Справа № 229/4273/23
Провадження № 2/229/1731/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2023 р. Дружківський міський суд Донецької області в особі судді Фролової Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Бахмутської міської ради про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в якому просить визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 право власності на 2/3 квартири АДРЕСА_1 загальною площею 50,70 кв.м., житловою площею 28,6 кв.м, визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 право власності на 1/3 квартири АДРЕСА_1 загальною площею 50,70 кв.м, житловою площею 28,6 кв.м в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер у листопаді 2021 року.
Крім того, з разом із позовною заявою надійшло клопотання позивача про витребування належним чином завіреної копії спадкової справи.
Також, надійшла заява про звільненнявід сплатисудового зборуу зв`язкуіз тяжкимматеріальним становищем.Заява обґрунтованатим,що наданий чассума судовогозбору урозмірі 2147,20грн.є дляпозивача дужезначною, оскількизгідно з відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків від 07.06.2023 року позивач по справі за попередній календарний рік ( 2022 рік) мала дохід виключно у вигляді соціальних виплат від управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради у розмірі 10444 грн.27 коп. Окрім того вона обліковується у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області ( місто Бахмут) та отримує мінімальну пенсію. Окрім того позивач, є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою доданою до позовної заяви та її майно, яке є предметом звернення до суду зруйновано. Вказує, шо розмір судового збору перевищує 5відсотків розміруїї річногодоходу за попередній календарний рік.
За приписами статті 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч. 1ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.
Враховуючи обставини на які посилається позивач, як на підстави звільнення від сплати судового збору, суд приходить до переконання, що в даному випадку існує підстава для звільнення заявника від сплати судового збору, передбачена п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Позовна заява подана з додержанням вимогстатей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Частиною 4ст. 19 ЦПК Українидля розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4ст. 274 ЦПК Україниі її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог, передбачених ч. 1ст. 189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
З метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті витребувати докази.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19,84, 187,189 ЦПК України, ст.8 Закону України «Про судовий збір», суддя
УХВАЛИВ:
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви до Бахмусткої міської ради про визнання права власності.
Відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Бахмутської міської ради про визнання права власності.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали. В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Проведення підготовчого засідання призначити на 2023року о годині в Дружківському міському суді Донецької області за адресою: м. Дружківка, вул. Енгельса,45.
Витребувати у Київської державної нотаріальної контори у місті Одесса ( код ЄРДПОУ 42511768; 65080, Одеська область, місто Одеса, вул. Космонавтів, буд. 11А; засіб зв`язку 048-705-1218):
1). належним чином завірену копію спадкової справи № 662/2022, заведену після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер у листопаді 2021 року);
2). інформацію хто саме звертався з заявою про прийняття спадщини, чи видавалось свідоцтво про право на спадщину, чи відмовлялись спадкоємці від спадщини, якщо свідоцтво про право на спадщину не видавалося, то з яких саме підстав, чи складалися ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який помер улистопаді 2021року заповіти.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Уразі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно доп.7,8,9ч.2ст.84ЦПК,особи,які немають можливостіподати доказ,який витребовуєсуд,або немають можливостіподати такийдоказ увстановлені строки,зобов`язані повідомитипро цесуд іззазначенням причинпротягом п`ятиднів здня врученняухвали. Уразі неповідомленнясуду пронеможливість податидокази,витребувані судом,а такожза неподаннятаких доказівз причин,визнаних судомнеповажними,суд застосовуєдо відповідноїособи заходипроцесуального примусу,передбачені цимКодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України https://dr.dn.court.gov.ua/sud0516.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 05.07.2023 |
Номер документу | 111950439 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Фролова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні