Ухвала
від 07.07.2023 по справі 753/11266/23
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

справа № 753/11266/23

провадження № 2/753/5751/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" липня 2023 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Коренюк А.М., вивчивчи матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 , третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «Астен Груп», про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження судді Дарницького районного суду міста Києва Коренюк А.М. 07.07.2023 року передана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 , третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «Астен Груп», про стягнення заборгованості.

Як вбачається із матеріалів справи 30 червня 2023 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.07.2023 року головуючим суддею визначено Коренюк А.М.

Відповідно до звіту про автоматичний розподіл справ між суддями Дарницького районного суду міста Києва від 03.07.2023 року, розподіл справи відбувся о 12 годині 37 хвилин 30 секунди, та розподілено на суддю Коренюк А.М., справі присвоєно номер № 753/11266/23, провадження № 2/753/5751/23, при цьому суддя Якусик О.В. був відключений від автоматичного розподілу справи між суддями згідно табелю, підстава - нарадча кімната.

Нормами ч. 1 ст. 33 ЦПК України закріплено, що визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно - телекомунікаційною системою під час реєстрації документів, зазначених у частині другій статті 14 цього Кодексу, а також в інших випадках визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу, з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ.

Згідно з нормами п. 4 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи.

Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішення Ради суддів України від 02.04.2015 № 25, яке було погоджено Наказом Державної судової адміністрації України 02.04.2015 № 45, не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноважень судді;

- за чотирнадцять днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);

за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

- у період відпустки судді;

- за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

під час тимчасової непрацездатності судді;

- за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - з моменту прийняття рішення про призначення;

- в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

Даний перелік є вичерпний.

Таким чином, перебування судді у нарадчій кімнаті - не є підставою для відключення такого судді від автоматизованого розподілу справ між суддями, оскільки сама специфіка роботи судді є постійне перебування судді з певними проміжками часу у нарадчих кімнатах упродовж робочого дня.

Зважаючи на те, що суддя Якусик О.В. 03.07.2023 року протягом дня був відключений від автоматичного розподілу судових справ між суддями з підстави, яка не передбачена Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, й вказує на те, що відбулось втручання в автоматизований розподіл даної справи у незаконних спосіб посадовою особою, яка має доступ до неї в інтересах такого судді та за розпорядженням вказаного судді, розподіл такої судової справи між суддями відбувся у незаконний та поза процесуальний спосіб, за таких обставин дана справа була передана в моє провадження з порушенням автоматизованого розподілу справ між суддями.

Крім цього, слід зазначити про те, що під моїм головуванням протягом робочого для приймаються численні процесуальні рішення з розгляду цивільних та адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення, а також з розгляду справ за клопотаннями/скаргами у кримінальних провадженнях в межах досудового розслідування, щодо яких я перебувала у нарадчих кімнатах, однак від автоматизованого розподілу судових справ мене, як суддю, відключено не було.

Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь - який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід.

Як зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини від 09 листопада 2006 року в справі Білуха проти України, наявність безсторонності визначається в тому числі і тим, чи забезпечує суд умови, за яких були б неможливі сумніви у його безсторонності.

Недотримання судом зазначених положень означає в принципі порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, що ратифікована Україною, і такі обставини знайшли своє підтвердження в ряді рішень Європейського Суду з прав людини, та самі по собі є обов`язкова для врахування судами України.

Відповідно до ст. 10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Статтею 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 41 ЦПК України у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.

В пункті 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19 травня 2006 року зазначено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Згідно зі ст. 15 Кодексу суддівської етики, затвердженого XI черговим з`їздом суддів України 22 лютого 2013 року, неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь - який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.

Враховуючи встановлені обставини та вказані норми, а також з метою забезпечення об"єктивного та неупередженого розподілу судових справ, керуючись п.4 ч.1 ст. 36 ЦПК України, вважаю за необхідне заявити самовідвід у вказаній справі, а справу передати для автоматизованого розподілу справ між суддями у передбачений процесуальним законом спосіб та визначеною процедурою розподілу справ між суддями.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 33, п. 4 ч. 1 ст. 36, ст. 39, ст. 40, ст. 41, ст. 260, ст. 261, ст. 353 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заявити самовідвід від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 , третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «Астен Груп», про стягнення заборгованості.

Вказану цивільну справу передати до відділу організаційного забезпечення з розгляду цивільних та адміністративних справ суду для повторного автоматичного розподілу між суддями Дарницького районного суду міста Києва.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ:

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.07.2023
Оприлюднено11.07.2023
Номер документу112055452
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —753/11266/23

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 07.07.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Коренюк А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні