Ухвала
від 26.06.2023 по справі 487/3478/23
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/3478/23

Провадження № 2-о/487/129/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.2023 Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Афоніна С.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа - Посольство України в Аргентинської Республіки, Представництво Міністерства закордонних справ України в Одесі про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, заінтересована особа - Посольство України в Аргентинської Республіки, Представництво Міністерства закордонних справ України в Одесі про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в Пасо-де-лом-Торос департаменту Такарембо у Східній Республіці Уругвай, у період з 01.09.2002 по 08.10.2012.

Вирішуючи питання про прийняття заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, суддя враховує, що вона повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст.175, 177 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст.318 ЦПК України.

Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного:

Відповідно до ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

У п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» роз`яснено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

За змістом ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами; перебування фізичної особи на утриманні; каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 318 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3) докази, що підтверджують факт.

Встановлення факту, що мають юридичне значення здійснюється в порядку окремого провадження, за участь заявника та заінтересованої особи, відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України.

Заінтересована особа визначається в залежності від мети з якою заявник звернувся до суду із відповідною заявою.

Так зі змісту заяви вбачається, що встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, заявнику необхідно, зокрема для отримання спадщини після смерті ОСОБА_2 .

Проте, заявником задля спадкування за законом не надані докази: що з урахуванням часу смерті ОСОБА_2 та вимог ЦК України, заявниця звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, те, що відсутній спір про право (відсутні спадкоємці за заповітом, спадкоємці попередніх черг), оскільки в разі наявності таких факт проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу розглядається за правилами позовного провадження.

Крім того, у разі відсутності інших спадкоємців та розгляду заявлених вимог в порядку окремого провадження, заявником не залучено до участі у розгляді справи заінтересовану особу - територіальну громаду в особі відповідних органів місцевого самоврядування.

Також заявник не надано доказів щодо державної реєстрації смерті ОСОБА_2 , яка була проведена за межами України та її легалізації.

Згідно ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави, а відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Таким чином, з урахуванням вищезазначеного, заяву ОСОБА_1 слід залимшити без руху та заявнику необхідно усунути недоліки заяви зазначені в ухвалі судді.

Керуючись ст. ст.175,177,185, 258, 260, 261, 293, 315, 353 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Посольство України в Аргентинської Республіки, Представництво Міністерства закордонних справ України в Одесі про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків, десять днів з дня отримання ухвали.

Роз`яснити заявнику - якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику, що встановлено положеннями ч.3 ст.185 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Афоніна

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення26.06.2023
Оприлюднено17.07.2023
Номер документу112195665
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —487/3478/23

Ухвала від 07.08.2023

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

Ухвала від 26.06.2023

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Афоніна С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні