Ухвала
від 01.09.2010 по справі 10/557 (2-а-2985/08)
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 10/557 (2-а-2985/08) Головуючий у 1-й інстанції: Ковель П.О

Суддя-доповідач: Землян а Г.В.

У Х В А Л А

Іменем України

"01" вересня 2010 р. м. Київ

колегія суддів судової п алати по адміністративним сп равам Київського апеляційно го адміністративного суду у складі:

гол овуючого - судді Земляної Г. В.

суд дів Зайця В.С., Цв іркуна Ю.І.

розглянувши у письмово му провадженні апеляційну с каргу Управління Пенсійног о фонду України в Святошинсь кому районі м. Києва на постан ову Окружного адміністратив ного суду від 01.04.2009 року у справ і за позовом ОСОБА_2 до Упр авління Пенсійного фонду Укр аїни в Святошинському районі м. Києва про встановлення доп лати до пенсії ,як дитині війн и,-

В С Т А Н О В И Л А :

Позивач ОСОБА_3 зверн улась до суду з позовом в яком у просила: визнати незаконни м відмову Пенсійного фонду У країни в Святошинському рай оні м. Києва у нарахуванні до п енсії надбавки, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соці альний захист дітей війни»у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 2006 року по 31 грудня 2008 року.

Постановою Окружного адміністративного суду від 01.04.2009 року позов задоволено час тково: визнано протиправними дії відповідача щодо нездій снення перерахунку та виплат и пенсії позивачу та зобов' язано відповідача нарахуват и та виплатити ОСОБА_2 над бавку, передбачену ст.6 Закону України «Про соціальний зах ист дітей війни», у розмірі 30 % м інімальної пенсії за віком в иходячи з розрахунку прожитк ового мінімуму для осіб, які в тратили працездатність, визн аченого Законом України «Про загальнообов' язкове пенсі йне страхування», за період ч асу з 09.07.2007 року до 31.12.2007 та з 22.05.2008 по 31.12.2008 року..

Не погоджуючись з зазначе ним судовим рішенням відпові дач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати пос танову суду першої інстанції як таку, що постановлена з пор ушенням норм матеріального і процесуального права, та при йняти нове рішення про відмо ву у задоволенні позову у пов ному обсязі.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС У країни апеляційний розгляд с прави здійснюється в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповіда ча, перевіривши матеріали сп рави та доводи апеляційної с карги, колегія суддів вважає , що апеляційна скарга підляг ає залишенню без задоволення , а постанова суду - без змін з таких підстав.

Згідно зі п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200 Кодек су адміністативного судочин ства України, суд апеляційно ї інстанції залишає апеляцій ну скаргу без задоволення, а п останову суду - без змін, якщ о визнає, що суд першої інстан ції правильно встановив обст авини справи та ухвалив судо ве рішення з додержанням нор м матеріального і процесуаль ного права.

Суд першої інстанції задов ольняючи частково позовні ви моги виходив з того, що позива чу підвищення до пенсії як ди тині війни має розраховувати ся з 09 липня 2007 року по 31 грудня 200 7 року та з 22 травня 2008 року до 31 г рудня 2008 року відповідно до мі німальної пенсії за віком, як це передбачено ст.6 Закону Укр аїни «Про соціальний захист дітей війни».

Колегія суддів погоджу ється з висновком суду першо ї інстанції, оскільки вони зн айшли своє підтвердження під час апеляційного розгляду с прави виходячи з наступного.

Судом першої інстанції в становлено, що позивач є дити ною війни, що підтверджуєтьс я відповідним посвідченням та перебуває на обліку у відп овідача.

Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист діте й війни»передбачено, що дітя м війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання ч и державна соціальна допомог а, що виплачується замість пе нсії, підвищуються на 30 відсот ків мінімальної пенсії за ві ком.

Кабінет Міністрів Укра їни, розробляючи проект Зако ну України "Про Державний бюд жет України на 2006 рік", спочатку вніс пропозиції про зупинен ня дії статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", а потім, оскільки бюдж ет у першому півріччі був вик онаний, вніс пропозицію про в ідновлення та поетапне викон ання вказаної норми Закону.

Отже, виконання положень статті 6 Закону України "Про с оціальний захист дітей війни " щодо підвищення на 30 відсотк ів пенсії громадян, на яких по ширюється дія цього Закону, б ула пов'язана з реальними бюд жетними можливостями Україн и й з урахуванням наявності ф інансових ресурсів.

Таким чином, суд правиль но послались на ці обставини й вказав на те, що права позив ача на отримання підвищеної пенсії за 2006 рік порушені не бу ли, а відповідач не допустив н еправомірної бездіяльності .

Крім того п. 12 ст. 71 Законом України «Про Державний бюдж ет України на 2007 рік»зупинено дію статті 6 Закону України "П ро соціальний захист дітей в ійни" з урахуванням ст. 111 цього Закону.

Проте Конституційний Су д України у рішенні від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 (справа про соціа льні гарантії громадян) сфор мулював правову позицію, згі дно з якою законом про Держав ний бюджет України, який має о собливий предмет регулюванн я, не можуть вноситися зміни, з упинятися дія чинних законів України, а також встановлюва тися інше (додаткове) правове регулювання відносин, що є пр едметом інших законів Україн и.

З урахуванням зазначено го, пункт 12 статті 71 Закону Укра їни «Про Державний бюджет Ук раїни на 2007 рік», яким зупинено дію статті 6 Закону України "П ро соціальний захист дітей в ійни", з урахуванням статті 111 ц ього Закону, визнано Констит уційним Судом України таким, що не відповідає Конституці ї України.

Крім того, п.п. 2 п. 41 розділу ІІ Закону України «Про Держа вний бюджет України на 2008 рік т а про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесені зміни до Закону Укра їни «Про соціальний захист д ітей війни», а саме, текст ста тті 6 викладений в такій редак ції: «Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеран ів війни, гарантії їх соціаль ного захисту») до пенсії або щ омісячного довічного грошов ого утримання чи державної с оціальної допомоги, що випла чується замість пенсії, випл ачується підвищення у розмір і надбавки, встановленої для учасників війни».

Рішенням Конституційно го Суду України № 10-рп від 22.05.2008 р оку визнані такими, що не відп овідають Конституції Україн и (є неконституційними), полож ення, зокрема, п. 42 розділу ІІ «В несення змін до деяких закон одавчих актів України Закону України «Про Державний бюдж ет України на 2008 рік та про внес ення змін до деяких законода вчих актів України».

Отже, з 22.05.2008 року відновле на дія ст. 6 Закону України «Пр о соціальний захист дітей ві йни»в редакції до 01.01.2008 р., відпо відно до якої дітям війни пен сії або щомісячне довічне гр ошове утримання чи державна соціальна допомога, що випла чується замість пенсії, підв ищуються на 30 відсотків мінім альної пенсії за віком.

З огляду на вищевикладен е, суд першої інстанції, прийм аючи рішення про задоволення позовних вимог в частині зоб ов'язання відповідача виплат ити позивачу підвищення до п енсії з 09.07.2007 року та з 22 травня 2008 року, правомірно керувався п оложеннями Закону України «П ро соціальний захист дітей в ійни», а не положеннями Закон у України «Про Державний бюд жет України на 2007 рік», які з 09 ли пня 2007 року втратили чинність та Закону України «Про Держа вний бюджет України на 2008 рік» , які з 22 травня 2008 року втратили чинність.

Визначаючи розрахункову в еличину, з якої має проводити ся нарахування позивачу підв ищення до пенсії, відповідач у слід врахувати, що Законом У країни «Про соціальний захис т дітей війни»передбачено, щ о підвищення до пенсії має об раховуватися у відсотковому відношенні до розміру мінім альної пенсії за віком.

Відповідно до ст. 17 Закону У країни «Про державні соціаль ні стандарти та державні соц іальні гарантії»основні дер жавні соціальні гарантії вст ановлюються законами з метою забезпечення конституційно го права громадян на достатн ій життєвий рівень. До числа о сновних державних соціальни х гарантій включається мінім альний розмір пенсії за віко м.

При цьому, статтею 19 вказано го закону передбачено, що вик лючно законами України визна чається мінімальний розмір п енсії за віком.

Оскільки будь-яким іншим за коном, крім Закону України «П ро загальнообов' язкове дер жавне пенсійне страхування» , мінімальний розмір пенсії н е встановлений, судова колег ія дійшла висновку про відсу тність правових підстав для застосування будь-якої іншої величини, ніж встановлена на званим законом, для розрахун ку підвищення до пенсії пози вачу як дитині війни.

При цьому апеляційна скарга не містить посилання на обставини, передбачені ст аттями 202 - 204 Кодексу адмініст ративного судочинства Украї ни, за яких рішення суду підля гає скасуванню.

Доводи, викладені заяв ником в апеляційній скарзі б ули предметом дослідження су ду першої інстанції і не знай шли свого належного підтверд ження.

З огляду на викладене, постанова суду першої інста нції підлягає залишенню без змін.

На підставі викладено го, керуючись ст.ст. 4, 8-10, 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративно го судочинства України, коле гія суддів

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Уп равління Пенсійного фонду Ук раїни в Святошинському район і м. Києва залишити без задо волення.

Постанову Окружного а дміністративного суду від 01.04 .2009 року залишити без змін .

Ухвала набирає законно ї сили через п' ять днів післ я направлення її копії особа м, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протя гом двадцяти днів після набр ання законної сили шляхом по дання касаційної скарги безп осередньо до Вищого адмініст ративного суду України

Головуючий суддя: Г.В.Земл яна

Судді: В.С.Заяць

Ю.І.Цвіркун

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.09.2010
Оприлюднено20.09.2010
Номер документу11203984
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —10/557 (2-а-2985/08)

Ухвала від 01.09.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Земляна Г.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні