справа № 487/2998/23
провадження №2/489/1566/23
УХВАЛА
про передачу справи до іншого суду
05 липня 2023 року м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Коваленко І.В., який є головуючим у справі, ознайомившись з матеріалами позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Бутоми-6-А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам на утримання та ремонт будинку,
встановив:
У травні 2023 року представник позивача звернулась до Заводського районного суду міста Миколаєва з позовом в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 9769,09 грн., з якої 7358,89 грн. експлуатаційні витрати на утримання та ремонт будинку, оплата водопостачання та вивіз ТПВ, внесок у накопичувальний та ремонтний фонд, 274,60 грн. три відсотки річних та 2135,60 грн. інфляційні втрати.
Ухвалою судді Заводського районного суду міста Миколаєва Лагоди А.А. від 29.05.2023 справу передано за підсудністю на розгляд до Ленінського районного суду міста Миколаєва.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.07.2023 справу передано судді Коваленку І.В.
Статтею 4 ЦПК Українивстановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів
При ознайомленні з матеріалами справи встановлено, що предметом спору є стягнення коштів на утримання нерухомого майна, а саме стягнення боргу по внескам на утримання та ремонт будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що за територіальним поділом міста Миколаєва належить до Заводського району.
Відповідно до положень частини першої статті 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Як роз`яснено в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Виключну підсудність встановлено, зокрема, для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально. У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, при об`єднанні позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності. До нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це - позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364,367 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК України); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Виходячи з аналізу зазначеного, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно тощо.
Крім того, у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.02.2021 №911/2390/18 зазначено, що словосполучення «з приводу нерухомого майна» необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення.
Таким чином, оскільки предметом спору є стягнення боргу по внескам на утримання та ремонт нерухомого майна, відповідно на вказані правовідносини поширюється виключна підсудність.
Згідно пункту 1 частини першої статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За такого, оскільки між сторонами виник спір з приводу нерухомого майна, яке знаходиться на території Заводського району міста Миколаєва, а також враховуючи, що згідно з частини першоїстатті 378 ЦПК Українипорушення правил виключної підсудності є підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд, приходжу до висновку, що справу слід передати на розгляд до Заводського районного суду міста Миколаєва.
Керуючись статтями 30, 31 ЦПК України,
ухвалив:
Передати матеріали цивільної справи №487/2998/23 (провадження №2/489/1566/23) за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Бутоми-6-А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам на утримання та ремонт будинку за підсудністю до Заводського районного суду міста Миколаєва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бутиподана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або з дня складання повного тексту ухвали. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Повний текст ухвали суду складено 05.07.2023.
Суддя І.В. Коваленко
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2023 |
Оприлюднено | 07.07.2023 |
Номер документу | 112011615 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Коваленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні