Ухвала
від 13.07.2023 по справі 914/379/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13.07.2023 р. Справа № 914/379/23

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору: Львівського комунального підприємства «Управитель», м. Львів;

до відповідача: Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», м. Київ;

про стягнення коштів. Ціна позову 14353,28грн.

у справі: № 914/379/23

за позовом: Львівського комунального підприємства «Господар», м. Львів;

до відповідача: Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», м. Київ;

про стягнення коштів. Ціна позову 14353,28грн.

ВСТАНОВИВ:

Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом Львівського комунального підприємства «Господар» до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 14353,28грн.

На розгляд Господарського суду Львівської області 11.07.2023р. подано позов третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - Львівського комунального підприємства «Управитель» до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 14353,28грн.

Відповідно до ч. 1 та ч. 5 ст. 49 ГПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін. До позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, в якій відкрито провадження, застосовуються положення статті 180 цього Кодексу.

Згідно із ч. 4 та ч. 5 ст. 180 ГПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Третьою особою у позовній заяві зазначено ідентифікаційний код заявника « НОМЕР_1 », однак, як встановлено судом правильним ідентифікаційним кодом заявника є « НОМЕР_2 ».

Відповідно до п.п.3, 4, 5 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Третьою особою всупереч п.п. 3, 4, 5 ч.3 ст. 162 ГПК України не подано обґрунтованого розрахунку заявленої до стягнення загальної суми боргу в розмірі 14353,28грн. із покликанням на первинні документи, не викладено зміст позовних вимог, не зазначено обставин, якими третя особа обґрунтовує свої вимоги та не вказано доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння, розмір ставок судового збору та порядок його сплати регулюється Законом України Про судовий збір (із змінами та доповненнями).

Згідно із ст.1 Закону України Про судовий збір судовий збір збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частина 2 ст.4 Закону України Про судовий збір встановлює, що за подання позовних заяв майнового характеру до господарського суду ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовних заяв немайнового характеру до господарського суду 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023р. прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684,00 гривні.

Як вбачається із змісту позовної заяви, третьою особою заявлено позовну вимогу майнового характеру про стягнення 14353,28грн. Згідно Закону України «Про судовий збір» третя особа враховуючи предмет спору повинна була сплатити за майнову вимогу судовий збір у розмірі 2684,00 грн. Однак, третьою особою не представлено доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Згідно із ч.2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів), однак до позовної заяви долучено лише витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та докази надіслання позовної заяви з додатками іншим учасникам справи. Жодних інших доказів на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги третьою особою суду не надано.

Згідно із ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.49, ст.162, ст.164, ст.174, ст.180, ст.234, ст.235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Львівського комунального підприємства «Управитель» до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» про стягнення заборгованості залишити без руху.

Надати Львівському комунальному підприємству «Управитель» 10-денний строк з дня вручення ухвали суду про залишення позовної заяви без руху для усунення таких недоліків:

Вказати вірний ідентифікаційний код заявника, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Подати обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення загальної суми боргу в розмірі 14353,28грн. із покликанням на первинні документи.

Викласти зміст позовних вимог, вказати обставини, якими третя особа обґрунтовує свої вимоги та зазначити докази, що підтверджують вказані обставини.

Подати суду докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Надати належні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оформлені відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та в порядку встановленому чинним законодавством.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Іванчук С.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.07.2023
Оприлюднено17.07.2023
Номер документу112171645
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —914/379/23

Ухвала від 10.10.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 26.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 06.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 27.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 25.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 13.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 13.06.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 16.05.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 27.04.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні