Справа № 161/7947/23
Провадження № 2-а/161/192/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2023 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі головуючого судді Присяжнюк Л.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області, Головного управління Національної поліції у Рівненській області про скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
17 травня 2023 року позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
В обґрунтування підстав позову позивач посилається на відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП, а також відсутність у відповідача доказів, що підтверджують вчинення позивачем цього правопорушення.
Просить суд скасувати постанову поліцейського від 16 травня 2023 року серії БАД №094426.
У письмовому відзиві відповідач Дубенський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області позов заперечив.
Відповідач Головне управління Національної поліції у Рівненській області відзиву на позов не подало.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
З матеріалів справи слідує, що постановою Дубенського районноговідділу поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу Рівненськійобласті про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 16 травня 2023 року серії БАД №094426, встановлено, що 16 травня 2023 року о 16 год. 04 хв. у с. Зелене ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Peugeout 407, НОМЕР_1 , порушив правила обгону, а саме - здійснив обгін на перехресті та ближче 50 м до пішохідного переходу в населеному пункті, чим порушив п.п.14.6 «а», 14.6 «в» ПДР. Такі дії кваліфіковані за ч.2 ст.122 КУпАП, а на позивача накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн.
Позивач оскаржувану постанову отримав того ж дня на місці події.
Надаючи правову оцінку спірній постанові, суд зазначає наступне.
В першу чергу суд відмовляє у задоволенні позову до Головного управління Національної поліції у Рівненській області, оскільки цей орган Національної поліції спірну постанову не виносив.
Щодо позовних вимог до належного відповідача - Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Всупереч вищенаведеному, відповідач не надав суду належних та допустимих доказів вчинення позивачем інкримінованого йому правопорушення, а саме здійснення обгону на перехресті та ближче 50 метрів до пішоходного переходу у населеному пункті.
В якості доказу нібито вчинення позивачем правопорушення відповідач надав лише відеозапис, де зафіксовані обставини спілкування поліцейських з позивачем. При цьому позивач категорично заперечував факт вчинення ним правопорушення.
Будь-яких інших доказів, зокрема відеозапису з реєстратора патрульної автомобіля, про що вказували поліцейські спілкуючись з позивачем, матеріали справи не містять.
Відповідно до ч.3 ст.286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:
1) залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;
2) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);
3) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;
4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Оскільки відповідач не довів суду факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП, суд дійшов висновку, що слід скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
На підставі ст.139 КАС України, у зв`язку із задоволенням позову, з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір у розмірі 536,80 грн., який був сплачений при зверненні до суду.
Керуючись ст.ст.139, 286 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Рівненській області про скасування постанови.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області про скасування постанови, - задовольнити повністю.
Скасувати постанову Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області від 16 травня 2023 року серії БАД №094426, а справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.122 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу правопорушення.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536,80 грн. (п`ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Позивачем у справі є ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідачами у справі є:
1) Дубенський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області, Рівненська область, м. Дубно, вул. Пекарська, 10, код ЄДРПОУ юридичної особи 40108761.
2) Головне управління Національної поліції у Рівненській області, м. Рівне, вул. Хвильового, код ЄДРПОУ 40108761.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Л.М. Присяжнюк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 07.07.2023 |
Номер документу | 112015046 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Присяжнюк Л. М.