Справа № 183/7990/23
№ 2-о/183/265/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 липня 2023 року м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Парфьонов Д. О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в електронній формі звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є його бабусею, а він є її онуком.
Розглянувши подані матеріали, вважаю за необхідне залишити подану заяву без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
З огляду на викладене, заява, подана в порядку окремого провадження за формою та змістом повинна відповідати вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а також вимогам статті 318 цього Кодексу.
За ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
За ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Ч. 1, 3 ст. 42, ч. 1 ст. 48 ЦПК України встановлює, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. У справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи. Сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Заінтересовані особи мають матеріально-правову заінтересованість у справах окремого провадження у випадку, коли рішення суду створює, змінює або припиняє певні права чи обов`язки цих осіб та опосередковано вказують на мету звернення до суду за встановленням факту.
У відповідності до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, окрім іншого, повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так, в порушення пп. 2, 8, 10 ч.3 ст. 175 ЦПК України заява не містить:
повного найменування заінтересованої особи, її місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
зазначення щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Більш того, за ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
В порушення вказаної частини статті, заявником не додано до заяви доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це заявника і наданням їй строку для усунення зазначених недоліків 7днів здня отриманнякопії даноїухвали,- шляхом подання уточненої заяви з усунутими недоліками та подання належним чином засвідчених копій доказів для суду та заінтересованих осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 185, 260, 318 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 семиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме, шляхом:
?надання заяви, оформленої відповідно до вимог чинного законодавства із зазначенням у ній:
-повного найменування заінтересованої особи, її місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, (якщо такі відомості позивачу відомі), відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
-щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-підтвердження заявника про те, що нею не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.
?подання доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Роз`яснити заявникові, що у разі невиконання цієї ухвали, у зазначені вище строки, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали направити заявникові.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області апеляційної скарги заявником протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем отримання її копії, в іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Ухвала суду складена і підписана 05 липня 2023 року.
Суддя Д. О. Парфьонов
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2023 |
Оприлюднено | 06.07.2023 |
Номер документу | 111990145 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Парфьонов Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні