КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 липня 2023 року м. Кропивницький Справа № 340/4776/23
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Дегтярьова С.В., розглянувши матеріали у справі
про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
УСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Мамине Озеро" Дутчака Володимира Васильовича на їхню користь адміністративно-господарські санкції у розмірі 59972,15 грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3454,56 грн.
Суддя, ознайомившись з матеріалами позовної заяви, встановила, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України.
Так, частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою або суб`єктом владних повноважень, встановлюється ставка судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про Державний бюджет України на 2023 рік станом на 01.01.2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб установлений у розмірі 2684,00 грн.
Позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру в сумі 63426,71 грн., яка має бути оплачена судовим збором у розмірі 2684,00 грн.
В супереч ч.3 ст.161 КАС України позивачем до матеріалів позовної заяви не додано доказів сплати судового збору.
Натомість, у позовній заяві позивач просить відстрочити сплату судового збору на строк до 01.12.2023 року у зв`язку з відсутністю кошторисних призначень на дату подання позовної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Умови відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати передбачені у статті 8 Закону України "Про судовий збір".
Так, згідно з частиною 1 цієї статті, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Частиною 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Наведені позивачем обставини, як-то відсутність кошторисних призначень, не відносяться до умов, зазначених у частині 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір", а відтак не можуть бути підставами для відстрочення сплати судового збору за подання ним як суб`єктом владних повноважень цього позову.
Отже клопотання позивача про відстрочення від сплати судового збору є безпідставним, а йому необхідно сплатити судовий збір за подання даного адміністративного позову у розмірі 2684,00 грн.
Окрім того, відповідно до ч.3 ст.55 КАС України юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Позовна заява Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю підписана заступником директора Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Марією Бідною.
На підтвердження повноважень заступника директора щодо підписання позовних заяв поданих Кіровоградським обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до позову надано наказ Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю від 02.02.2023 р. №9 Про виконання обов`язків тимчасово відсутнього директора відповідно до якого на період тимчасової відсутності (відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність, тощо) директора відділення Фонду покладено виконання обов`язків директора відділення Фонду на заступника директора Марію Бідну в обсязі, встановленому пунктом 10 Положення про Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Однак, до суду не надано доказів того, що на час подання до суду позовної заяви (29.06.2023 р.) обов`язки директора Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю виконувала заступник директора Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Марія Бідна.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.94, 160, 161, 248, 256 КАС України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу надати десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду документальних доказів сплати судового збору у розмірі 2684,00 грн. та доказів наявності повноважень в особи, що підписала позовну заяву на час подання позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк така позовна заява буде повернута.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду С.В. ДЕГТЯРЬОВА
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 05.07.2023 |
Номер документу | 111944416 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
С.В. ДЕГТЯРЬОВА
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні