ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
11.07.2023 Справа № 917/229/22
Господарський суд Полтавської області у складі судді Безрук Т.М., розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК Оріон Груп"
про заміну способу і порядку виконання рішення у справі, порушеної у справі
за позовною заявою Фермерського господарства "Низянське"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК Оріон Груп"
про зобов`язання поставити дизельне паливо
учасники справи - не з`явилися
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПК Оріон Груп" (боржник) звернулося до суду з заявою про заміну способу і порядку виконання рішення у справі шляхом стягнення 77162,00 грн.
Ухвалою від 05.06.2023 суд призначив цю заяву до розгляду у судове засідання на 15.06.2023.
Ухвалою від 15.06.2023 суд відклав розгляд заяви з метою належного повідомлення стягувача про її розгляд.
Боржник подав клопотання від 10.07.2023 про відкладення розгляду заяви, оскільки сторони мають намір укласти мирову угоду.
Це клопотання суд відхиляє, оскільки укладення мирової угоди на стадії виконавчого провадження та подання її на затвердження суду проводиться у окремому порядку, визначеному ст. 330 ГПК України, про що до суду подається окрема заява. А положення ст. 331 ГПК України, за якими звернувся боржник, не регулюють укладення мирової угоди у справі.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Господарський суд Полтавської області у справі № 917/229/22 прийняв рішення від 14.07.2022 про 1) зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК Оріон Груп" поставити на користь Фермерського господарства "Низянське" паливо дизельне Energy-ДП-Л-Євро5-ВО в кількості 5510 літрів в пункт призначення: вул. Перевозного, буд. 40, село Мечебилово, Барвінківський район, Харківська область; 2) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК Оріон Груп" на користь Фермерського господарства "Низянське" 2481 грн 00 коп. - відшкодування витрат з оплати судового збору.
Постановою Східного апеляційного господарського суду від 02.11.2022 вказане рішення залишене без змін.
На примусове виконання вищезазначеного рішення видано відповідні два накази № 917/229/22 від 12.01.2023.
Постановою державного виконавця Ізюмського відділу державної виконавчої служби в Ізюмському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Шульги Ю. О. від 27.02.2023 було відкрите виконавче провадження № 71141261 з виконання наказу зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК Оріон Груп" поставити на користь Фермерського господарства "Низянське" паливо дизельне Energy-ДП-Л-Євро5-ВО в кількості 5510 літрів в пункт призначення: вул. Перевозного, буд. 40, село Мечебилово, Барвінківський район, Харківська область. Це виконавче провадженян не закінчене.
Боржник звернувся до суду з заявою про заміну способу і порядку виконання рішення у справі шляхом стягнення 77162,00 грн, посилаючись на неможливість виконання рішення, оскільки визначене у рішенні майно відсутнє.
Відповідно до ч. 1 ст. 331 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом) суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
В ч. 3 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» (із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017) встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 331 ГПК України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
У ч. 2 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» вказано, що розшук майна боржника організовує виконавець шляхом подання запитів до відповідних органів, установ або проведення перевірки інформації про майно чи доходи боржника, що міститься в базах даних і реєстрах, та перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) або його місцезнаходженням.
Порядок виявлення майна та звернення на нього стягнення врегульовано ст.48 - ст. 61 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до яких у разі відсутності майна виконавець складає відповідний акт.
Заявник не надав суду доказів того, що під час вчинення виконавчих дій державним виконавцем було встановлено відсутність присудженого за судовим рішенням майна чи встановлено інші обставини, які перешкоджають виконанню рішення суду у межах виконавчого провадження.
Отже, звернення з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення є передчасним. Тому цю заяву суд не задовольняє.
При цьому суд роз"яснює, що сторони можуть звернутися до суду з відповідною заявою після встановлення державним виконавцем факту відсутності присудженого майна чи неможливості виконання судового рішення з інших підстав.
Суд також роз`яснює, що в разі укладення мирової угоду у процесі виконання судового рішення, сторони можуть звернутися до суду у порядку ст. 330 ГПК України для її затвердження.
Керуючись ст. 331, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
Відмовити в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК Оріон Груп" про заміну способу і порядку виконання рішення Господарського суду Полтавської області від 14.07.2022 у справі № 917/229/22.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена протягом десяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Східного апеляційного господарського суду.
Дата підписання ухвали: 11.07.2023.
Суддя Т. М. Безрук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2023 |
Оприлюднено | 13.07.2023 |
Номер документу | 112117368 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Безрук Т.М.
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Білоусова Ярослава Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні