Справа №717/1166/23
УХВАЛА
06.07.2023 року суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Туржанський В.В., розглянув заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подав до Кельменецького районного суду Чернівецької області заяву у якій просить встановити факт належності правовстановлюючого документа, а саме, що державний акт на право власності на земельну ділянку (серія ЯБ №185628 від 15.03.2005 року, який виданий на підставі розпорядження Кельменецької районної державної адміністрації від 01.03.2005 року №57), кадастровий номер 7322081200:02:001:0105, загальною площею 2,32 га та за кадастровим номером 7322081200:02:004:0168, загальною площею 0,05 га, що розташовані на території с. Бузовиця дністровського району Чернівецької області, цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на ім?я ОСОБА_2 , дійсно належав покійній ОСОБА_2 .
У заяві зазначено, що адресою фактичного проживання ОСОБА_1 є с. Бузовиця Дністровського району Чернівецької області.
За змістом параграфа третьогоглави другої ЦПК Українитериторіальна юрисдикція (підсудність) визначає коло цивільних справ у спорах, вирішення яких належить до повноважень конкретного суду першої інстанції.
Відповідно до частини 1статті 316 ЦПК Українизаява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово (частина першастатті 29 ЦК України). Кожна особа має право на вільний вибір місця проживання (частина першастатті 33 Конституції України).
Згідно зістаттею 3 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Українімісце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об`єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.
Відповідно до положень статті 4 Закону України „Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування).
Відповідно до положень ч.1 статті 5 Закону України „Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що реєстрації (декларуванню) підлягає як місце проживання, так і місце перебування особи.
Зазначене дає підстави для висновку, що згідност. 316 ЦПК Українипід місцем проживання особи розуміється саме зареєстроване (задеклароване) у встановленому законом порядку місце проживання чи перебування заявника.
Відповідно до копії паспорта заявника місцем проживання ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 .
Належних доказів щодо іншого місця проживання чи місця перебування заявника матеріали справи не містять.
Пунктом 1 частини 1статті 31ЦПК Українивстановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином,враховуючи,що справаналежить дотериторіальної юрисдикції(підсудності) Франківського районного суду м. Львова, суд вважає, що заяву слід передати на розгляд до Франківського районного суду м. Чернівці.
Керуючись ст. ст.30, 31, 260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановленняфакту належностіправовстановлюючого документупередати нарозгляд до Шевченківського районного суду м. Чернівці.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Чернівецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарженняякщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя:
Суд | Кельменецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2023 |
Оприлюднено | 07.07.2023 |
Номер документу | 112022013 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Кельменецький районний суд Чернівецької області
Туржанський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні