Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/2532/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 червня 2023 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області в складі головуючого судді Довгого І.І.,
за участю секретаря судового засідання Калюшик О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви, -
В С Т А Н О В И В:
27 червня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Сарненського районного суду Рівненської області з заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви, в якій просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 5625484800:02:001:0205, яка відповідно до рішення Сарненської міської ради №1098 від 07.12.2022 року належить ОСОБА_2 ; заборонити ОСОБА_2 вчиняти будь які дії з відчуження на користь третіх осіб земельної ділянки з кадастровим номером 5625484800:02:001:0205, посилаючись на те, що рішенням Сарненської міської ради №540 від 24.09.2021 року ОСОБА_1 було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,1442 га по АДРЕСА_1 , однак після подання проекту землеустрою виявилося, що частина земельної ділянки була передана Сарненською міською радою, відповідно до рішення №1098 від 07.12.2022 року, у власність ОСОБА_2 . При розробленні проекту землеустрою ОСОБА_2 не погоджувала з ОСОБА_1 меж земельних ділянок, а тому йому не було відомо про прийняте Сарненською міською радою рішення №1098 від 07.12.2022 року про передачу земельної ділянки ОСОБА_2 , поряд тим, стало відомо, що остання має намір відчужити земельну ділянку на користь ОСОБА_3 , який будучи попередженим про намір звернення ОСОБА_1 до суду, ініціює прискорення процедури укладення договору відчуження земельної ділянки з кадастровим номером 5625484800:02:001:0205. Відчуження земельної ділянки може суттєво ускладнити виконання рішення суду та порушити майнові права позивача, за захистом яких ОСОБА_1 має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається до подання позовної заяви за правилами підсудності, встановленими цим кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору, якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.
Згідно з ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, та і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч. 6 ст. 153 ЦПК України, суд може залежно від обставин справи забезпечити позов повністю або частково.
Відповідно до ч. 4 ст. 152 ЦПК України, у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів, а у разі подання заяви про арешт морського судна тридцяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.
Пунктом 4 постанови №9 від 22 грудня 2006 року Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» роз`яснено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Особа, яка подала заяву про забезпечення, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову. У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів із врахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної заяви, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірність утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Суд вважає, що слід задовольнити заяву про забезпечення позову, оскільки відчуження земельної ділянки може мати незворотні наслідки та спричинить порушення прав та інтересів заявника, невжиття таких заходів істотно ускладнить виконання рішення суду, поновлення оспорюванних прав та інтересів позивача, за захистом яких ОСОБА_1 має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст. ст. 151, 153 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви задовольнити.
Накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 5625484800:02:001:0205, яка відповідно до рішення Сарненської міської ради №1098 від 07.12.2022 року належить ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ).
Заборонити ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) вчиняти будь які дії з відчуження на користь третіх осіб земельної ділянки з кадастровим номером 5625484800:02:001:0205.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання шляхом подання в зазначений строк апеляційної скарги через Сарненський районний суд Рівненської області.
Суддя :
Суд | Сарненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2023 |
Оприлюднено | 05.07.2023 |
Номер документу | 111957407 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Сарненський районний суд Рівненської області
Довгий І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні