Ухвала
від 03.07.2023 по справі 539/2655/23
ЛУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 539/2655/23

Провадження № 1-кс/539/502/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2023 року м.Лубни

Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Лубни Полтавської області клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021170570000725 від 08.12.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України,

встановив:

До Лубенського міськрайонного суду Полтавської області надійшло клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021170570000725 від 08.12.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що 10.11.2021року Державноюекологічною інспекцієюЦентрального округу,в ходіпроведення рейдовихзаходів,було виявлено,що невстановленіособи,поблизу с.Маяківка,Лубенського району,Полтавської області,на земельнійділянці,що зкадастровим номером:5323655100:00:014:0102,здійснили незаконневидобування кориснихкопалин,а саметорфу об`ємомв 14тис.куб.м.,в результатічого завдалиматеріальної шкодина суму,яка встановлюється.

В ході досудового розслідування було проведено огляд родовища « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Маяківської ділянки у Полтавській області, що розташоване в с. Маяківка, Лубенського району Полтавської області, де здійснювалося видобування торфу. Огляд було проведено за участю спеціалістів, а саме сертифікованого інженера землевпорядника ОСОБА_4 та головного спеціаліста-державного інспектора з охорони навколишнього середовища центрального округу ОСОБА_5 .

За результатами проведення вказаного огляду виникла необхідність у отриманні додаткової інформації та відомостей, які знаходяться та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Тому, 27.04.2023 було направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_2 для отримання документів, а саме завірених належнимчином копійдокументів щодоздійснення перевіроксуб?єкта господарюванняТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 (актиперевірок,пояснення працівників,приписи проусунення порушень,звернення досуду щодопризупинення діяльностітовариства танакладення стягнень),а такожвідомостей щодоздійснення видобуткукорисних копалин торфуТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з24.09.2021,тобто вперіод зупиненнядії спеціальногодозволу накористування надрами№ 5446від 29.12.2011,а такожв періодз 09.12.2021,тобто змоменту анулюванняспеціального дозволуна користуваннянадрами (підтверджуючідокументи таобрахунки матеріальнихзбитків заподіянихдержаві,в томучислі об?ємвидобутих кориснихкопалин безспеціального дозволу).

25.05.2023 до слідчого відділення Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області надійшла відповідь на вищевказаний запит від ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якому зазначено те, що частиною 10 статті 7 «Закону Країни «Про основні засади державного нагляду (контролю), формуються в єдину справу в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державного політики у сфері нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно вимог Порядку витребування документів з єдиної справи здійснюється на підставі судового рішення.

У зв?язку з вищевикладеним, Інспекція не заперечує щодо отримання СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області матеріалів єдиної справи, сформованої за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за умови дотримання вимог законодавства.

Відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація та документація, яка знаходиться (перебуває у володінні) у ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), за адресою АДРЕСА_1 , відноситься до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України. Іншими способами отримати оригінали вказаної документації неможливо. Така інформація має суттєве значення для дослідження важливих обставин у кримінальному провадженні, в тому числі і кваліфікації кримінального правопорушення.

Слідчий зазначив, що беручи до уваги вищевикладене та неможливість отримати зазначену інформацію у інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий ОСОБА_3 до суду не з`явився, надав до суду клопотання в якому просить розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів провести без його участі, клопотання просить задовільнити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали, додані до клопотання, приходить до наступних висновків.

СВ Лубенського ВП здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за №12021170570000725 від 08.12.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно п.5 ч.2 ст.131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 6 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як докази, іншими способами неможливо довестиобставини скоєння вказаного кримінального правопорушення,а також з метою всебічного, неупередженого та повного розслідування за кримінальним провадженням, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 131-132, 159-164 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати слідчимслідчого відділенняЛубенського РВПГУНП вПолтавській областіу складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ),за адресою АДРЕСА_1 , ізможливістю вилучитизасвідчені вустановленому порядкукопії документів,а саме:матеріали єдиної справи, сформованої за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в якій маються акти перевірок, пояснення працівників, приписи про усунення порушень, звернення до суду щодо призупинення діяльності товариства та накладення стягнень, а також відомості щодо здійснення видобутку корисних копалин торфу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з 24.09.2021, тобто в період зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 5446 від 29.12.2011, а також в період з 09.12.2021, тобто з моменту анулювання спеціального дозволу на користування надрами (підтверджуючі документи та обрахунки матеріальних збитків заподіяних державі, в тому числі об?єм видобутих корисних копалин без спеціального дозволу).

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Термін дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛубенський міськрайонний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення03.07.2023
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу111940170
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —539/2655/23

Ухвала від 16.05.2024

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Просіна Я. В.

Ухвала від 03.07.2023

Кримінальне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Просіна Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні