ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"03" липня 2023 р. Справа № 911/1943/23
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Фастівка", 09157, Київська область, Білоцерківський район, село Фастівка, вулиця Центральна, будинок 1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГОЛД 2020", 09107, Київська область, місто Біла Церква, вулиця Привокзальна, будинок 10, офіс 24
про стягнення попередньої оплати у розмірі 90 000,00 грн
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фастівка" звернулось до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГОЛД 2020" про стягнення 90 000,00 грн.
В обгрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що відповідач в порушення вимог чинного законодавства України та домовленостей між сторонами не поставив товар (вика яра 2тони), який був повністю оплачений позивачем на суму 90 000,00 грн, що підтверджується долученою до позовної заяви платіжною інструкцією від 13.03.2023 № 12559, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість з повернення суми попередньої оплати у розмірі 90 000,00 грн.
Відповідно до пункту 2 частини першої та частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього кодексу малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина п`ята статті 12 Господарського процесуального кодексу України).
Частина перша статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлює імперативну норму, за якою у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Зважаючи на характер спірних правовідносин та предмет доказування, ціну позову, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку, що справа за відповідно поданим позовом підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Разом з тим, прохальна частина позовної заяви містить прохання про витребування у Акціонерного товариства "Укрексімбанк" інформації про зарахування коштів 29.03.2023 в сумі 90 000,00 грн на розрахунковий рахунок ТОВ "АГРО ГОЛД 2020", який знаходиться в АТ "Укрексімбанк", а саме: НОМЕР_1 , призначення платежу "рахунок на оплату №А7 від 24.02.2023р. вика яра тонн 2 у т.ч. ПДВ20% - 15000,00 грн", які надійшли з розрахункового рахунку ТОВ "Фастівка", який знаходиться в АТ "Райффайзен Банк", а саме: НОМЕР_2 та надати виписку з АТ "Укрексімбанк", яка підтверджує зарахування вищевказаного платежу.
Статтею 80 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Згідно із положеннями статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах 2, 3 статті 80 цього Кодексу.
У клопотанні повинно бути зазначено:1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Дослідивши заявлене в прохальній частині клопотання про витребування, суд дійшов висновку, що останнє не відповідає вимогам процесуального законодавства, оскільки жодних обґрунтувань щодо підстав заявленого клопотання позовна заява не містить, зокрема, не обґрунтовано обставини, які може підтвердити такий доказ; не вказано підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; не зазначено заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
За таких обставин, прохання позивача про витребування доказів задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 12, 81, 247-252, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1.Відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
2.Повідомити відповідача, що відзив на позовну заяву подається до суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження (частина перша статті 251 Господарського процесуального кодексу України).
У зазначений строк відповідач має подати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
3.Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, а позивачу - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву відповідно до частини сьомої статті 252 Господарського процесуального кодексу України.
4.Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення у порядку, передбаченому статтями 166, 167, 251 Господарського процесуального кодексу України.
5. Прохання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фастівка" про витребування доказів залишити без задоволення.
6.Зобов`язати учасників справи всі заяви, пояснення, клопотання, заперечення у справі викладати виключно в письмовій формі (частина друга статті 169 Господарського процесуального кодексу України).
7. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
8. Повідомити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
9. Рекомендувати учасникам справи необхідні документи (заяви, клопотання, відзиви тощо) надсилати на електронну адресу суду: inbox@ko.arbitr.gov.ua, або шляхом реєстрації у підсистемі "Електронний суд" в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
10. Повідомити учасників справи про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.
11. Копію даної ухвали надіслати сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 03.07.2023
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 06.07.2023 |
Номер документу | 111971664 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні