Ухвала
від 10.07.2023 по справі 904/3526/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10.07.2023м. ДніпроСправа № 904/3526/23

Суддя Крижний О.М., розглянувши матеріали

за позовом ОСОБА_1 , м. Павлоград Дніпропетровської області

до Об`єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку "Дніпровська 416", м. Павлоград Дніпропетровської області

про визнати порушеним право та стягнення заборгованості за договором підряду

СУТЬ СПОРУ:

ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить визнати порушеним право ОСОБА_1 на добросовісне виконання Об`єднанням Співвласників Багатоквартирного Будинку "Дніпровська 416" правочину в частині не допуску управителя до об`єкту обслуговування та перешкоджання у виконанні договору від 01.09.2019 про надання послуг з управління будинком, внаслідок чого зобов`язати відповідача, припинити дії по перешкоджанню доступу ОСОБА_1 до об`єкту договірних правовідносин, допустити позивача до виконання умов договору та зобов`язати відповідача відновити дію договору від 01.09.2019 про надання послуг з управління будинком та стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дніпровська 416" заборгованість з заробітної плати за період з 01.07.2022 по 01.07.2023 в розмірі 30000,00 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує невиконанням відповідачем умов договору №1 від 01.09.2019.

Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Пунктом 2 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Як вбачається з позову позовна заява подана та підписана ОСОБА_1 , як фізичною особою. Проте із тексту позовної заяви вбачається, що він є підприємцем, і спірний договір укладений між відповідачем та Фізичною особою-підприємцем Бугайовим Володимиром Вікторовичем.

Відтак, позивачу слід визначитися з особою яка подає позов, а саме як фізичною особою, чи як фізичною особою-підприємцем.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

В матеріалах, поданих разом з позовною заявою відсутні документи які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.

На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 слід направити та надати докази направлення копії позовної заяви з додатками за місцезнаходженням відповідача - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дніпровська 416" (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Дніпровська буд. 416).

Відповідно до п.5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Позовні вимоги ґрунтуються на договорі управління будинком, при цьому позивач просить стягнути заробітну плату.

Заробітна плата характерна для трудових правовідносин.

При цьому у позові відсутній виклад обставин щодо правових підстав нарахування та сплати заробітної плати позивачеві, її розрахунок тощо. Позивачеві необхідно зазначити правову природу суми, про стягнення якої подано позов. У випадку якщо позивач вважає, що стягувана сума є заробітною платою - надати обґрунтування юрисдикції господарського суду.

Крім того, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, господарський суд повинен виходити, зокрема, з такого.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.1, п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", з 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2684,00 грн.

Позивач, звертаючись до суду з позовом, заявив 4 вимоги немайнового характеру (визнати порушеним право (1), зобов`язати припинити дії по перешкоджанню доступу до об`єкту договірних відносин, допустити до виконання умов договору (2) та зобов`язати відновити дію договору(3)) та вимогу майнового характеру (стягнення коштів у сумі 30000,00 грн.), а відтак необхідно надати докази сплати судового збору у загальному розмірі 10736,00 грн., а саме за 3 вимоги немайнового характеру у розмірі 2684,00*3 + 2684,00 грн. (1 вимога майнового характеру).

У той час позивачем не надано доказів сплати судового збору.

Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу протягом 5 днів з дати отримання цієї ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- визначити хто є позивачем, а саме позов подано фізичною особою, чи фізичною особою-підприємцем.

- надати докази направлення копії позовної заяви з додатками за місцезнаходженням відповідача;

- надати виклад обставин щодо правових підстав нарахування та сплати стягуваних сум позивачеві, погодження розміру та обґрунтований розрахунок. Визначити правову природу суми, про стягнення якої подано позов. У випадку якщо позивач вважає, що стягувана сума є заробітною платою - надати обґрунтування юрисдикції господарського суду.

- надати докази сплати судового збору у розмірі 10736,00 грн..

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Крижний

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення10.07.2023
Оприлюднено13.07.2023
Номер документу112116093
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/3526/23

Ухвала від 25.09.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 28.07.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

Ухвала від 10.07.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Крижний Олександр Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні