ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/2807/23 Провадження № 2/636/1347/23
Дата УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 червня 2023 року м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Карімов І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
21 червня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позов мотивований тим, що 05 лютого 2020 року державним нотаріусом Великобурлуцької державної нотаріальної контори Харківської області Марченко Н.І. посвідчений заповіт , в якому ОСОБА_3 заповів належну йому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ХР № 039465 від 18.02.2010 року земельну ділянку площею 5,3302 га, кадастровий номер 6321455100:05:000:0095, що розташована на території Великобурлуцької селищної ради Великобурлуцького району Харківської області, йому ( ОСОБА_1 ). Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, в тому числі й на вказану земельну ділянку. Постановою приватного нотаріуса Красноградського районного нотаріального округу Харківської області Ковтун Л.О. відмовлено ОСОБА_1 у вчиненні нотаріальної дії, а саме у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки останній із спадкодавцем проживав окремо, із заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку, встановленого чинним законодавством для подачі заяви про прийняття спадщини, до нотаріуса не звернувся, а тому відповідно до статті 1272 ЦК України вважається таким, що не прийняв спадщину. Спадкову справу після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно проживав та був зареєстрований по день смерті в АДРЕСА_1 , заведено не було. Позивач зазначає, що за вказаною адресою на момент смерті ОСОБА_3 , була зареєстрована ОСОБА_2 . Позивач вважає, що строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 пропущений ним з поважних та об`єктивних причин, оскільки з 24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року на Україні введено воєнний стан , строк дії якого неодноразово продовжувався відповідними Указами Президента України, та продовжує діяти на даний час. Згідно п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» в редакції, чинній по 28.06.2022, було установлено, що на час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється. При цьому ОСОБА_1 зазначає, що норми цієї постанови вводять в оману спадкоємців, тому зумовили пропуск ним строку для прийняття спадщини.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали , суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.ст. 175,177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до пунктів 2, 4,5,6,8, частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 2) повне найменування сторін, їх місце проживання чи перебування; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб(способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5)виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язків досудовий порядок урегулювання спору; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Згідно ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
На порушення вказаних вимог ЦПК України ОСОБА_1 не викладені обставини та не надано відповідних доказів того чи є відповідач ОСОБА_2 спадкоємцем за законом померлого ОСОБА_3 родичкою, членом сім`ї , утриманцем) та прийняла спадщину відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України; чиє або відсутні інші спадкоємці за законом ближчого ступеню споріднення (дружина, діти померлого тощо ) та при їх наявності не зазначені у якості співвідповідачів,адреси місця проживання або перебування вищевказаних осіб. При відсутності цих осіб ОСОБА_1 не зазначено у своїй позовній заяві у якості співвідповідача відповідний орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна,чиї інтереси відповідно до ст. 1277 ЦК України можуть зачіпатися заявленим позовом.
Також ОСОБА_1 не зазначенов заяві (крімпосилання нате,що нормипостанови КМУвід 28.02.2022№ 164вводять воману спадкоємців) які самепричини для ньогоособисто якспадкоємця були пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами навчинення дій поприйняттю спадщини. Крім того, позивачем не зазначено в заяві чи вчиняв нотаріус дії для повідомлення його як спадкоємця за заповітом про відкриття спадщини.
Відповідно до частин першої третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
У зв`язку із вищезазначеним, вважаю за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом надання нової позовної заяви, надавши для цього позивачу десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху, надавши позивачу десять днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунить недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Копію цієї ухвали направити позивачу ОСОБА_1 для відома та виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2023 |
Оприлюднено | 04.07.2023 |
Номер документу | 111930327 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Карімов І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні