Ухвала
від 11.07.2023 по справі 911/1923/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"11" липня 2023 р. Справа № 911/1923/23

Суддя Бацуца В. М. розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до

1) Підприємства споживчої кооперації Pубін (08500, вул. Кірова, буд. 34, м. Фастів, Київська область)

2) Управління адміністративних послуг Фастівської міської ради (08500, площа Соборна, буд.1, м. Фастів, Київська область)

про скасування рішень державного реєстратора, рішень загальних зборів підприємства, визнання права власності на частку у статутному капіталі та зобов`язання державного реєстратора зареєструвати зміни

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 звернулась в Господарський суд Київської області із позовом до ПСК Pубін, Управління адміністративних послуг Фастівської міської ради про 1) скасування рішень державного реєстратора щодо державної реєстрації часток засновників в статутному капіталі ПСК Pубін вчинених 12.08.2008 року та 06.08.2020 р.; 2) скасування усіх рішень загальних зборів ПСК Pубін оформлені протоколами від 04.11. 2019 р., від 17.12.2019 р., від 30.07.2020 р.; 3) виведення із складу засновників /учасників ПСК Pубін ОСОБА_2 , ОСОБА_3 (як таку, що померла), ОСОБА_4 ; 4) визнання за Позивачем право власності на частку в розмірі -50% у статутному капіталі ПСК Pубін номінальною вартістю 218 200 гривен та відповідно зареєструвати в державному реєстрі; 5) зареєстрування засновників/учасників /- ОСОБА_1 та ОСОБА_5 з частками в статутному капіталі ПСК Pубін; 6) зобов?язання державного реєстратора Фастівської міськоі ради зареєструвати зміни щодо засновників ПСК Pубін в ЕДРПОУ.

Вказана позовна заява не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.

Статтею 45 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

2. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

3. Відповідачами є особи, яким предявлено позовну вимогу.

Згідно з частинами 1, 3 ст. 162 цього ж кодексу у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

3. Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Як було зазначено вище, позивачем у своїй позовній заяві визначено як одного із відповідачів Управління адміністративних послуг Фастівської міської ради, при цьому, як вбачається із загальнодоступних джерел інформації, а саме розділу 1 Положення про Управління надання адміністративних послуг виконавчого комітету Фастівської міської ради, затвердженого рішенням Фастівської міської ради від 2021 р., що опубліковане на офіційному сайті міської ради (http://fastiv-rada.gov.ua/) управління надання адміністративних послуг виконавчого комітету Фастівської міської ради є структурним підрозділом виконавчого комітету Фастівської міської ради, в якому надаються адміністративні послуги суб`єктам звернення.

Управління є підконтрольним і підзвітним міській раді, підпорядковується її виконавчому комітету та міському голові.

Тобто, визначений позивачем у позовній заяві відповідач-2 - Управління надання адміністративних послуг виконавчого комітету Фастівської міської ради є структурним підрозділом виконавчого комітету Фастівської міської ради, а не самої Фастівської міської ради.

Як вбачається із відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вірним ідентифікаційним кодом Виконавчого комітету Фастівської міської ради є 04054926.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що вказана позовна заява взагалі не містить ідентифікаційний код юридичної особи відповідача 2, що не відповідає вимогам ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Також, у своїй позовній заяві позивач не зазначила обставини, якими обґрунтовує свої правові вимоги, докази, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову що стосується безпосередньо визначеної нею відповідача 2, - Управління адміністративних послуг Фастівської міської ради, що не відповідає вимогам частин 1, 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Окрім цього, суд вважає за потрібне зазначити, що зміст позовних вимог позивача, зазначених в п. 1 та п. 6 прохальної частини позовної заяви, а саме скасування рішення державного реєстратора щодо державної реєстрації часток засновників в статутному капіталі ПСК Pубін вчинених 12.08.2008 р. та 06.08.2020 р.; зобов?язання державного реєстратора Фастівськоі міської ради зареєструвати зміни щодо засновників ПСК Pубін в ЕДРПОУ не містять всіх потрібних, достатніх та необхідних даних для встановлення та визначення способу захисту прав або інтересів позивача, а саме позивачем не вказані обов`язкові реквізити (номер рішення та реєстраційної дії, дата рішення та реєстраційної дії, тощо) оскаржуваних реєстраційних дій державного реєстратора щодо державної реєстрації часток засновників в статутному капіталі ПСК Pубін вчинених 12.08.2008 р. та 06.08.2020 р., а також позивачем не уточнено та не конкретизовано які саме зміни слід зареєструвати державному реєстратору Фастівської міської ради щодо засновників ПСК Pубін в ЕДРПОУ, що не відповідає вимогам ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 172 цього ж кодексу передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

2. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.

До вказаної позовної заяви в якості доказів, що підтверджують відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів, додано поштову накладну № 0850003274571 від 21.06.2023 р. про відправлення листа з оголошеною цінністю та поштову накладну № 0850003274598 від 21.06.2023 р. про відправлення листа з оголошеною цінністю.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Відповідно до п. 1.3. Порядку пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку Укрпошта від 12 травня 2006 р. № 211, календарний штемпель - спеціальний штамп (печатка), призначений для погашення поштових марок на поштових відправленнях, оформлення поштових відправлень, розрахункових квитанцій, касових документів та іншої виробничої документації; касовий чек - чек, що друкується реєстратором розрахункових операцій, який підтверджує факт надання послуги.

Згідно з п. 3.2.1.2. цього ж порядку при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.

Розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку (п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270).

Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Таким чином, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів є опис вкладень у цінний лист та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Як було зазначено вище, до вказаної позовної заяви в якості доказів, що підтверджують відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів, додано лише поштову накладну № 0850003274571 від 21.06.2023 р. про відправлення листа з оголошеною цінністю та поштову накладну № 0850003274598 від 21.06.2023 р. про відправлення листа з оголошеною цінністю без відповідних фіскальних чеків (касових чеків, розрахункових документів) та примірників опису вкладення до поштових відправленнь, що не відповідає вимогам ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, належних та допустимих доказів, що б підтверджували відправлення відповідачам листом з описом вкладення копії позовної заяви б/н від 21.06.2023 р. і доданих до неї документів, позивачем до позовної заяви не додано.

Згідно з п.п. 1) п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір ставки судового збору із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарського суду, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з п.п. 2) п. 2. ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір ставки судового збору із позовних заяв немайнового характеру, що подаються до господарського суду, становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього ж закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 3 ст. 6 цього ж закону передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

За подання позовної заяви про розірвання шлюбу з одночасним поділом майна судовий збір справляється за розірвання шлюбу і за поділ майна.

Як вбачається із матеріалів справи, вищезазначена позовна заява містить одну майнову вимогу вимогу про визнання за позивачем право власності на частку в розмірі -50% у статутному капіталі ПСК Pубін номінальною вартістю 218 200 гривен та відповідно зареєструвати в державному реєстрі, зазначену в 4 (четвертому) пункті прохальної частини позовної заяви і 8 (вісім) немайнових вимог вимоги про скасування рішення державного реєстратора щодо державної реєстрації часток засновників в статутному капіталі ПСК Pубін вчинених 12.08.2008 року та 06.08.2020 р.; скасування усіх рішень загальних зборів ПСК Pубін оформлені протоколами від 04.11.2019 р., від 17.12.2019 р., від 30.07.2020 р.; виведення із складу засновників /учасників ПСК Pубін ОСОБА_2 , ОСОБА_3 (як таку, що померла), ОСОБА_4 ; зареєстрування засновників/учасників /- ОСОБА_1 та ОСОБА_5 з частками в статутному капіталі ПСК Pубін; зобов?язання державного реєстратора Фастівської міськоі ради зареєструвати зміни щодо засновників ПСК Pубін в ЕДРПОУ.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;

До вказаної позовної заяви додана квитанція № 0.0.3058217882.1 від 20.06.2023 р. про сплату судового збору на суму 3 271, 50 грн, розмір якого не відповідає п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Належного доказу, що б підтверджував сплату позивачем судового збору у встановлених порядку і розмірі (24 745, 00 грн 3 273, 00 грн за позовну вимогу майнового характеру, виходячи із номінальної вартості частки у статутному капіталі в розмірі 50 % у загальному розмірі 218 200, 00 грн та 21 472, 00 грн за 8 (вісім) позовних вимог немайнового характеру), позивачем до позовної заяви не додано.

Згідно з частинами 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з вказаних підстав.

При цьому, суд звертає увагу, що позивачам для дотримання вимог ч. 3 ст. 162, ч. 1 ст. 164, ст. 172 Господарського процесуального кодексу України при поданні даної позовної заяви необхідно привести у відповідність до вищезазначених вимог саму позовну заяву, надіслати відповідачам копії позовної заяви (приведеної у відповідність) та додані до неї документи і та доплатити судовий збір у встановленому порядку та у розмірі 21 473, 50 грн.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 162-164, 171, 172, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву б/н від 21.06.2023 р. (вх. № 1663/23 від 23.06.2023 р.) ОСОБА_1 до Підприємства споживчої кооперації Pубін, Управління адміністративних послуг Фастівської міської ради про скасування рішень державного реєстратора, рішень загальних зборів, визнання права власності на частку у статутному капіталі та зобов`язання державного реєстратора зареєструвати зміни без руху.

2.Повідомити ОСОБА_1 про виявлені зазначені в ухвалі недоліки при поданні даної позовної заяви та встановити їй строк для їх усунення, а саме приведення у відповідність до вимог ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України самої позовної заяви, надсилання відповідачам копії позовної заяви (приведеної у відповідність) і доданих до неї документів і подачі суду відповідної позовної заяви (приведеної у відповідність) та доказів, що підтверджують надсилання відповідачам копії позовної заяви (приведеної у відповідність) і доданих до неї документів, та доплати судового збору у встановленому порядку та у розмірі 21 473, 50 грн і подачі суду відповідних доказів, що підтверджують доплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, сім днів з дня вручення даної ухвали суду.

3.Попередити ОСОБА_1 про те, що згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя В.М.Бацуца

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.07.2023
Оприлюднено17.07.2023
Номер документу112209647
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління

Судовий реєстр по справі —911/1923/23

Ухвала від 28.08.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 25.07.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 11.07.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні