Ухвала
від 11.07.2023 по справі 242/624/23
СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 242/624/23

Провадження № 2/242/431/23

УХВАЛА

Іменем України

11 липня 2023 року суддя Селидівського міського суду Донецької області Хацько Н.О., розглянувши позовну заяву Комунального закладу «Костянтинівський медичний фаховий коледж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач КЗ «Костянтинівський медичний фаховий коледж» звернулось до Селидівського міського суду Донецької області із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг.

Вважаю,що справане можебути прийнятадо розгляду Селидівському міському суду Донецької області, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1ст. 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Під підсудністю у цивільному процесуальному праві розуміють інститут (тобто сукупність правових норм), який регулює віднесення справ, які підлягають розгляду судами цивільної юрисдикції, до відання конкретного суду судової системи України для розгляду по першій інстанції. Тобто, визначити підсудність цивільної справи означає встановити компетентний, належний суд у цій справі.

Згідно з вимогами ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 1 ст. 23 ЦПК Українипередбачено, що усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою та третьою цієї статті.

Згідно ч. 1ст. 27 ЦПК Українипозови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебуванням, якщо інше не встановлено законом.

Як вбачається з позовної заяви відповідач мешкає за адресою АДРЕСА_1 .

Згідно ч. 6, 8 ст. 187 ЦПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи. суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

Згідно до листа Міністерства соціальної політики України від 09.05.2023 року № 5859/0/2-23/19 станом на 08.05.2023 року в ЄІБД ВПО інформація щодо запитуваних осіб відсутня.

У відповідності до листа Відділу реєстрації місця проживання громадян Селидівської міської ради від 05.05.2023 року №08-4/259 повідомлено, що згідно відомостей, що містяться в Реєстрі територіальної громади, громадянка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 з 31.07.2001 по 29.08.2016, вибула до м. Костянтинівка Донецька область.

Відповідно до листа Управління з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції Головного управління Державної міграційної служби України у Донецькій області від 09.05.2023 року №1401.2.3-2430/1401.2.10-23 було повідомлено, що за наявними обліками РТГ ІП «Реєстрація місця проживання» ЄІАП УМП ДМС України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться зареєстрованою за адресою АДРЕСА_2 .

З метою встановлення місця реєстрації відповідача Селидівським міським судом Донецької області було направлено 12.05.2023 року уточнюючий запит до Центру надання адміністративних послуг Костянтинівської міської ради.

Відповідь на запит по теперішній час на адресу Селидівського міського суду Донецької області так і не надходила.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що даний позов подано до Селидівського міського суду Донецької області з порушенням правил підсудності, встановлених ст. 27 ЦПК України.

Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист. Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950), а також практики Європейського суду з прав людини, які, відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції, кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п.1 ст.6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Таким чином, позовна заява Комунального закладу «Костянтинівський медичний фаховий коледж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг підсудна Костянтинівському міськрайонному суду Донецької області.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне, цивільну справу № 242/624/23 за позовною заявою Комунального закладу «Костянтинівський медичний фаховий коледж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг, передати на розгляд до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 27-29, 31,258-261, 353, 354 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу № 242/624/23 за позовною заявою Комунального закладу «Костянтинівський медичний фаховий коледж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг, передати на розгляд до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області.

Копію ухвали направити позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Н.О. Хацько

СудСелидівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення11.07.2023
Оприлюднено13.07.2023
Номер документу112126858
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —242/624/23

Ухвала від 31.08.2023

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Каліуш О. В.

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Каліуш О. В.

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

Ухвала від 05.05.2023

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні