Рішення
від 10.07.2023 по справі 953/3910/23
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 953/3910/23

Провадження № 2/172/255/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.07.2023 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді Битяка І.Г. за участі: секретаря судового засідання Лук`яненко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Васильківка у відсутність сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа:Перший відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ХарковіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції про визнання батьківства, -

В С Т А Н О В И В

Відповідно до ухвали Київського районного суду м. Харкова від 26.05.2023 року до Васильківського районного суду Дніпропетровської області надійшла цивільна справа за вищевказаним позовом за підсудністю.

В обґрунтування позовних вимог позивачка вказує, що протягом 2019-2020 років вони з відповідачем підтримували близькі стосунки. ІНФОРМАЦІЯ_1 вона народила сина ОСОБА_3 , біологічним батьком якого є ОСОБА_2 . У квітні 2021 року вони з відповідачем випадково зустрілися, після чого відновили спілкування і вона повідомила, що він є батьком народженої нею дитини. Відповідач погодився з цим. Визнавав себе батьком дитини, пообіцяв оформити офіційні документи, щоб син ОСОБА_4 мав батька юридично та фактично. Для підтвердження батьківства, відповідач поголився пройти тест на батьківство. Результати такого тесту показали, що ОСОБА_2 є біологічним батьком ОСОБА_4 , так як ймовірність його батьківства становить 99,99%. Зазначає, що відповідач почав брати активну участь у вихованні, забезпеченні сина, підтримував і її і дитину, однак до цього часу офіційного оформлення батьківства не виконав. У зв`язку з чим, вона змушена звернутися до суду з вказаним позовом.

Просить суд:

- визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народився в м. Красний Луч Луганської області, є громадянином України, батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який народився в м. Харкові Харківської області Україна;

- внести зміни до актового запису № 881, складеного 30.03.2021 року Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: виключити усі відомості про ОСОБА_5 як батька дитини; зазначити батьком дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство Україна, прізвище дитини змінити на « ОСОБА_6 », ім`я, по-батькові, дату і місце народження дитини залишити без змін.

Ухвалою від 14.06.2023 року провадження у справі відкрито та постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Позивачка надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі і просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 надав заяву про визнання позову в повному обсязі, просить суд винести рішення про його задоволення, розгляд справи проводити у його відсутність.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому суд на підставі ч. 3 ст. 200 ЦПК України ухвалює рішення за результатами підготовчого провадження.

На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до такого.

ІНФОРМАЦІЯ_4 народився ОСОБА_7 , що підтверджується свідоцтвом про його народження серії НОМЕР_1 .

Матір`ю в свідоцтві про народження записана ОСОБА_8 , батьком ОСОБА_9 .

Відповідно до частини 1 статті 126 СК України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно зі ст. 125 СК України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: 1) за заявою матері та батька дитини; 3) за рішенням суду.

Відповідно до ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено ст. 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Пунктом 9 Постанови Пленуму Верховного суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» визначено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них.

Позивачкою як доказ на підтвердження позовних вимог доданий результат аналізу ДНК, проведений ТОВ «ВЕРІТАС-ЛАБ» (код ЄДРПОУ 42276479), відповідно до якого можливість батьківства ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_10 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 становить 99,99%.

Аналізуючи вищевикладені доводи, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Відповідно до ст. 145 Сімейного кодексу України прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з`єднання їхніх прізвищ. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Враховуючи, що факт походження малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо кровного споріднення з відповідачем ОСОБА_2 підтверджений результатами аналізу ДНК, а також те, що ОСОБА_2 визнав позовні вимоги у повному обсязі, визнав, що він є біологічним батьком малолітнього ОСОБА_4 , згоден на включення до актового запису всіх необхідних відомостей про себе як батька дитини, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 про визнання батьківства слід задовольнити у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 125, 126, 128 Сімейного кодексу України, ст.ст. 12, 13, 81, 89, 200, 206, 211, 247, 259, 263 ЦПК України,

У Х В А Л И В

1. Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа:Перший відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ХарковіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції про визнання батьківства - задовольнити.

2. Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народився в м. Красний Луч Луганської області, є громадянином України, батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який народився в м. Харкові Харківської області Україна.

3. Внести зміни до актового запису № 881, складеного 30.03.2021 року Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: виключити усі відомості про ОСОБА_5 як батька дитини; зазначити батьком дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство Україна, прізвище дитини змінити на « ОСОБА_6 », ім`я, по-батькові, дату і місце народження дитини залишити без змін.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скаргана рішеннясуду можебути поданапротягом тридцятиднів здня йогопроголошення доДніпровського апеляційногосуду черезВасильківський районнийсуд Дніпропетровськоїобласті. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя І.Г. Битяк

СудВасильківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення10.07.2023
Оприлюднено12.07.2023
Номер документу112104514
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —953/3910/23

Рішення від 10.07.2023

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

Ухвала від 14.06.2023

Цивільне

Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Битяк І. Г.

Ухвала від 26.05.2023

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні