Справа № 452/3100/22
УХВАЛА
Іменем України
07 липня 2023 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області у складі
Головуючого судді Пташинського І.І.,
за участю секретаря судового засіданняТерлецької І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про розстрочення виконання рішення суду в справі за позовом керівника Самбірської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі відділу освіти, молоді та спорту Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області, Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконного звільнення працівника,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 в своєму клопотанні просить суд розстрочити виконання рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.05.2023 року в частині стягнення з неї матеріальної шкоди, завданої виплатою ОСОБА_3 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у розмірі 79 242 (сімдесят дев`ять тисяч двісті сорок дві) грн. 02 коп. та 2481,00 грн. судового збору у строк до закінчення одного року з моменту ухвалення рішення, рівними платежами по 6810 грн. 26 коп. у кожному місяці. Посилаючись на те, що виконання рішення суду ускладнюється, оскільки починаючи з 28 квітня 2014 року вона не перебуває у шлюбі, утримує себе та її сина - ОСОБА_4 зокрема, починаючи з 2020 року оплачує його навчання у вищому навчальному закладі. Станом на 08 червня 2023 року, вона не має якихось фінансових чи інших заощаджень для виконання рішення суду за їх рахунок. Сукупний розмір її річної заробітної плати за 2022 рік після вирахування податків становить близько 150 тисяч гривень тобто, навіть не удвічі більше за суму, стягнуту за судовим рішенням. Аналогічний розмір заробітної плати є і у 2023 році, тому не має змоги сплатити усю суму одним платежем. А тому вона звернулась до суду з даним клопотанням.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву, в якій просить клопотання про розстрочку виконання рішення суду розглянути в її відсутності, просить задовольнити.
Прокукрор Самбірської окружної прокуратури Львівської області Коваленко Т.М. в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву, в якій просить дане клопотання розглядати у її відсутності, проти задоволення клопотання про розстрочення виконання рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.05.2023 року не заперечує.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.05.2023 року - Стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 у порядку зворотної вимоги (регресу) на користь відділу освіти, молоді та спорту Новокалинівської міської ради, Самбірського району Львівської області (код ЄДРПОУ 40237003, р/р НОМЕР_2 , МФО 820172) матеріальну шкоду, завдану виплатою ОСОБА_3 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у розмірі 79 242 (сімдесят дев`ять тисяч двісті сорок дві) грн. 02 коп. Стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , на користь Львівської обласної прокуратури код ЄДРПОУ 02910031, UА138201720343140001000000774 у ДКСУ у м.Києві, (79005, м.Львів, проспект Шевченка, 17/19) 2481,00 грн. судового збору.
Рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.05.2023 року в апеляційному порядку не оскаржувалося та набрало законної сили 11.06.2023 року.
Відповідно до ч.1 ст. 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом),встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Відповідно ч. 3 ст. 435 ЦПК України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відповідно до ч. 4 ст. 435 ЦПК України вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особитяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Заявник зазначає, що на теперішній час у неї одне джерело доходівзаробітна плата.
Згідно довідки про доходи, виданої виконавчим комітетом Ралівської сільської ради Самбірського району Львівської області, 10 березня 2023 року вбачається, що загальна сума доходу за період з січня 2022 року по грудень 2022 року ОСОБА_1 складає 189760,31 грн. Загальна сума утриманого податку з доходів становить 34156,86 грн.
Із Договору №123-2 від 31.08.2020 року, відомо, що ОСОБА_1 оплачує надання освітніх послуг за навчання сина ОСОБА_4 (термін чинності Договору з 30.09.2020 року до 30.06.2023 рік).
Враховуючи вищенаведене, заявник просить розстрочити виконання рішення суду, оскільки вона не має змоги виконати рішення суду одразу в повному обсязі, щоб це не ускладнило її майновий стан. Виконання рішення одразу і в повному обсязі поставить її у дуже скрутне матеріальне становище, що завдасть їй шкоду.
Оскільки, відповідно до ч.5 ст. 435 ЦПК України розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови, та з урахуванням клопотання від 13.06.2023 року, ОСОБА_1 просить розстрочити виконання рішення суду у строк до закінчення одного року з моменту ухвалення рішення, рівними платежами по 6810 грн. 26 коп. у кожному місяці.
Згідно з ч. 1ст. 18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Як зазначив заявник, на її утриманні знаходиться дитина, та на теперішній час у неї одне джерело доходівзаробітна плата, що підтверджується довідкою з місця роботи.
Відповідно до частин 1, 3, 4, 5 статті 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: ступінь вини відповідача у виникненні спору; щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо. Розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
Тобто, закон не передбачає конкретного переліку обставин, які є підставою для розстрочення виконання рішення суду, а лише встановлює критерії для їх визначення, надаючи суду можливість у кожному конкретному випадку вирішувати питання про їх наявність з урахуванням усіх обставин справи.
Підставою для застосування ст. 435 ЦПК України є виняткові обставини, які перешкоджають належному виконанню рішення суду, ускладнюють його виконання або роблять неможливим.
Вирішуючи питання щодо можливості відстрочення чи розстрочення виконання рішення, суд повинен враховувати майнові інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини кожної сторони у виникненні спору та інші обставини.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України в пункті 10 Постанови від 26 грудня 2003 року № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», задоволення заяви про відстрочку або розстрочку виконання рішення суду можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає, виходячи із особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення суду (хвороба боржника або членів його сім`ї, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Отже, відстрочка виконання рішення суду може бути надана у виняткових випадках, що обумовлюють об`єктивні ускладнення при виконанні судового рішення або наявність яких робить його виконання неможливим.
Підстави для відстрочки виконання рішення повинні бути чітко встановлені та підтверджені відповідними доказами.
Оцінюючи наявні у справі докази, суд вважає, що наявні підстави для розстрочення рішення суду, оскільки заявник має заробітню плату у розмірі в середньому 12500,00 грн., що істотно ускладнює виконання рішення, однак вона має намір виконати рішення добровільно.
Обставини, на які вказує ОСОБА_1 у клопотаннні про розстрочення виконання рішення суду, мають особливий характер, а тому виконання такого рішення слід розстрочити.
Щодо запропонованого заявником строку розстрочення виконання рішення суду, суд погоджується, та вважає за необхідне розстрочити ОСОБА_1 виконання рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.05.2023 року в частині стягнення з неї матеріальної шкоди, завданої виплатою ОСОБА_3 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у розмірі 79 242 (сімдесят дев`ять тисяч двісті сорок дві) грн. 02 коп. та 2481,00 грн. судового збору у строк до закінчення одного року з моменту ухвалення рішення, рівними платежами по 6810 грн. 26 коп. у кожному місяці.
На підставі викладеного та керуючись ст. 258, 259, 260, 353, 354, 435 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 про розстрочення виконання рішення суду в справі за позовом керівника Самбірської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі відділу освіти, молоді та спорту Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області, Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконного звільнення працівника -задовольнити.
Розстрочити виконання рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.05.2023 року в частині стягнення з ОСОБА_1 матеріальної шкоди, завданої виплатою ОСОБА_3 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у розмірі 79 242 (сімдесят дев`ять тисяч двісті сорок дві) грн. 02 коп. та 2481,00 грн. судового збору у строк до закінчення одного року з моменту ухвалення рішення, рівними платежами по 6810 (шість тисяч вісімсот десять) грн. 26 коп. у кожному місяці.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського Апеляційного суду, шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2023 |
Оприлюднено | 11.07.2023 |
Номер документу | 112080992 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Пташинський І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні