Ухвала
від 10.07.2023 по справі 458/374/22
ТУРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 458/374/22

1-в/458/11/2023

УХВАЛА

10.07.2023 м.Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , отримавши матеріали начальника Самбірського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_2 про звільнення засудженого ОСОБА_3 , від призначеного судом покарання, -

В С Т А Н О В И В:

10.07.2023року начальник Самбірського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_2 звернулася до Турківського районного суду Львівської області з поданням про звільнення засудженого ОСОБА_3 від призначеного судом покарання.

Згідно вимог ст.ст.127,129 Конституції України правосуддя здійснюють професійні судді і судочинство провадиться суддею одноособово.

Згідно ч.1 ст.31 КПК Україникримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється професійним суддею одноособово. Суддя для розгляду кримінального провадження визначається у порядку, передбаченому ст.35КПК України.

У відповідності до вимог ч.3 ст.35 КПК України,згідно протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 10.07.2023року визначено суддю для розгляду кримінального провадження, справу було передано на розгляд судді ОСОБА_1 .

Судом встановлено наступне.

Вироком Турківського районного суду Львівської області від 06.07.2022року затверджено угоду про визнання винуватості між прокурором Турківського відділу Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 з однієї сторони та обвинуваченим ОСОБА_3 , в присутності захисника ОСОБА_5 , з іншої сторони, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.06.2022року № 12022141290000284 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.246 КК України, укладену 30.06.2022 року. ОСОБА_3 визнано винним у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.246 КК Українитапризначено йому узгоджене сторонами покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі. Застосовано до нього ст.75 КК Україниі звільнено його від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю в один рік. Згідно ст.76 КК Українипокладено на ОСОБА_3 наступні обов`язки: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

З матеріалів особової справи №11/2022року Турківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області щодо ОСОБА_3 , яка скерована на 46аркушах вбачається, що така особа перебувала на обліку в органі пробації, зарекомендувала себе позитивно, відомостей про вчинення нових правопорушень до уповноваженого органу з питань пробації не надходило. За місцем проживання характеризується позитивно, обов`язки, які поклав на нього суд виконав. Індивідуальний план роботи із засудженим ОСОБА_3 виконаний повністю.

Відповідно до ч.1 ст.78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.

Пунктом 9 ч.1 ст.537 КПК України передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений ч.2 ст.539 КПК України має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.

Стаття 78 КК України регулює правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням, і частиною 1 даної статті передбачено, що після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.

Відповідно до ст.152 КВК України передбачено, що підставами звільнення від відбування покарання є відбуття строку покарання, призначеного вироком суду; закон України про амністію; акт про помилування; скасування вироку суду і закриття кримінального провадження; закінчення строків давності виконання обвинувального вироку; умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; хвороба; інші підстави, передбачені законом.

Стаття 539 КПК України регулює порядок вирішення судом питань, пов`язаних з виконанням вироку.

Вимогами ч.ч.1,2 ст.539 КПК України передбачено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом. Клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, до суду, який ухвалив вирок.

Вимогами ч.3 ст.539 КПК України передбачено, що клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, розглядається протягом десяти днів з дня його надходження до суду суддею одноособово згідно з правилами судового розгляду, передбаченими ст.ст.318-380 КПК України, з урахуванням положень цього розділу VIII КПК «Виконання судових рішень».

Суд зазначає, що зміст подання представника органу пробації має відповідати загальним засадам оформлення звернення до суду, що передбачає наведення у ньому усіх відомостей, які необхідні для розгляду подання судом.

Така позиція суду обумовлюється врахуванням практики ЄСПЛ у справі "Ушаков та Ушакова проти України" від 18.06.2015року, де вказано на те, що суд при оцінці доказів керується критерієм доведеності "поза розумним сумнівом". Згідно з його усталеною практикою доведеність може випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій стосовно фактів, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою. Окрім цього, суд наголошує, що під час провадження на підставі Конвенції неухильно застосовується принцип той, хто стверджує щось, повинен довести це твердження.

Тобто, вказуючи у зверненні про певного роду факти, заявник має довести, що вони дійсно мали і мають місце.

Вимогами ч.5 ст. 539 КПК України передбачено, що у судове засідання викликаються засуджений, його захисник, законний представник, прокурор. Про час та місце розгляду клопотання (подання) повідомляються орган або установа виконання покарань, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженого, інші особи у разі необхідності.

Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Суд, проводячи розгляд даного подання, керується вимогами Постанови Пленуму ВСУ №11 від 21.12.1990року «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні питань, пов`язаних з виконанням вироків» сприяє формуванню у засудженої особи впевненості у невідворотності покарання, діє відповідно до засад кримінального провадження, до яких зокрема відноситься диспозитивність, закріплена у ст.26КПК України, відповідно до якої суд у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що віднесені на їх розгляд та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Керуючись ст.ст.53,56 КК України, ст.26 КВК України, ст.ст.318-324,327,369-372,537-539 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Призначити до судового розгляду подання начальника Самбірського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_2 про звільнення засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від призначеного судом покарання.

Проведення розгляду подання начальника Самбірського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_2 про звільнення засудженого ОСОБА_3 від призначеного судом покарання відбудеться 12.07.2023року о 09.30год за участі прокурора, засудженого ОСОБА_3 , особи, яка подала клопотання, представника Самбірського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області.

У випадку неприбуття на визначену судом дату судового засідання учасників кримінального провадження, у випадку можливого припинення електропостачання в Турківському районному суді Львівської області, у зв`язку з можливими оголошеннями повітряних тривог, додатково визначити дату судового засідання 12.07.2023року о 16.15год з документальним підтвердженням в письмовому вигляді поважності причин неприбуття.

Проводити розгляд подання суддею одноособово на визначену дату у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Турківського районного суду Львівської області за адресою вулиця Молодіжна,23 м.Турка Самбірський район Львівська область.

Про день,час тамісце судовогорозгляду повідомитиучасників провадження,викликавши їху визначенесудове засіданняналежним чиномдозволеним ів передбаченийзаконом порядок з використанням усіх можливих засобів.

Інформацію щодо справи, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет веб-адреса сторінки: http://court.gov.ua.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудТурківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.07.2023
Оприлюднено12.07.2023
Номер документу112092693
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку

Судовий реєстр по справі —458/374/22

Ухвала від 12.07.2023

Кримінальне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

Ухвала від 10.07.2023

Кримінальне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

Ухвала від 11.07.2022

Кримінальне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

Вирок від 06.07.2022

Кримінальне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

Ухвала від 04.07.2022

Кримінальне

Турківський районний суд Львівської області

Ференц Р. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні