Справа № 357/6897/23
1-в/357/325/23
У Х В А Л А
03.07.2023 суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ознайомившись із клопотанням ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту на земельну ділянку застосованого в кримінальному провадженні №12018110030003713, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.09.2018 року,
У С Т А Н О В И В:
09.06.2023 року представник за довіреністю ОСОБА_2 від імені ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з клопотанням про скасування арешту на земельну ділянку, накладеного на підставі ухвали слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 19 жовтня 2018 року у кримінальному провадженні №12018110030003713 від 13 вересня 2018 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 206-2 КК України, на земельну ділянку з кадастровими номерами 3220486900:02:001:0001, власником якої є ОСОБА_3 .
Перевіривши наданні матеріали клопотання, суддя вважає, що клопотання підлягає поверненню, виходячи з наступних підстав.
Так, відповідно до ч. 1ст. 174 КПК Українипідозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Згідно положень ч. 1-5ст. 64-2 КПК Українибудь-яка фізична або юридична особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт.
Третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна.
Третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, має права та обов`язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються арешту майна. Третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються арешту майна, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом.
Представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути:
-особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником;
-керівник чи інша особа, уповноважена законом або установчими документами, працівник юридичної особи за довіреністю - у випадку, якщо власником майна, щодо якого здійснюється арешт, є юридична особа.
Повноваження представника третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:
1) документами, передбаченимистаттею 50 цього Кодексу, - якщо представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадженні;
2) копією установчих документів юридичної особи - якщо представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є керівник юридичної особи чи інша уповноважена законом або установчими документами особа;
3) довіреністю - якщо представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є працівник юридичної особи, яка є власником майна, щодо якого здійснюється процедура спеціальної конфіскації.
Клопотання про скасування арешту майна у кримінальному провадженні №12018110030003713 від 13 вересня 2018 року подане від імені фізичної особи ОСОБА_2 .
У клопотанні зазначено, що ОСОБА_3 є власником земельної ділянки з кадастровим номером 3220486900:02:001:0001 на які ухвалою слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 19 жовтня 2018 року було накладено арешт.
Отже, у даному кримінальному провадженні ОСОБА_3 набула статусу третьої особи, щодо майна якої вирішувалось питання про арешт.
Зі змісту клопотання вбачається, що воно подане від імені ОСОБА_3 представником за довіреністю ОСОБА_2 , яка підписала вказане клопотання.
До клопотання додано довіреність ОСОБА_3 від 17 вересня 2020 року на представництво ОСОБА_2 її інтересів в усіх судах з усіма процесуальними правами та обов`язками, які надано законом захиснику, позивачу, відповідачу, потерпілому, підозрюваному, обвинуваченому, свідку, виправданому, стягувану та боржнику, третій особі.
При цьому, документів, які б вказували на те, що ОСОБА_2 має право бути захисником у кримінальному провадженні, до клопотання не додано.
Відповідно до положень ч.4ст.64-2 КПК Українипредставником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути лише особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником.
Згідно ч. 1 та ч. 2ст. 45 КПК Українизахисником є адвокат, який здійснює захист підозрюваного, особи, стосовно якої зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, але не повідомлено про підозру у зв`язку з її смертю, обвинуваченого, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, а також особи, стосовно якої передбачається розгляд питання про видачу іноземній державі (екстрадицію).
Захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України або стосовно якого у Єдиному реєстрі адвокатів України містяться відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.
Оскільки ОСОБА_2 не є захисником, тому вона не має права підписувати та подавати клопотання про скасування арешту майна від імені ОСОБА_3 у кримінальному провадженні.
Таке клопотання може бути підписане та подане або самим власником майна або ж його представником, який має право бути захисником у кримінальному провадженні.
Оскільки клопотання про скасування арешту майна не підписане власником майна, а підписане та подане від його імені особою, яка не є захисником та не може бути представником третьої особи, щодо майна якої вирішувалось питання про арешт майна, у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає поверненню особі, яка його подала.
Враховуючи викладене, керуючисьст. 174 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту на земельну ділянку застосованого в кримінальному провадженні №12018110030003713, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.09.2018 року, із долученими до нього матеріалами повернути особі, яка його подала.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
СуддяОлександр ШОВКОПЛЯС
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 11.07.2023 |
Номер документу | 112082712 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Шовкопляс О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні