Ухвала
від 26.06.2023 по справі 201/7435/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 201/7435/23

Провадження № 1-кс/201/2876/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2023 року Жовтневий районний суд

м. Дніпропетровська

у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

з секретарем ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування № 22022050000005183, внесеного до ЄРДР 27.09.2022 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про арешт майна.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що Слідчим відділом здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022050000005183, внесеного до ЄРДР 27.09.2022 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до матеріалів досудового розслідування, У не встановлений органом досудового розслідування час, але не пізніше 10.04.2022, громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи у с. Старогнатівка Волноваського району Донецької області, діючи умисно, з ідеологічних мотивів, з метою забезпечення функціонування незаконно утвореної на території с. Старогнатівка Волноваського району Донецької області так званої «Старогнатівської сільської ради Тельманівського району ДНР», добровільно погодився зайняти посаду, пов`язану із виконанням організаційно-розпорядчих функцій у так званій «Старогнатівській сільській адміністрації» «виконуючого обов`язки сільського голови».

У подальшому на тимчасово окупованій території Донецької області, у період часу з 23.09.2022 до 27.09.2022 іншими особами, стосовно яких здійснюється досудове розслідування у інших кримінальних провадженнях, організовано та проведено незаконний «референдум донецкой народной республики по вопросу о вхождении в состав российской федерации на правах субъекта российской федерации».

Як наслідок, 30.09.2022 президент рф ініціював зустріч із так званими «головами республік», а фактично тимчасово окупованих території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, у тому числі із так званим «головою ДНР», у м. Москва рф (більш точні місце та час органом досудового розслідування не встановлені), в ході якої публічно визнав результати так званих «референдумів», у тому числі на тимчасово окупованій території Донецької області.

З цього часу на тимчасово окупованій території Донецької області невстановлені представники органів влади рф розпочали реалізовувати закони рф, в тому числі щодо утворення та державної реєстрації юридичних осіб у податкових органах рф. Так, 30.11.2022 невстановленими особами зареєструвано у так званій «Межрайонной инспекции Федеральной налоговой службы № 1 по Донецкой Народной Республике» юридичну особу «Староигнатьевскую сельскую администрацию». ОСОБА_4 , діючи умисно, з ідеологічних мотивів, з метою зайняття посади, пов`язаної із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, добровільно зайняв посаду голови «Староигнатьевской сельской администрации», керівником якої його вказано у офіційних документах федеральної податкової служби російської федерації.

На ОСОБА_4 на вказаній посаді покладались обов`язки із керівництва окупаційною сільською адміністрацією с. Старогнатівка на тимчасово окупованій території Донецької області, розпорядження земельними ділянками с. Старогнатівка, організація сплати місцевими жителями земельного збору, отримання жителями с. Старогнатівка документів та довідок про право власності на житло, організація взаємодії із так званим «центром зайнятості ДНР» для можливості працевлаштування місцевих жителів, взаємодія із окупаційними незаконними органами влади т. зв. «днр», «адміністраціями» вищого рівня підпорядкування.

Окрім того ОСОБА_5 приймає активну участь у висвітленні діяльності так званої «Старогнатівської сільської адміністрації Тельманівського району ДНР» у підконтрольних країні-агресору (російській федерації) засобах масової інформації, з метою надання вигляду законності діяльності окупаційних адміністрації на тимчасово окупованій зс рф території, що в свою чергу надає можливість для виправдування дій зс рф із так званого «звільнення народу Донбасу» на тимчасово окупованій території вищим політичним керівництвом російської федерації серед світової спільноти.

Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 21.10.2022, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, наступне нерухоме майно:

- земельна ділянка з кадастровим номером 1424886600:03:000:0656, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 2472538514040;

- житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 2472532014040,

належать на праві приватної власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Беручи до уваги вищевикладене, враховуючи, що санкція ч. 5 ст. 111-1 КК України, за якою підозрюється ОСОБА_4 , передбачає конфіскацію майна, а згідно з п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, з метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваної на нього необхідно накласти арешт.

Слідчий надав суду заяву з проханням розглядати клопотання без його участі та задовольнити.

З метою забезпечення арешту майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали, додані до нього приходить до наступного.

Згідно до ч. 1 ст. 170 КПК України - Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.

Приписами ч. 5 ст. 173 встановлено, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: 1) перелік майна, на яке накладено арешт; 2) підстави застосування арешту майна; 3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; 4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; 5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.

На підставі викладеного, а також з врахуванням матеріалів клопотання та наданих доказів, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та можливість задоволення клопотання, оскільки дані, викладені у матеріалах кримінального провадження дають підстави для висновку про те, що з метою не допущення переховування, забезпечення схоронності спірного майна, чи уникнення пошкодження предмету злочинного посягання, а також для забезпечення схоронності майна як речового доказу в рамках зазначених матеріалів досудового розслідування, накладення арешту в даному кримінальному провадженні є необхідним, оскільки метою накладення арешту є забезпечення його збереження на час досудового слідства та судового провадження у даному кримінальному провадженні та проведення судових експертиз.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 168-169, 170-173 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на майно підозрюваного, а саме на:

1) - земельну ділянку з кадастровим номером 1424886600:03:000:0656, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 2472538514040;

2) - житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна: 2472532014040,

які належать на праві приватної власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.

Строк оскарження ухвали протягом п`яти днів з моменту її проголошення.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення26.06.2023
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу112019956
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —201/7435/23

Ухвала від 26.06.2023

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Федоріщев С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні