Рішення
від 12.07.2023 по справі 643/3227/23
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/3227/23

Провадження № 2/643/1273/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.07.2023 Московський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Задорожної А.М.,

за участю секретаря судового засідання Тугайбей В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доТовариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Едвейс», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання трудових відносин припиненими та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

25.04.2023 ОСОБА_1 звернулася до Московського районного суду м. Харкова із позовом доТОВ «Компанія Едвейс»про визнання трудових відносин припиненими та зобов`язання вчинити дії, де просила суд визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 таТОВ «Компанія Едвейс» з 10 листопада 2018 року у зв`язку зі звільненням її із займаної посади директора ТОВ «Компанія Едвейс» на підставі доч.1 ст.36 КЗпП України ; внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань з розділу «Відомості про керівника юридичної особи, про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи» відомості про ОСОБА_1 , як директора ТОВ «Компанія Едвейс»; зобов`язати відповідачів змінити відповідні відомості, які маються у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань у розділі «відомості про місце знаходження підприємства», з місця реєстрації підприємства ТОВ «Компанія Едвейс», 61144 м. Харків, вул. Героїв Праці, буд.21А, кв.44, на будь-яку іншу адресу.

В обґрунтування позову вказала, що27.03.2007 вона разом із ОСОБА_4 зареєстрували Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «Компанія Едвейс», код ЄДРПОУ 34951520 (далі Товариство). 17.01.2017 згідно рішення засновників та відповідного наказу, її призначено на посаду директора цього Товариства. 09.11.2018 згідно з договором купівлі-продажу частки у статутному капіталі господарського товариства №АА-КG/18 вона як співзасновник та інший співзасновник ОСОБА_4 вийшли зі складу засновників Товариства, переуступивши це право відповідачам у справі. 10.11.2018 вона подала власникам Товариства заяву про звільнення з посади директора підприємства, за згодою сторін, на підставі ч.1 ст.36 КЗпП України. На цій заяві нова власниця Товариства, відповідач ОСОБА_2 , поставила свою резолюцію «звільнити». Також, згідно Акту передачі від 12.11.2018, вона передала новим власникам печатку Товариства. На займаній посаді директора Товариства вона працювала з 17.01.2017 та по 10.11.2018 час погодження заяви про звільнення. Однак, новими власниками жодних дій по реалізації заяви про звільнення позивачки вчинено не було.

Нею в подальшому 16.12.2022 на адресу власників ТОВ «Компанія Едвейс» було надіслано додаткову заяву про звільнення з вищезайманої посади, відповіді на яку нею отримано не було. Додатково 26.01.2023 вона надіслала на їх адреси повідомлення про проведення загальних зборів засновників Товариства, з призначеним часом 10.00 год та датою 26.02.2023, а також за місцем проведення у торгівельному залі магазину «РОСТ» за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, 15. В цьому повідомленні позивачкою було запропоновано денний порядок, в якому нею поставлені на вирішення такі питання: про зміну юридичної адреси ТОВ «Компанія Едвейс», з місця її проживання за адресою: АДРЕСА_1 на іншу адресу; про звільнення її з посади директора ТОВ «Компанія Едвейс» за власним бажанням з 10.11.2018 за згодою сторін, відповідно до вимог ч.1 ст.36, 38 КЗпП України. Нові власники на загальні збори засновників Товариства у зазначений час та дату не з`явилися. Про що позивачкою, в присутності двох свідків, складено Акт №2 від 26.02.2023 про неявку учасників ТОВ «Компанія Едвейс» на позачергові загальні збори учасників Товариства, що скликалися з ініціативи виконавчого органу Товариства 26.01.2023, у зв`язку з чим, збори не відбулися.

З огляду на викладене, своєю бездіяльністю, яка виразилася в не розгляді та не вжиті заходів для прийняття рішення про звільнення її з посади директора, були порушені її трудові права, зокрема право бути звільненим із займаної посади за угодою сторін, та право на вільне обрання місця для його реалізації.

У зв`язку з тим, що вона не має змоги в позасудовому порядку звільнитися з посади директора ТОВ «Компанія Едвейс», а вжиті нею заходи для звільнення не дали позитивного результату, тому вона змушена звернутися до суду з позовними вимогами про визнання трудових відносин припиненими та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 27.04.2023 провадження у справі відкрито, ухвалено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Позивач у судове засідання не з`явилася, про час та дату судового засідання повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Представник позивача адвокат Чепенко О.І. до початку судового засідання подав заяву про неможливість з`явитися до судового засідання, у зв`язку з чим просив проводити судовий розгляд без його участі. Вказав, що його довіритель, позивач по справі, ОСОБА_1 і він позовні вимоги підтримують повністю, просили суд їх задовольнити.

Відповідачі у судове засідання не з`явилися, про час та дату судового засідання були повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили.

Зважаючи на те, що справа розглядалась за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши і проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які позивач посилалась як на підставу своїх вимог, дійшов наступних висновків.

Відповідно дост. 4 ЦПК України, до суду може звернутись кожна особа за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За вимогами ст.ст.12, 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.

Відповідно дост. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 27.03.2007 позивач по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зареєстрували Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Едвейс» (ТОВ «Компанія Едвейс»), код ЄДРПОУ 34951520, місце знаходження юридичної особи зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 . (а.с. 14)

Відповідно до Договору №АА-KG/18 купівлі-продажу частки у статутному капіталі господарського товариства від 09.11.2018 продавці ОСОБА_1 , ОСОБА_4 передали у власність покупцям ОСОБА_2 та ОСОБА_3 належні кожному з них частки у статутному капіталі господарського Товариства. (а.с. 16-17)

10.11.2018 позивачем була подана заява про звільнення з посади директораТовариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Едвейс»за згодою сторін, згідно п.1 ст.36 КЗпП України, яка розглянута ОСОБА_2 та поставлено резолюцію «Звільнити». (а.с.18)

12.11.2018 складно Акт передачі печатки ТОВ «Компанія Едвейс», за яким ОСОБА_1 передачала, а ОСОБА_2 прийняла печатку ТОВ «Компанія Едвейс». (а.с.19)

16.12.2022 позивачкою на адресу власників Товариства (відповідачів у справі), направлено заяву про звільнення її з посади директора підприємства ТОВ «Компанія Едвейс» за власним бажанням з 10.11.2018, за згодою сторін, відповідно до вимог ч.1 ст.36, ст.38 КЗпП України. (а.с.20-21, 21зв)

24.03.2023 ОСОБА_1 звернулася до власників ТОВ «Компанія Едвейс», відповідачів у справі, із письмовою заявою про скликання загальних зборів підприємства ТОВ «Компанія Едвейс». (а.с.22-23, 23зв)

26.02.2023 складено акт про неявку учасників ТОВ «Компанія Едвейс» на позачергові загальні збори учасників Товариства, що скликалися з ініціативи виконавчого органу товариства від 26.01.2023, у зв`язку з чим, збори не відбулися. (а.с. 25)

Таким чином, питання про звільнення не було вирішено.

Відповідно до ч.1ст.21 КЗпП Українитрудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбаченні законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до п.1 ч.1ст.36 КЗпП Україниоднією з підстав для припинення трудового договору є розірвання трудового договору за угодою сторін.

Відповідно до ч.1ст.38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на визначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижня.

Таким чином, на підставі письмової заяви та попередивши власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний трудовий договір за ч.1ст.38 КЗпП України, що ОСОБА_1 і було зроблено.

Статтями 97,99 Цивільного кодексу Українивстановлено, що управління товариством здійснюють його органи. Органами управління товариством є загальні збори його учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом. Загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад.

Аналогічні положення закріпленні уст.30 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Відповідно до положеньст.ст.36, 38 та ст.ст.31,32 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»право керівника на звільнення за угодою сторін, за власним бажанням кореспондує обов`язок учасників Товариства провести загальні збори, на яких розглянути заяву керівника Товариства та створити/призначити новий виконавчий орган.

Згідно ізст.43 Конституції Україникожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Використання примусової праці забороняється.

Конституційний Суд України у рішеннях від 07.07.2004 року №14-рп/2004, від 16.10.2007 №8-рп/2007 та від 29.01.2008 №2-рп/2008 зазначив, що визначенестаттею 43 Конституції Україниправо на працю Конституційний Суд України розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю (індивідуально-трудова діяльність, фермерство тощо), так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом. Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невід`ємним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей кожному для його реалізації.

Реалізація права громадянина на працю здійснюється шляхом укладання ним трудового договору і виконання кола обов`язків за своєю спеціальністю, кваліфікацією або посадою, яка передбачається структурою і штатним розписом підприємства, установи чи організації.

Приписист. 22 КЗпП Українитаст. 43 Конституції Українизабороняють будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладанні, зміні та припиненні трудового договору.

Таким чином, уповноважений на звільнення директора органТовариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Едвейс»проігнорував повідомлення про звільнення і не розглянув по суті заяву про звільнення протягом передбачених законодавством строків, не виконав покладених на нього обов`язків. З огляду на викладене, своєю бездіяльністю, яка виразилася в не розгляді та не вжитті заходів для прийняття рішення про звільнення в межах статутної діяльності товариства відповідачами були порушені трудові права позивача, зокрема право бути звільненим із займаної посади за угодою сторін, та право на вільне обрання місця для його реалізації.

Відповідно до трудового законодавства України, керівник товариства (директор), як будь-який інший працівник, має право звільнитися за власним бажанням, попередивши власника або уповноважений ним орган про таке звільнення письмово за два тижні.

Разом з тим, особливість звільнення директора полягає в тому, що воно відбувається за рішенням загальних зборів учасників товариства та вимагає внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до п.13 ч.2ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі, підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.

У ч.1ст.25 цього Законувизначено, що державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації та судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі. В зазначеній нормі закону визначено, що таким судовим рішенням може бути рішення про зобов`язання вчинення реєстраційних дій.

Аналіз зазначеної норми права дає підстави для висновку про те, що у разівизнання трудових відносин припиненимивнаслідок розірвання трудового договору на підставі рішення суду, повноваження генерально директора припиняються, підприємство зобов`язується провести державну реєстрацію змін до Єдиного державного реєстру.

Факт припинення повноважень директора як посадової особи законодавець пов`язує із моментом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

При цьому, відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі про керівника вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою у відповідності до ч.1 ст.10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Факт невнесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань порушує права позивача, оскільки він позбавлений можливості вільно обирати працю, як це передбаченост. 43 Конституції України.

Згідно з ч.1ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободкожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Європейський суд з прав людини вказує, що приватне життя включає право особи на формування та розвиток стосунків з іншими людьми, включаючи стосунки професійного або ділового характеру. Стаття 8 Конвенції захищає право на особистий розвиток та право встановлювати та розвивати стосунки з іншими людьми та оточуючим світом. Поняття «приватне життя» в принципі не виключає відносини професійного або ділового характеру, оскільки саме у рамках трудової діяльності більшість людей мають значну можливість розвивати стосунки з оточуючим світом. Отже, обмеження, накладені на доступ до професії, були визнані такими, що впливають на «приватне життя» (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України» (Oleksandr Volkov v. Ukraine, №21722/11, § 165).

Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей для його реалізації.

Недосконалість національного законодавства та прогалини у правовому регулюванні певних правовідносин не можуть бути підставою для позбавлення особи права на захист його порушених прав у обраний ним спосіб.

Згідност.8 Конституції Українив Україні визнається і діє принцип верховенства права. Аналогічний припис закріплений у ч. 1ст. 10 ЦПК України.

Принцип правової визначеності, зокрема, передбачає, що закон, як і будь-який інший акт держави, повинен характеризуватися якістю, щоб виключити ризик свавілля. На думку Європейського суду з прав людини, поняття «якість закону» означає, що національне законодавство повинно бути доступним і передбачуваним, тобто визначати достатньо чіткі положення, аби дати людям адекватну вказівку щодо обставин і умов, за яких державні органи мають вживати заходів, що вплинуть на конвенційні права цих людей (див. mutatis mutandis рішення Європейського суду з прав людини у справах «C.G. та інші проти Болгарії» («C. G. and Others v. Bulgaria», заява №1365/07, § 39), «Олександр Волков проти України» («Oleksandr Volkov v. Ukraine», заява №21722/11, § 170).

Згідно ч.2ст.5 ЦПК Україниу випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Відповідно дост.16 ЦПК Україникожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Вказаною нормою матеріального права визначено способи захисту прав та інтересів, і цей перелік не є вичерпним.

З урахуванням положень ч.1ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта усталеної практики Європейського Суду з прав людини, наявність у ЄДР інформації про ОСОБА_1 , як керівника ТОВ, відноситься до її професійної діяльності та охоплюється поняттям «приватне життя».

Згідно із ч.ч.1, 5, 6, 7ст.81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1ст.76 ЦПК Українивстановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

З урахуванням обставин встановлених судом на підставі наданих сторонами доказів, оцінивши ці докази у відповідності до вимогст.89 ЦПК України, суд робить висновок про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно дост.263 ЦПК України, законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, у зв`язку із задоволенням позовних вимог, судові витрати підлягають стягненню з відповідачів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.317,319,321,383,391 ЦК України, ст.ст.4,10,12,13,19,76-81, ч.4 ст.82, ст.ст.89,128-131,141,223, ч.2 ст.247, ст.ст.259,263-265 ЦПК Українисуд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Едвейс», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання трудових відносин припиненими та зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати трудовівідносини між ОСОБА_1 таТовариствомз обмеженоювідповідальністю «Компанія«Едвейс»(кодЄДРПОУ34951520,місцезнаходження:61144м.Харків,вул.Героїв Праці,буд.21А,кв.44)та повноваженняАвтомонової ЛарисиВасилівни в якостідиректораТовариства зобмеженою відповідальністю«Компанія «Едвейс»припиненимиз датинабрання чинностірішення усправі узв`язкуіз звільненнямз посадидиректора заугодою сторінна підставіч.1ст.36 КЗпП України.

Внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань шляхом виключення відомостей про ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з розділу «Відомості про керівника юридичної особи, про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище ім`я, по батькові (за наявності), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи» як директора (керівника) та підписантаТовариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Едвейс» (код ЄДРПОУ 34951520, місцезнаходження: 61144 м. Харків, вул. Героїв Праці, буд.21А, кв.44).

Зобов`язати відповідачів внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань шляхом зміни відомостей у розділі «Відомості про місце знаходження підприємства», виключивши адресу реєстрації підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Едвейс» - 61144 АДРЕСА_1 та вказавши іншу адресу.

Стягнути солідарно зТовариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Едвейс»(код ЄДРПОУ 34951520, місцезнаходження: 61144 м. Харків, вул. Героїв Праці, буд.21А, кв.44), ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення, безпосередньо до суду апеляційної інстанції

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 12 липня 2023 року.

Позивач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 .

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Едвейс», код ЄДРПОУ 34951520, місцезнаходження: 61144 м. Харків, вул. Героїв Праці, буд.21А, кв.44.

Відповідач: ОСОБА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 .

Відповідач: ОСОБА_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_4 .

Суддя А.М. Задорожна

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення12.07.2023
Оприлюднено13.07.2023
Номер документу112135435
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —643/3227/23

Рішення від 12.07.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні