РІШЕННЯ
Іменем України
10 липня 2023 року м. Чернігівсправа № 927/657/23 Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., за правилами спрощеного позовного провадження розглянув справу
за позовом: Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради,
проспект Миру 49-А, м. Чернігів, 14005; e-mail: dil_centr@ukr.net;
до відповідача: Приватного підприємства "Регіональне інформаційно-інвестиційне агентство", проспект Миру, 20, м. Чернігів, 14000;
предмет спору: про стягнення 6360,35 грн
без виклику (повідомлення) сторін
05.05.2023, надійшов позов Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради до Приватного підприємства "Регіональне інформаційно-інвестиційне агентство" про стягнення 6360,35 грн заборгованості з орендної плати за період з жовтня 2021 року по лютий 2022 року та з червня по вересень 2022 року, на підставі договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 06/12 від 17.04.2012 (далі - Договір). Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов Договору в частині своєчасної плати за оренду нерухомого майна.
Суд прийняв позовну заяву до розгляду; відкрив провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без повідомлення (виклику) сторін; установив сторонам процесуальні строки для подачі заяв по суті спору, зокрема відповідачу 15 календарних днів з дня отримання ухвали суду, для подачі відзиву на позов, про що постановив ухвалу від 09.05.2023.
Відповідач не скористався правом на подання мотивованого відзиву на позов, у порядку статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
За частиною 2 статті 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву в установлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Ухвала суду про відкриття провадження в справі від 09.05.2023 направлена за адресою державної реєстрації відповідача згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (витяг наявний в матеріалах справи), а саме: проспект Миру, 20, м. Чернігів, 14000, повернута відділенням поштового зв`язку за зворотною адресою, без її вручення адресату, з відміткою: "адресат відсутній за вказаною адресою".
У силу статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними.
Відповідно до частини 5 статті 176 ГПК України ухвала про відкриття провадження в справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини 4 статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до п. 5 частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення, зокрема, є день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Таким чином, у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії або судове рішення направлено судом рекомендованим листом за належною поштовою адресою, яка була надана суду відповідною стороною, за відсутності відомостей в суді про наявність у такої сторони інших засобів зв`язку та / або адреси електронної пошти, необхідність зазначення яких у процесуальних документах передбачена статтями 162, 165, 258, 263, 290, 295 ГПК України, і судовий акт повернутий підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то необхідно вважати, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії або про прийняття певного судового рішення в справі (близький за змістом висновок викладений в постановах Верховного Суду від 12.04.2021 у справі № 910/8197/19 та від 09.12.2021 у справі № 911/3113/20).
З наведеного слідує, що відповідач належним чином повідомлений про відкриття провадження в справі № 927/657/23.
Судочинство в господарських судах здійснюється на засадах диспозитивності та змагальності сторін (статті 13, 14 ГПК України).
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, установлених законом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, установлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 248 ГПК України суд розглядає справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження в справі.
Суд також врахував, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Суд констатує, що сторонами не заявлені клопотання щодо розгляду даної справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи, в порядку визначеному статтею 252 ГПК України. Право сторін на подачу до суду клопотань наведеного змісту роз`яснене при відкритті провадження в справі в ухвалі від 09.05.2023.
Господарський суд розглянув подані документи і матеріали, з`ясував фактичні обставини справи, дослідив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, та
ВСТАНОВИВ:
17.04.2012, КП "Діловий центр" ЧОР (позивач, орендодавець) та ПП «Регіональне інформаційно-інвестиційне агентство» (відповідач, орендар) уклали договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 06/12 (далі - Договір), що посвідчений приватним нотаріусом Чернігівського міського нотаріального округу, Денисенко О.В., зареєстрований в реєстрі за № 1480.
За умовами Договору (п. 1.1.) орендодавець передав, а орендар прийняв у строкове платне користування частину нежитлового приміщення в будівлі, що є об`єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області (далі - майно), розташованій за адресою: проспекту Миру, 20, у місті Чернігові та перебуває в господарському віданні КП "Діловий центр" ЧОР, а саме: частина приміщення підвалу (літ.-1-43), яке знаходиться в вищезазначеній будівлі, загальною площею 11,7 кв. м, що не має окремого входу (п. 1.1.1. Договору).
Відповідно до п. 1.1.2. Договору вартість майна, визначена згідно зі звітом про оцінку майна станом на 16 січня 2012 року і становить за незалежною оцінкою 21390,79 грн (без ПДВ).
Майно передається в оренду з метою розміщення складу (п. 1.2. Договору).
Нерухоме майно передається в оренду, належать територіальним громадам сіл, селищ, міст Чернігівської області на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 10.10.2003, виданого виконавчим комітетом Чернігівської міської ради на підставі рішення виконкому Чернігівської міської ради від 18.08.2011 за № 220. Право власності на приміщення зареєстроване 05.09.2011 за реєстраційним номером № 34547652, згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 31187480, виданого Комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради номер запису 2416 в книзі № 18 (п. 1.3. Договору).
Вартість нерухомого майна в цілому, частина якого передається в оренду згідно з Витягом з прав власності на нерухоме майно № 33384846, виданого 05.03.2012 Комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, реєстраційний номер № 2985738, номер запису 81 в книзі № 4, становить 1777203,73 грн.
Управління комунального майна Чернігівської обласної ради погодило передачу в оренду нерухомого майна, вказаного в п. 1.1.1. Договору (п. 1.6. Договору).
Згідно з п. 2.1. Договору орендар вступає в строкове платне користування майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акту приймання-передачі майна, який є невід`ємною частиною цього Договору (додаток №1 до Договору).
На виконання наведених умов, 17.04.2012, сторонами підписаний акт № 1 прийому-передачі в оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, перелік якого наведений в п.1.1. цього Договору.
За умовами пунктів 3.1. та 3.2. Договору орендна плата є платежем у грошовій формі, який орендар вносить орендодавцю та до обласного бюджету незалежно від наслідків діяльності орендаря і сплачується за весь термін фактичного користування майном, що визначається на підставі акту приймання-передачі в оренду та акту приймання-передачі майна з орендного користування. До орендної плати не входить плата за комунальні послуги, вартість експлуатаційних витрат, податок на додану вартість.
Розмір орендної плати визначається в порядку передбаченому Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в редакції, затвердженої рішенням обласної ради від 25.03.2011 з урахуванням змін, затверджених рішенням обласної ради від 30.09.2011 та з урахуванням результатів проведеного вивчення попиту на право оренди майна (наказ по КП «Діловий центр» від 31.01.2012 № 13-в) (п. 3.3. Договору).
Відповідно до п. 3.4. Договору розмір та порядок розрахунку орендної плати наведені у Додатку № 2 до цього Договору, що є невід`ємною його частиною, і становить за базовий місяць (січень 2012 року) розрахунку - 214,34 грн (без ПДВ). Орендна плата за перший (квітень 2012 року) місяць оренди визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекси інфляції за лютий, березень, квітень 2012 року. ПДВ розраховується і сплачується у розмірах та порядку згідно з чинним законодавством.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць (п. 3.5. Договору).
Сторони в п. 3.6. Договору погодили, що орендну плату орендар зобов`язаний перераховувати щомісячно в 10-денний термін після офіційного повідомлення про індекс інфляції за минулий місяць, згідно виставлених рахунків орендодавцем шляхом перерахування на поточні рахунки орендодавця та обласного бюджету згідно виставлених рахунків орендодавцем у співвідношенні: 50 % - до обласного бюджету, 50 % - орендодавцю, згідно Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.
У разі припинення (розірвання) Договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання-передачі включно (п. 3.12. Договору).
Сторони погодили в пунктах 10.1. та 10.2., що цей Договір діє з 17 квітня 2012 року по 23 серпня 2025 року включно. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку його дії, а в частині зобов`язань орендаря щодо сплати орендної плати - до повного виконання зобов`язань.
Суд установив, що починаючи з 17.04.2012, між сторонами склались правовідносини з оренди нерухомого майна комунальної власності, що врегульовані положеннями §5 глави 30 Господарського кодексу України (далі - ГК України), §1, §4 глави 58 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), Законом України "Про оренду державного та комунального майна".
За висновком суду, на момент ухвалення рішення, Договір оренди № 06/12 від 17.04.2012 є діючим; доказів його дострокового припинення сторони до матеріалів справи не надали, як і доказів повернення відповідачем з орендного користування спірного нерухомого майна.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги, позивач вказав, що в період з жовтня 2021 року по 23 лютого 2022 року та з червня 2022 року по вересень 2022 року, відповідач зобов`язання зі сплати орендної плати належним чином не виконує, як наслідок, за ним утворилась заборгованість у розмірі 6360,35 грн.
За п.2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.
Статтею 627 ЦК України встановлено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
За частиною 1 статті 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
За статтею 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Частина 1 статті 193 ГК України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що в певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 цієї статті визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до статей 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як встановлено частинами 1, 6 статті 283 ГК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності. До відносин оренди застосовуються відповідні положення ЦК України, з урахуванням особливостей передбачених цим Кодексом.
Суд установив, що починаючи з 17.04.2012, в оплатному користуванні відповідача знаходилось нерухоме майно, визначене п. 1.1. Договору оренди № 06/12 від 17.04.2012.
За частиною 1 статті 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Частинами 1, 4 статті 286 ГК України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Наведене узгоджується зі змістом положень Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
Виходячи зі змісту зазначених норм та умов, погоджених сторонами в Договорі, в орендаря наявний обов`язок сплачувати оренду плату за весь час користування об`єктом оренди.
Відповідно до частини 1 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
За рішеннями Чернігівської обласної ради від 12.02.2021 № 36-3/VIIІ (третя сесія восьмого скликання) та від 22.09.2022 № 45-11/VIIІ (одинадцята сесія восьмого скликання) "Про розподіл орендної плати КП "Діловий центр" ЧОР", для позивача на період з 01.01.2021 по 31.12.2021 та з 01.01.2022 по 31.12.2022 встановлений наступний розподіл орендної плати - 100 відсотків орендної плати Підприємству.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу, в період з жовтня 2021 року по 23 лютого 2022 року та з червня 2022 року по вересень 2022 року, нарахована орендна плата за користування спірним нерухомим майном у загальному розмірі 6360,35 грн, зокрема: за жовтень 2021 року в сумі 681,38 грн; за листопад 2021 року в сумі 686,83 грн; за грудень 2021 року в сумі 690,96 грн; за січень 2022 року в сумі 699,94 грн; за лютий 2022 року в сумі 584,15 грн (за 23 календарних днів); за червень 2022 року в сумі 811,25 грн; за липень 2022 року в сумі 816,94 грн; за серпень 2022 року в сумі 825,92 грн; за вересень 2022 року в сумі 562,98 грн.
Позивач виставив до сплати відповідачу наступні рахунки: № УА-0002262 від 31.10.2021 на суму 681,38 грн (за жовтень 2021 року), № УА-0002511 від 30.11.2021 на суму 686,83 грн (за листопад 2021 року), № УА-0002760 від 31.12.2021 на суму 690,96 грн (за грудень 2021 року), № УА-0000100 від 31.01.2022 на суму 699,94 грн (за січень 2022 року), № УА-0000349 від 31.03.2022 на суму 584,15 грн (за період з 01.02.2022 по 23.02.2022), № УА-0000602 від 30.06.2022 на суму 811,25 грн (за червень 2022 року), № УА-0000854 від 31.07.2022 на суму 816,94 грн (за липень 2022 року), № УА-0001114 від 31.08.2022 на суму 825,92 грн (за серпень 2022 року), № УА-0001377 від 30.09.2022 на суму 562,98 грн (за вересень 2022 року з коригуючим перерахунком).
Вказані вище рахунки, разом з актами надання послуг, направлені відповідачу, засобами поштового зв`язку, супровідними листами: № 794-21 від 15.11.2021, № 856-21 від 20.12.2021, № 17-22 від 17.01.2022, № 69-22 від 18.02.2022, № 94-22 від 10.05.2022, № 112-22 від 18.07.2022, № 151-22 від 18.08.2022, № 196-22 від 20.09.2022, № 246-22 від 18.10.2022, за адресою його державної реєстрації.
Проте, як вказує позивач, відповідач акти надання послуг не повернув, мотиви відмови від підпису не обґрунтував, за отримані послуги не розрахувався.
У досудовому порядку шляхом направлення відповідачу претензій-попереджень № 130-22 від 17.08.2022, № 178-22 від 07.09.2022, № 217-22 від 30.09.2022, спір сторонами не врегульований.
Суд установив, що розмір орендної плати в перелічених рахунках розрахований позивачем виходячи з базового місяця оренди (січня 2012 року), та вірно проіндексований за умовами п. 3.4. та п. 3.5. Договору.
Відповідач за послуги з оренди нерухомого майна в спірному періоді в установлений строк не розрахувався.
Згідно з оборотно-сальдовою відомістю КП "Діловий центр" ЧОР, у спірному періоді за відповідачем за договором № 06/12 від 17.04.2012 та переліченими рахунками, обліковується заборгованість у розмірі 6360,35 грн.
Відповідач порушив умови Договору, в установлений строк за послуги з оренди нежитлового приміщення, отримані в період в період з жовтня 2021 року по 23 лютого 2022 року та з червня 2022 року по вересень 2022 року, не розрахувався, тому суд дійшов висновку, що заявлений позов в частині стягнення боргу в сумі 6360,35 грн є обґрунтованим, підтверджується наявними матеріалами справи, відтак, підлягає задоволенню.
За загальним правилом обов`язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини. Обов`язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Це стосується позивача, який повинен доказати факти, на підставі яких пред`явлений позов, а також відповідача, який має можливість доказувати факти, на підставі яких він заперечує проти позову.
За приписами частин 2 та 3 статті 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, установлених законом.
Обов`язок доказування і подання доказів установлено статтею 74 ГПК України, за якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (частина 3 статті 74 ГПК України).
Відповідно до частини 4 статті 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви в добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, установлених цим Кодексом (частина 1 статті 14 ГПК України).
Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
З огляду на зміст статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Стаття 76 даного Кодексу визначає, що належними доказами є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять у предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Статтями 78, 79 ГПК України встановлено, що достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними ніж докази, надані на її спростування.
За приписами частин 1 та 2 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь установленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Тобто, виходячи зі змісту статей 13, 74 ГПК України, кожна сторона на підставі належних, допустимих, достовірних та вірогідних доказів повинна довести правомірність заявлених нею вимог або заперечень.
Враховуючи, що відповідач, у порушення статей 525, 526 ЦК України та статті 193 ГК України, договірні зобов`язання не виконав, за послуги з оренди приміщення своєчасно не розрахувався, правомірність вимог позивача не спростував, суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 6360,35 грн.
При ухваленні рішення в справі, суд, у тому числі вирішує питання щодо розподілу судових витрат між сторонами.
Відповідно до статті 129 ГПК України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно задоволеним вимогам. Таким чином, оскільки заявлений позов підлягає задоволенню в повному обсязі, за рахунок відповідача має бути відшкодований судовий збір, сплачений позивачем при подачі позову в сумі 2684,00 грн.
Керуючись статтями 42, 46, 73, 74, 76 - 79, 91, 123, 129, частиною 2 статті 178, статтями 233, 236, 238, 241, 247 - 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради (проспект Миру 49-А, м. Чернігів, 14005; код ЄДРПОУ 33469496) до Приватного підприємства "Регіональне інформаційно-інвестиційне агентство" (проспект Миру, 20, м. Чернігів, 14000; код ЄДРПОУ 37199047) про стягнення 6360,35 грн, задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Регіональне інформаційно-інвестиційне агентство" (проспект Миру, 20, м. Чернігів, 14000; код ЄДРПОУ 37199047) на користь Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради (проспект Миру 49-А, м. Чернігів, 14005; код ЄДРПОУ 33469496) 6360,35 грн боргу та 2684,00 грн судового збору.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасоване, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови в відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду, відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні були оголошені лише вступна та резолютивна частина рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Північного апеляційного господарського суду в порядку визначеному статтею 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя А.В. Романенко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2023 |
Оприлюднено | 12.07.2023 |
Номер документу | 112087692 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні