Ухвала
від 06.07.2023 по справі 754/7291/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/3553/23

Справа № 754/7291/23

У Х В А Л А

Іменем України

06 липня 2023 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Галась І.А., розглянувши матеріали позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Житлово - будівельний кооператив «Авіатор-10», 3-тя особа - ОСОБА_3 про встановлення порядку користування квартирою, зобов`язання здійснити поділ особового рахунку,

ВСТАНОВИВ:

01 червня 2023 року до Деснянського районного суду міста Києва звернулась позивач ОСОБА_1 з вимогою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , 3-тя особа - Житлово - будівельний кооператив «Авіатор-10» про встановлення порядку користування квартирою та поділ особового рахунку.

Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 01 червня 2023 року позовну заяву було залишено без руху у зв`язку з невідповідністю поданого позову вимогам п. 4 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

На виконання вимог ухвали суду 12 червня 2023 року позивачем подано нову редакцію позовної заяви відповідно до якої позивач просив: встановити порядок користування квартирою АДРЕСА_1 , а саме: виділити у користування Позивачу, ОСОБА_1 , ізольовану кімнату площею 12,3 кв.м.; виділити у користування Відповідачу, ОСОБА_2 : ізольовану кімнату площею 13,1 кв.м.; в спільному користуванні співвласників залишити: кухню, коридор, ванну кімнату, вбиральню (санвузол), інші приміщення; зобов`язати Житлово - будівельний кооператив «АВІАТОР-10» розділити особовий рахунок щодо сплати квартирної плати (плати за надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій) в квартирі АДРЕСА_1 шляхом оформлення двох особових рахунків: перший рахунок оформити на ОСОБА_1 із розрахунку У частки від загальної площі квартири (16,85 кв.м), другий рахунок оформити на іншого власника ОСОБА_2 із розрахунку % частки від загальної площі квартири (50,55 кв.м).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

У відповідності до ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Європейський суд зазначає, що право на суд не є абсолютним; воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує врегулюванню з боку держави ( рішення у справі «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року, рішення у справі «Круз проти Польщі» від 19.06.2001 року).

Згідно п. 2 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 188 цього Кодексу).

Відповідно до ч. 1 ст. 188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Згідно з ч. 2 ст. 188 ЦПК України суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами: 1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 року N 2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" позовні вимоги кількох осіб до одного й того ж відповідача або позивача до кількох відповідачів можуть бути об`єднані в одне провадження, якщо ці вимоги однорідні, зокрема такі, які нерозривно пов`язані між собою, або від вирішення однієї з них залежить вирішення інших. Таке об`єднання не допускається, коли відсутня спільність предмета позову.

Між тим, об`єднання кількох позовних вимог в одне провадження недоцільне в тих випадках, коли позовні вимоги виникають з різних правовідносин, врегульованих різними галузями права, і спрямовуються на досягнення різної мети, та коли незважаючи на те, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються однією й тією самою галуззю права.

Вивчивши заявлені позивачем вимоги суд дійшов висновку про те, що позовна заява підлягає повернення у зв`язку з порушенням позивачем порядку об`єднання вимог в одне провадження - вимоги заявлені до різних відповідачів, випливають з різних правовідносин.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Житлово - будівельний кооператив «Авіатор-10», 3-тя особа - ОСОБА_3 про встановлення порядку користування квартирою, зобов`язання здійснити поділ особового рахунку, - повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення та підписання ухвали.

Суддя:

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.07.2023
Оприлюднено07.07.2023
Номер документу112016894
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —754/7291/23

Ухвала від 06.07.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Галась І. А.

Ухвала від 01.06.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Галась І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні