського (колишнього Гребінківського) району Полтавської області згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 791248 виданого головою Гребінківської РДА від 10.04.2009 року на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 28.08.2008 року зареєстровано за № 7112 (кадастровий номер 5320883700:00:001:0288)

Позивач, як спадкоємець наступних черг після смерті діда ОСОБА_2 звернувся до Гребінківської державної нотаріальної контори. Проте, у видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус йому відмовив у зв`язку з пропуском шестимісячного строку, встановленого для подання заяви про прийняття спадщини. Крім того, йому було роз`яснено право на звернення до суду, щодо вирішення питання про продовження строку, необхідного для прийняття спадщини.

Причиною несвоєчасного звернення до нотаріуса позивачем із вказаною вище заявою було те, що він будучи спадкоємцем наступних черг після смерті діда, правомірно вважав і очікував, що спадщину прийняла дочка спадкодавця, спадкоємець першої черги. Крім того, ніхто із спадкоємців не знав, що ОСОБА_2 належали вищевказані земельні ділянки і що він заповів усе своє майно своєму внуку, позивачу у справі.

Отже, позивач вважає, що причиною несвоєчасного звернення ним до нотаріуса із вказаною вище заявою є незнання факту того, що жоден із спадкоємців першої черги, не скористався правом на успадкування майна після смерті ОСОБА_2 та факту того, що спадкодавцеві на час смерті належало вищевказане майно і що він заповів його позивачеві, що у свою чергу можна віднести до причин, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для позивача як спадкоємця.

Ухвалою Гребінківського районного суду Полтавської області від 18.05.2023 року відкрито загальне позовне провадження за вищевказаною позовною заявою і призначено підготовче засідання на 08.06.2023 року о 09 год. 00 хв. з викликом сторін. Витребувано у Гребінківській державній нотаріальній конторі, інформацію про те, чи відкривалася спадкова справа після смерті ОСОБА_2 (помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ). (а.с.19-21).

31.05.2023 року на виконання ухвали суду від 18.05.2023 року від Гребінківської державної нотаріальної контори, надійшла інформацію про те, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 (помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ), не заводилась. (а.с.27).

Ухвалою Гребінківського районного суду Полтавської області від 08.06.2023 року закрито підготовче провадження у справі, призначено справу до судового розгляду в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні на 27.06.2023 року на 09 год 00 хв. (а.с.32,33).

27.06.2023 року у судове засідання позивач та його представник адвокат Чумарний А.І. не з`явилися вони належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, натомість представником позивача через канцелярію суду подано заяву про проведення судового засідання без участі сторони позивача, на позовних вимогах наполягає, просить задовольнити. (а.с.38).

Представник відповідача Виконавчого комітету Гребінківської міської ради Сидоренко Р.М., через систему «Електронний суд» надіслав заяву про розгляд справи без участі сторони відповідача в якій зазначив, що при вирішенні питання про задоволення позову ОСОБА_1 , покладається на розсуд суду. (а.с.36,37).

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 247 ЦПК України суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання.

Суд, на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин цієї справи, на які позивач послався як на підставу своїх вимог, що викладені у позовній заяві та підтверджені доданими до неї доказами, які були досліджені судом, за відсутності заперечень відповідача, на засадах верховенства права, відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч.1 ст.12 ЦПК України).

Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ст.13 ЦПК України (диспозитивність цивільного судочинства), суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

У розумінні цивільно-процесуального закону предмет позову це матеріально-правова вимога позивача, стосовно якої він просить ухвалити рішення, у матеріальному розумінні це певна річ (об`єкт), щодо якої виник спір.

Згідно ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Овсюки, Гребінківської ТГ, Лубенського району, Полтавської області помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Гребінківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) від 15.09.2022, актовий запис №290. (а.с.10).

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є рідним онуком померлого ОСОБА_2 по лінії матері, що підтверджується відповідним свідоцтвом про народження матері позивача ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , серії НОМЕР_2 , виданим Овсюківською сільською радою Гребінківського району Полтавської області, актовий запис №8 від 26.06.1976 року. Батьки: ОСОБА_2 , ОСОБА_4 . (а.с.9 зворот). Свідоцтвом про одруження матері позивача ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , серії НОМЕР_3 , виданим Гребінківським відділом реєстрації актів громадянського стану від 05.08.2000, актовий запис №41. Прізвище після одруження ОСОБА_7 . (а.с.9зворот). Свідоцтвом про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_4 виданим Овсюківською сільською радою Гребінківського району Полтавської області, актовий запис №1 від 07.04.2001 року (а.с.9).

Із матеріалів справи вбачається, що 22.09.1992 року дід позивача ОСОБА_2 склав заповіт на випадок своєї смерті та заповів своїм дітям своєму онуку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , все своє майно, як рухоме так і нерухоме, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він за законом матиме право. Заповіт посвідчено старостою виконавчого комітету Гребінківської міської ради Овсюківського старостинського округу Лубенського району Полтавської області Марченком С.М. та зареєстровано в реєстрі №8-1. (а.с.11, 11зворот).

Згідно довідки про реєстрацію місця проживання за певний період або на день смерті від 05.04.2023 №18.8-09/59, виданої Виконавчим комітетом Гребінківської міської ради Полтавської області, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на час смерті разом з ним за даною адресою зареєстрованих осіб не було. (а.с.12).

Згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 052033 виданого головою Гребінківської РДА від 07.05.2004 року на підставі розпорядження Гребінківської РДА від 12.12.2003 року за № 369 (кадастровий номер 5320883700:00:001:0289) померлому ОСОБА_2 , належала земельна ділянка площею 3,930 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Овсюківської сільської ради Лубенського (колишнього Гребінківського) району Полтавської області. (а.с.13,13 зворот).

Згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 791248 виданого головою Гребінківської РДА від 10.04.2009 року на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 28.08.2008 року зареєстровано за № 7112 (кадастровий номер 5320883700:00:001:0288) померлому ОСОБА_2 , належала земельна ділянка площею 3,930 га для ведення товарного особистого селянського господарства, що розташована на території Овсюківської сільської ради Лубенського (колишнього Гребінківського) району Полтавської області. (а.с.14,14 зворот).

Із матеріалів справи вбачається, що позивач, як спадкоємець за заповітом 12.04.2023 року звернувся до Гребінківської державної матеріальної контори з метою отримання свідоцтв про право на спадщину за заповітом після померлого діда ОСОБА_2 . 12.04.2023 Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 12.04.2023, яка винесена в.о. завідувача Гребінківської ДНК Іщенко Г.К. слідує, що спадкова справа до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 , згідно алфавітної книги не заводилась, заяви про прийняття спадщини або про відмову від спадщини не подавались, про інших спадкоємців не відомо.

Спадкова справа до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , згідно алфавітної книги не заводилась, заяви про прийняття спадщини або про відмову від спадщини не подавались, відповідно довідки виданої виконавчим комітетом Гребінківської міської ради Полтавської області №18.8-09/58 від 05.04.2023 року, спадщину шляхом проживання прийняв чоловік ОСОБА_2 , про інших спадкоємців невідомо.

У видачі свідоцтв про право на спадщину на ім`я ОСОБА_1 , відмовлено, в зв`язку з тим, що останній пропустив строк для прийняття спадщини. (а.с.15).

Так, у відповідності до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи , які були зачаті за життя спадкодавця і народженні живими після відкриття спадщини.

В силу ст.1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), яке може здійснюватися за заповітом або за законом.

До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст.ст.1220-1221,1223 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою, і саме з нього виникає право на спадкування, а місцем відкриття - є останнє місце проживання спадкодавця.

Саме спадкування може відбуватися за заповітом або за законом.

Згідно із ст.ст.1268-1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. При цьому прийняття спадщини з умовою чи із застереженням не допускається.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивач названих вище вимог закону не дотримався та після відкриття спадщини не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. У разі відсутності такої згоди, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (ст. 1272 ЦК України).

Позивач пропустив встановлений строк для прийняття спадщини, тому вправі звернутись в суд з позовом для визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини.

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30. 05. 2008 року, «Про судову практику у справах про спадкування», особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст. 76 ЦПК України докази в їх сукупності, оскільки позивач пропустив строк прийняття спадщини, то суд вважає за необхідне визнати причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини спадкоємцем поважними, а позов задовольнити і визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

При зверненні позивача до Гребінківської державної нотаріальної контори з заявою для оформлення своїх спадкових прав йому було відмовлено через пропущення строку необхідного для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 12.04.2023 року.

В той же час, відповідно до ст. ст. 1273-1275 ЦК України - спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 названого Кодексу, подавши нотаріусу за місцем відкриття спадщини відповідну заяву.

Відповідно до ст.ст.1296-1298 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину, яке видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців.

Виходячи з вищевикладеного, можливо зробити висновок, що прийняття спадщини як за заповітом, так і за законом є правом спадкоємця й залежить виключно від його власної волі. Вчинення або не вчинення спадкоємцем дій, з якими законодавець пов`язує прийняття спадщини, має визначальне значення для висновку про дотримання ним процедури входження у спадкування і кінцево дає відповідь на питання про прийняття спадщини.

Так, для прийняття спадщини спадкоємцем, який на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, необхідно особисто подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Це є обов`язковим для обох названих видів спадкування.

У зв`язку з цим, для прийняття спадщини за заповітом слід вчинити ті ж дії, що і при спадкуванні за законом, а саме, подати до нотаріальної контори відповідну заяву, яка б свідчила про його дійсний намір прийняти спадщину в порядку спадкування за законом.

При цьому, такі дії теж повинні бути вчинені у встановлений законом для прийняття спадщини строк.

Пропуск такого строку, позбавляє спадкоємця можливості прийняти спадщину через нотаріальну контору і потребує пред`явлення ним позову про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

Вказане у повній мірі відповідає Правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в постанові від 6 лютого 2013 року в справі № 6-167цс12.

Для прийняття спадщини необхідне волевиявлення спадкоємця і здійснення ним певних дій.

Спадкоємець прийняв спадщину, якщо він подав державній або приватній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Спадкоємець за законом або за заповітом має право відмовитися від спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Вважається, що відмовився від спадщини той спадкоємець, який не вчинив жодної з дій, що свідчить про прийняття спадщини.

Отже, прийняття спадщини як за заповітом, так і за законом є правом спадкоємця й залежить виключно від його власного волевиявлення. Для прийняття спадщини необхідне волевиявлення спадкоємця і здійснення ним певних дій.

Неприйняття спадкоємцем спадщини може бути виражено фактично, коли спадкоємець протягом строку, встановленого для прийняття спадщини, не здійснює дій, що свідчать про намір прийняти спадщину, або може бути виражено явно, коли спадкоємець шляхом подачі заяви в нотаріальну контору виражає свою незгоду прийняти спадщину.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 , як спадкоємець за заповітом, не звертавсь до нотаріуса з відповідною заявою про прийняття спадкового майна.

Таким чином, жодних доказів того, що в межах строку, наданого цивільним законом, позивач вчинив дії, які б свідчили про прийняття ним спадщини за заповітом, він не надав, що, виходячи зі змісту ч. 1ст. 1272 ЦК України слід вважати фактичним неприйняттям спадщини за заповітом.

Пленум Верховного Суду України в п. 24 постанови від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

В обґрунтування поважності причин, які слугували підставою пропуску строку позивачем для прийняття спадщини є його необізнаність про існування заповіту на користь позивача.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини, при цьому виходить з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Суд приймає до уваги пояснення позивача, викладені у позовній заяві, про те, що через його необізнаність про існування заповіту на його користь він не зміг своєчасно використати своє право на звернення з заявою про прийняття спадщини після смерті свого діда. Ці пояснення узгоджуються зі змістом доказів, які надані позивачем. Вказані докази узгоджуються з іншими матеріалами справи, не суперечать їм, не заперечуються і не спростовуються іншими учасниками справи.

Враховуючи викладене, суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Що стосується тривалості додаткового строку, що може бути встановлений для подання позивачем заяви про прийняття спадщини, то суд приходить до висновку про можливість встановлення строку в чотири місяці з дня набрання рішенням законної сили, який суд вважає достатнім для подання відповідної заяви.

Факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою для усунення від спадкування, тому суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 89, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Гребінківської міської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_5 , додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_2 після смерті ОСОБА_2 , строком 4 (чотири) місяці, який відраховувати з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Згідно ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Складання повного тексту судового рішення відкласти не більше як на десять днів з дня закінчення розгляду справи, і визначити кінцеву дату складення повного судового рішення 07.07.2023 року.

На виконання п.4 ч.5 ст.265 ЦПК України судом зазначається повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_5 , (місце реєстрації та проживання за адресою: АДРЕСА_2 ).

Відповідач: Виконавчий комітет Гребінківської міської рада Полтавської області, код ЄДРПОУ 04057406, (адреса: 37400, м. Гребінка, Лубенський район, Полтавська область вул. Ярослава Мудрого, 35).

Повний текст рішення виготовлено 03.07.2023.

Суддя М. О. Вітківський

СудГребінківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення27.06.2023
Оприлюднено04.07.2023
Номер документу111926634
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —528/688/23

Рішення від 27.06.2023

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Рішення від 27.06.2023

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 08.06.2023

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

Ухвала від 18.05.2023

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Вітківський М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні