ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
10.07.2023Справа № 910/10687/23Суддя Господарського суду міста Києва Павленко Є.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "А.С.А. Логістик" до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Херсонській області, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Одеса) та Державного підприємства "Сетам" про розірвання договору та стягнення коштів попередньої оплати за товар,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "А.С.А. Логістик" (далі - Товариство) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Херсонській області, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Одеса) (далі - Відділ) та Державного підприємства "Сетам" (далі - Підприємство) про розірвання договору купівлі-продажу буксира кантувальника «Николай Иванченко», модель 498, та майна, що обліковується на цьому буксирі в кількості 12 одиниць, який укладений у формі протоколу проведення електронних торгів від 13 травня 2020 року № 479413, а також стягнення на користь Товариства суми попередньої оплати за вищевказаний товар: з Управління - у розмірі 1 282 500,00 грн, з Підприємства - у розмірі 67 500,00 грн.
Пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, найменування та адресу місцезнаходження учасників справи та їх поштовий індекс.
Судом встановлено, що в своїй позовній заяві від 28 червня 2023 року № 28-06/1 Товариство вказало найменування відповідача - відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Херсонській області, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Одеса), а також адресу його місцезнаходження: 65036, місто Одеса, вулиця Старицького, 10-а. Проте згідно відомостей Міністерства юстиції України, розміщених на його офіційному вебсайті за посиланням: https://minjust.gov.ua›info, адресою місцезнаходження вказаного відповідача є: 65007, місто Одеса, вулиця Богдана Хмельницького, 34.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
На виконання вищезазначених норм позивачем надано суду описи вкладення в цінні листи на ім`я відповідачів з відмітками відділення поштового зв`язку від 4 липня 2023 року та накладні разом з фіскальними чеками від вказаної дати за № 0113516859198 та № 0113516850069. Однак в описі вкладення поштового відправлення, адресованого Відділу, зазначено невірну адресу місцезнаходження вказаного відповідача.
Також, пунктом 3 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що Товариство у вступній частині позовної заяви зазначило ціну позову - 1 350 000 000,00 грн. Водночас при перевірці заявленої позивачем до стягнення з відповідачів суми заборгованості, судом встановлено, що вона складає 1 350 000,00 грн.
Відповідно до пунктів 8, 9 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
У порушення викладеного, позовна заява Товариства не містить зазначених вище відомостей.
Частиною 2 статті 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частинами 1, 2, 4, 5 статті 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копії документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів» (далі - ДСТУ 4163-2020), затвердженого наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 1 липня 2020 року № 144. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Проте додані до позовної заяви копії документів (додатки 3-8 до позовної заяви) не містять зазначених вище обов`язкових реквізитів їх засвідчення, зокрема, дати засвідчення копій.
За змістом частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки дана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам ГПК України, вона підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 174, 234 ГПК України,
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "А.С.А. Логістик"
без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю "А.С.А. Логістик" подати до Господарського суду міста Києва протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали: відомості щодо вірної ціни позову; відомості щодо вірної адреси місцезнаходження відповідача у даній справі - відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Херсонській області, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Одеса); належні докази, які підтверджують направлення на вірну адресу місцезнаходження вищевказаного відповідача копії позовної заяви з усіма доданими до неї документами листом з описом вкладення з поіменним переліком; належним чином засвідчені копії доданих до позову документів (додатків 3-8 до позовної заяви); відомості про місцезнаходження оригіналів документів, копії яких додані до позовної заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України.
Дата підписання: 10 липня 2023 року.
СуддяЄ.В. Павленко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2023 |
Оприлюднено | 13.07.2023 |
Номер документу | 112116733 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Павленко Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні