Ухвала
від 30.06.2023 по справі 380/7294/23
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/7294/23

провадження № П/380/7356/23

У Х В А Л А

з питань залишення позовної заяви без розгляду

30 червня 2023 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Грень Н.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Лізена до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії-

в с т а н о в и в :

10.04.2023 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю Лізена до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України, з вимогами:

- визнати протиправними та скасувати Рішення Комісії Головною управління ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних: від 30.06.2022 року № 6980758/43550876 про відмову у реєстрації податкової накладної ТОВ ЛІЗЕНА за № 2 від 17.05.2022 року у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 17.05.2022 року, що складена ТОВ ЛІЗЕНА датою її подання на реєстрацію.

Ухвалою суду від 13.04.2023 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою суду від 21.04.2023 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без виклику сторін.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовані незгодою позивача із спірним рішенням контролюючого органу, з тих підстав, що товариством з обмеженою Лізена дотримано усіх вимог щодо формування та реєстрації податкових накладних, підтверджено реальність господарських операцій позивача з його контрагентами, і податкові накладні не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, з незалежних від позивача обставин. Наголошено, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків, при цьому яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної у спірному рішенні не вказано.

25.05.2023 представником відповідача разом із відзивом на позовну заяву подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, у зв`язку із пропуском строку звернення до суду. В обґрунтування клопотання зазначено, що Відповідно до п.8 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 11.12.2019 №1165 платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. Отже, рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області від №6980758/43550876 від 30.06.2022 отримано засобами електронного зв`язку 30.06.2022 року. Зазначив, що позовна заява позивача, підписана директором ТОВ «ЛІЗЕНА» Куртою Р.Я., надійшло до суду згідно ухвали ЛОАС від 21.04.2023 року - 10.04.2023 року. Зважаючи на вищевказане, даний позов подано з пропуском шестимісячного терміну на оскарження.

При вирішенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, суд керувався наступним.

Частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду за захистом, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Загальні норми процедури судового оскарження в рамках розгляду публічно- правових спорів регулюються КАС України.

Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно із частиною першою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З матеріалів позовної заяви слідує, що 30.06.2022 року товариство отримало Рішення № 6980758/43550876 від 30.06.2022 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 17.05.2022 року.

Отже, строк на звернення до суду для оскарження Рішення № 6980758/43550876 від 30.06.2022 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 17.05.2022 року, закінчився 1 січня 2023 року.

Разом з тим, з долученого до позовної заяви поштового конверта з відміткою відділення поштового зв`язку, що надійшов на адресу суду 10.04.2023 слідує, що позивач скерував позовну заяву на адресу суду 26.12.2022.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про те, що строк звернення до адміністративного суду не пропущено, тому у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду належить відмовити.

Керуючись ст. ст. 121, 248, 250,256 Кодексу адміністративного судочинства України,суд -

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Грень Н.М.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.06.2023
Оприлюднено05.07.2023
Номер документу111944567
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю