Ухвала
від 30.06.2023 по справі 553/1123/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Справа № 553/1123/23

Провадження № 1-в/553/254/2023

У Х В А Л А

Іменем України

30.06.2023м. Полтава

Ленінський районний суд міста Полтави у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

прокурора - ОСОБА_4 ,

представника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

засудженого ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» про умовно-дострокове звільнення, згідно ст. 81 КК України, відносно засудженого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Капустинці, Липоводолинського району, Сумської області, українця, громадянина України, освіта середня, не одружений, дітей не має, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , в силу статті 89 КК України раніше не судимого

засудженого 21 січня 2019 року Котелевським районним судом Полтавської області за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 357, ч. 1 ст. 70, ст. 72 КК України до 7 років позбавлення волі, з конфіскацією всього належного йому майна,

в с т а н о в и в :

До Ленінського районного суду міста Полтави надійшло подання Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» про умовно-дострокове звільнення відносно засудженого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який відбуває покарання в умовах ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)».

В судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» засуджений ОСОБА_7 підтримав подання про застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання та просив його задовольнити. Зазначає, що на початку строку відбуття покарання дійсно мав стягнення та переглянув свою поведінку, зробив висновки, отримав спеціальність «столяр-будівельник» в Полтавському навчальному центрі (№64) при установі, постійно працює на виробництві в бригаді слюсарів. Погашає судові витрати за вироком суду, звернувся з відповідною заявою про перерахунок коштів з його рахунку на рахунок Котелевського ВДВС Східного міжрегіонального управління юстиції. Вину в вчиненому визнає, усвідомив протиправність своєї поведінки, зробив для себе відповідні висновки та має намір після звільнення проживати разом із матір`ю,сестрами табратами, влаштуватися на роботу, допомагати рідним. Зазначив додатково, що своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Прокурор у судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.

Представник ДУ«Полтавська виправнаколонія (№64)»,який приймавучасть всудовому засіданнів режимівідеоконференції зприміщення ДУ«Полтавська виправнаколонія (№64)»,підтримав поданнята просивйого задовільнити, застосувати до засудженого ст. 81 КК України. При прийнятті рішення врахувати надані оновлені матеріали на підтвердження доводів подання.

Суд, заслухавши представника колонії, засудженого, прокурора, перевіривши доводи подання, надані матеріали особової справи засудженого, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.ст. 537, 539 КПК України під час виконання вироків суд, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, має право вирішувати такі питання, зокрема - про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Нормами ч. 2 ст. 81 та п. 2 ч. 3 ст. 81 КК України визначено, що умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення та фактично відбув не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона засуджена до позбавлення волі.

Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» від 26.04.2002 умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного і всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття такого рішення є доведеність того, що засуджений сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення.

При цьому, головною умовою прийняття такого рішення є доведеність того, що засуджений став на шлях виправлення.

Відповідно до ст. 6 КВК України передбачено, що виправлення засудженого - процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Ресоціалізація - свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Необхідною умовою ресоціалізації є виправлення засудженого. Основними засобами виправлення і ресоціалізації засуджених є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив.

Пунктом 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 26 квітня 2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» передбачено, що оскільки судовий розгляд питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання або заміну невідбутої частини покарання більш м`яким справляє великий виховний і запобіжний вплив як на самого засудженого, так і на інших осіб, суди під час судового засідання у справах цієї категорії повинні приділяти особливу увагу поясненням засудженого, представників органу, який відає виконанням покарання, спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх по суті внесеного подання. Зокрема, слід ретельно з`ясовувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених виправно-трудової установи, а також його наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.

Критеріями оцінки ступеня виправлення засудженого при застосуванні до нього положень ст. ст. 81, 82 КК України є:

- ставлення засудженого до дотримання вимог встановленого порядку відбування покарання (режим) за весь період відбування покарання;

- участь у суспільно-корисній праці;

- участь у виховних заходах;

- участь у загальноосвітньому та професійно-технічному навчанні;

- участь у самодіяльних організаціях та соціально-корисна активність;

- участь у роботах з благоустрою установ та прилеглих територій,

- поліпшенні житлово-побутових умов засуджених або допоміжних робіт по забезпеченню установи продовольством;

- прагнення засудженого до відшкодування нанесених злочином збитків, сплати аліментів (за наявності виконавчих листів);

- визнання своєї вини у вчиненому злочині і каяття в ньому;

- підтриманні соціально-корисних зв`язків та позитивних намірів на життя після звільнення.

Тобто, при вирішенні питання про те, чи довів засуджений своєю добросовісною поведінкою і відношенням до праці своє виправлення, суд виходить з аналізу усього процесу виправлення засудженого упродовж усього терміну відбування ним покарання, а не за короткий період часу.

Положення про те, що засуджений став на шлях виправлення, означає, що його зразкова поведінка і сумлінне ставлення до виконання обов`язків в період відбування покарання засвідчили успішність процесу виправлення і можливість ефективного продовження його за умови застосування до засудженого більш м`якого виду покарання.

Отже, становлення особи на шлях виправлення розцінюється як сукупність даних щодо прагнення засудженого до такого виправлення, тобто позитивні зрушення в його поведінці, так й його ставленні до праці, які, в свою чергу, свідчать про успішне здійснення процесу виправлення, що може бути ефективно продовжуватись й в умовах відбування менш суворого покарання.

При цьому, висновок про становлення особи на шлях виправлення ґрунтуватись не лише на характеристиці особи за період, що безпосередньо передує настанню строку, після відбування якого можливе застосування зміни невідбутої частини покарання більш м`яким, а на даних за весь час відбування покарання або принаймні протягом значної частини цього строку.

Разом з цим під сумлінною поведінкою необхідно розуміти дотримання режиму відбування покарання, виконання покладених на засудженого законних обов`язків, виконання законних вимог представників адміністрації органу, що виконує покарання, поведінкою в побуті, стримуванням від порушень режиму відбування покарання, від порушень правил внутрішнього розпорядку.

Слід ретельно з`ясувати той факт, що засуджений став на шлях виправлення, що вбачається із сукупності даних, а саме: ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльності, а також його наміри щодо залучення до суспільно корисної праці тощо.

Судовим розглядом встановлено, що вироком Котелевського районного суду Полтавської області від 21.01.2019 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджено за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 357, ч. 1 ст. 70, ст. 72 КК України до 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна; на підставі ухвали Полтавського апеляційного суду від 12.08.2019 вирок Котелевського районного суду Полтавської області від 21.01.2019 залишено без змін. Вирок набрав законної сили 12.08.2019.

Початок строку відбуття покарання 17.08.2018, кінець строку 17.08.2025 року.

На момент розгляду клопотання, засуджений ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відбув 2/3строку призначеного покарання, залишилось не відбутого строку покарання 2 (роки) 1 (один) місяців 17 (сімнадцять) днів.

Згідно характеристики засудженого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка 23.06.2023 затверджена начальником ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)» начальником арештного дому ОСОБА_8 встановлено наступне.

Засуджений ОСОБА_7 в місцях позбавлення волі знаходиться 17.08.2018.

За період перебування в державній установі «Полтавська установа виконання покарання покарань (№ 23)» м. Полтава характеризувався посередньо. Мав одне стягнення, заохочень не мав. До праці не залучався.

З 04.09.2019 по теперішній час відбуває покарання в ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)». За час відбування покарання характеризується наступним чином. За допущене порушення установленого порядку відбування покарання один раз притягувався до дисциплінарної відповідальності ,стягнення погашене у встановленому законом порядку. Адміністрацією установи заохочувався 12 разів за виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки, встановлених КВК України та правил внутрішнього розпорядку, дотримання правил трудового розпорядку та вимог безпеки праці. Характеризується позитивно. За станом здоров`я працездатний, працевлаштований на виробництві установи в бригаді слюсарів. До праці та до виконання робіт по благоустрою приміщень та території установи ставиться сумлінно. Утримує у чистоті та порядку спальне місце та приліжкову тумбочку, має охайний зовнішній вигляд. Роботи із самообслуговування виконує самостійно, має достатній рівень необхідний навичок. Приймає участь у реалізації програми диференційованого виховного впливу «Правова просвіта». За час відбування покарання реалізовані програми диференційованого виховного впливу «Підготовка до звільнення» та «Професія». Отримав спеціальність «столяр-будівельник» в Полтавському навчальному центрі (№64) при установі. Відвідує лекції правового характеру, інформаційні години, пройшов курс підготовки до звільнення. Підтримує соціально корисні зв`язки з матір`ю, сестрами та братами шляхом телефонних розмов, отримує від них посилки та передачі. Стосунки доброзичливі.

Згідно з вироком Котелевського районногосуду Полтавськоїобласті від21.01.2019року вину у скоєному злочині визнав, майнового позову немає.

Однак, як вбачається з матеріалів особової справи, згідно вироку Котелевського районного суду Полтавської області від 21.01.2019 цивільний позов прокурора до обвинувачених задоволено повністю. Стягнуто солідарно з обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_9 на користь фінансового управління Котелевської районної державної адміністрації Полтавської області (р/р № 31418544700208 в ГУДКС України у Полтавській області, МФО 831019, код за ЄДРПОУ 37301948), коштів у сумі 1852, 16 грн. Окрім того, стягнуто з ОСОБА_7 та ОСОБА_9 на користь держави процесуальні витрати на проведення судових експертиз в сумі 2860,00 грн, в рівних частинах по 1430,00 грн з кожного.

Судом надіслано відповідний запит до Котелевського районного суду Полтавської області про надання інформації, а саме: чи видавалися Котелевським районним судом Полтавської області виконавчі листи за вироком Котелевського районного суду Полтавської області від 21.01.2019 по справі № 535/1253/18(Провадження № 1-кп/535/9/19) (боржник ОСОБА_7 ) та чи сплачені відповідні суми за виконавчими листами засудженим ОСОБА_7 .

З отриманої відповіді на запит суду, яка надійшла від Котелевського районного суду Полтавської області на офіційну електронну адресу суду 02.06.2023 вбачається, що виконавчі листи по кримінальному провадженню № 535/1253/18 від 21.01.2019 про стягнення солідарно з обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_9 на користь фінансового управління Котелевської районної державної адміністрації Полтавської області коштів у сумі 1852, 16 грн, направлено 05.09.2019 прокурору Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області (Котелевський відділ Диканської окружної прокуратури Полтавської області) для подальшого пред`явлення до виконання. Відомості про сплату коштів за вище вказаним виконавчим листом в матеріалах провадження відсутні. Виконавчий лист № 535/1253/18 від 21.01.2019 про стягнення з ОСОБА_7 на користь держави процесуальних витрат на проведення судових експертиз в сумі 2860,00 грн, в рівних частинах по 1430,00 грн з кожного, направлено для виконання 05.09.2019 до Котелевського ВДВС у Полтавському районі полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Відомості про сплату коштів за вище вказаним виконавчим листом в матеріалах провадження відсутні.

13.06.2023 засуджений ОСОБА_7 звернувся до начальника ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)» із заявою про перерахунок всіх коштів з його рахунку в сумі 3435,15 грн на рахунок ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно довідки про заохочення та стягнення на засудженого ОСОБА_7 , останній мав 12 заохочень, останнє 17.04.2023 та два стягнення в 14.12.2018, і в 11.10.2021, які були погашені.

Згідно довідки виданої відділенням СПС № 5 на засудженого ОСОБА_7 вбачається, що останній відбуваючи покарання в державній установі з 04.09.2019 по теперішній час, працевлаштований на виробництві установи в бригаді слюсарів, а також добровільно, за власною ініціативою, згідно статті 118 КВК України, залучався до додаткових неоплачуваних робіт та активно приймав участь у роботах по благоустрою установи. До праці та до виконання покладених обов`язків ставиться сумлінно, з поставленими задачами справляється.

Згідно довідки від 20.06.2023, заробітна плата засудженому ОСОБА_7 нараховувалася за фактично відпрацьовані місяці роботи в період з жовтня 2019 по лютий 2023, і становить 26712, 47 грн. Виконавчі листи на засудженого до установи не надходили. Згідно заяви утримано кошти за судові витрати в сумі 3435, 15 грн.

Як вбачаєтьсяіз заявизасудженого ОСОБА_7 ,останній звернувсяз відповідноюзаявою проперерахунок коштівз йогорахунку накористь КотелевськогоВДВС Східногоміжрегіонального управлінняюстиції в рахунок погашення судових витрат за вироком суду.

Після звільнення має намір мешкати за адресою.

Раніше розглядався на комісіях установи:

- термін застосування зміни умови тримання, згідно ст. 101 КВК України, підлягає після відбуття 1/3 призначеного строку покарання, а саме: не раніше 17.12.2020. Рішенням комісії виправної колонії від 04.01.2021 року в зміні умов тримання відмовлено як особі, яка не стає на шлях виправлення;

- термін застосування заміни невідбутої частини покарання більш м`яким, згідно ст. 82 КК України підлягає після відбуття 1/2 призначеного строку покарання, а саме: не раніше 17.02.2022. Рішенням комісії виправної колонії від 10.03.2022 в заміні не відбутої частини покарання більш м`яким відмовлено враховуючи подану ним заяву;

- термін застосування умовно-дострокового звільнення, згідно ст. 81 КК України за відбуттям 2/3 призначеного строку покарання, а саме: не раніше 17.04.2023. Рішенням комісії виправної колонії від 30.04.2023 вирішено направити клопотання до Ленінського районного суду м. Полтави щодо застосування до засудженого умовно-дострокове звільнення.

Кінець строку відбуття покарання засудженим 17.08.2025 та на даний час невідбута частина покарання призначено за вироком суду від 21.01.2019 становить 2 роки 1 місяць 17 днів.

З урахуваннямвідомостей,що містятьсяв матеріалахособової справизасудженого,зважаючи нафактичне відбуттязасудженим більше2/3призначеного покарання,оцінивши наведенідані пройого поведінкуза весьперіод відбуттяпокарання іхарактеристику йогоособи,суд приходитьдо висновку,що за час перебування ОСОБА_7 у виправній колонії ним досягнуто значних успіхів на шляху до соціалізації, засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення, має міцні соціальні зв`язки, а тому є передбачені статтею 81 КК України підстави для умовно-дострокового звільнення його від відбуття покарання, у зв`язку з чим подання підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 81 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

Подання Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» про умовно-дострокове звільнення відносно засудженого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.

Засудженого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 умовно -достроково звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі, призначеного за вироком Котелевського районного суду Полтавської області від 21.01.2019, на невідбуту частину строку покарання 2 (два) роки 1 (один) місяць 17 (сімнадцять) днів.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 днів через Ленінський районний суд м. Полтави, а засудженим в той же строк з дня отримання ним копії ухвали.

Повний текст ухвали складено 07.07.2023.

Головуючий: суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення30.06.2023
Оприлюднено12.07.2023
Номер документу112092112
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання

Судовий реєстр по справі —553/1123/23

Ухвала від 30.06.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Грошова Н. М.

Ухвала від 30.06.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Грошова Н. М.

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Полтави

Грошова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні