Справа № 148/1299/23
Провадження №2-з/148/10/23
У Х В А Л А
про забезпечення доказів
14 липня 2023 року Тульчинський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді Ковганича С.В.,
при секретарі Мрочко Т.О.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Тульчина заяву ОСОБА_1 , представник заявника - ОСОБА_2 , заінтересована особа - Державний нотаріальний архів Вінницької області про забезпечення доказів шляхом витребовування та огляду письмових докуметів до пред`явлення позову,
В С Т А Н О В И В :
Заявник звернулась до суду із заявою про забезпечення доказів шляхом витребовування та огляду письмових докуметів до пред`явлення позову, мотивуючи свої вимоги тим, що 14.12.2000 вона прийняла у дар квартиру АДРЕСА_1 .
23.05.2023, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг Тульчинської міської ради з метою провести реєстрацію місця проживання її неповнолітнього сина, нею отримано інформаційну довідку №333237850, де наявна на дану квартиру заборона №5366269 та №53666307, які накладені Тульчинською державною нотаріальною конторою на підставі повідомлення 361 від 15.08.2000.
З метою визначення відповідача в справі про зняття заборони, отримання копій документів, які стали підставою для накладення заборони було зроблено адвокатський запит до Державного нотаріального архіву Вінницької області, однак архів відмовив надати дану інформацію.
Через дані обставини вона змушена звернутися до суду з даною заявою. Просить суд в порядку забезпечення доказів витребувати з Державного нотаріального архіву Вінницької області належним чином завірені копії документів, які стали підставою та/або мають відношення до накладення заборони на квартиру АДРЕСА_1 на підставі повідомлення 361 від 15.08.2000.
В судове засідання заявник не з`явилась, від її представника надійшла заява, згідно якої він просить судове засідання провести у відсутність заявника та її представника, заяву просить задовольнити в повному обсязі.
Заінтересована особа - представник Державного нотаріального архіву Вінницької області в судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи, про що свідчить довідка про доставку електронного листа.
Відповідно до ч.3 ст.118 ЦПК України неявка заявника та інших осіб не перешкоджає розгляду заяви про забезпечення доказів.
Згідно вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу технічними засобами не здійснюється.
Дослідивши заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку що дана заява підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до копії договору дарування квартири від 14.12.2000, посвідченого виконуючою обов`язки завідуючої Немирівської державної нотаріальної контори Люлько Л.М. та заєстрованого Тульчинським МБТІ 22.01.2001 за №3070-33 (а.с.8), вбачається, що ОСОБА_3 прийняла в дар від ОСОБА_4 квартиру АДРЕСА_1 .
Згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу від 25.02.2011 серія НОМЕР_1 (а.с.4) вбачається, що ОСОБА_3 розірвала шлюб із ОСОБА_5 та після розірвання шлюбу їй було присвоєно прізвище - ОСОБА_6 .
Згідно копії свідоцтва про шлюб від 16.08.2013 серія НОМЕР_2 (а.с.5) вбачається, що 16.06.2013 ОСОБА_7 зареєструвала шлюб із ОСОБА_8 та змінила своє прізвище на ОСОБА_9 .
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєсту прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 23.05.2023 №333237850 (а.с.7) вбачається, що на квартиру по АДРЕСА_2 накладено заборони (архівний запис), які зареєстровані Тульчинською державною нотаріальною конторою 25.07.2007, реєстраційні номери обтяження 5366269 та 5366307, підстави обтяження - повідомлення 361, 15.08.2000, власник ОСОБА_10 , додаткові дані: архівні номери: 2058651VINNITSA2 та 2058669VINNITSA2, Архівні дати: 16.08.2000, Дати виникнення: 15.08.2000, № реєстра: 140, внутр. №BD01СС3129F12531212В та №2А01СС3129F127316551.
Згідно повідомлення Державного нотаріального архіву Вінницької області від 31.05.2023 №978/-1-18 (а.с.9) вбачається, що адвокату Кугутюку О.В. було відмовлено у наданні інформації на його запит від 25.05.2023.
Відповідно до ч. 1-4 ст. 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви. Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія. Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.
Відповідно до ч.1, 5, 6 ст.118 ЦПК України заява про забезпечення доказів розглядається в судовому засіданні в загальному порядку, з особливостями, встановленими цією статтею. За результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви. У разі задоволення заяви суд в ухвалі зазначає доказ, а також дії, що необхідно вчинити для його забезпечення.
На підставі викладеного, враховуючи, що заявник має намір в судовому порядку вирішувати питання щодо зняття заборони, накладеної на її майно, однак має перешкоди в отриманні документів, на підставі яких було накладено дану заборону, не може визначитися із відповідачем, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення його заяви та забезпечення доказів.
Також суд вважає необхідним роз`яснити заявнику, що відповідно до ч.5 ст. 116 ЦПК України у разі подання заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви заявник повинен подати позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення доказів. У разі неподання позовної заяви у зазначений строк, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження суд скасовує ухвалу про вжиття заходів забезпечення доказів не пізніше наступного дня після закінчення такого строку або постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Відповідно до ч. 6 даної статті, особа, яка подала заяву про забезпечення доказів, зобов`язана відшкодувати судові витрати, а також збитки, спричинені у зв`язку із забезпеченням доказів, у разі неподання позовної заяви у строк, зазначений в частині п`ятій цієї статті, а також у разі відмови у позові.
Керуючись ст. 116-119 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 ,представник заявника- ОСОБА_2 ,заінтересована особа-Державний нотаріальнийархів Вінницькоїобласті прозабезпечення доказів шляхомвитребовування таогляду письмовихдокуметів допред`явленняпозовузадовольнити.
В порядку забезпечення доказів витребувати з Державного нотаріального архіву Вінницької області належним чином завірені копії документів, які стали підставою та/або мають відношення до накладення заборони на квартиру АДРЕСА_1 на підставі повідомлення 361 від 15.08.2000.
Ухвала є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі подання заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви заявник повинен подати позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення доказів. У разі неподання позовної заяви у зазначений строк, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження суд скасовує ухвалу про вжиття заходів забезпечення доказів не пізніше наступного дня після закінчення такого строку або постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Копію ухвали для виконання надіслати в Державний нотаріальнийархів Вінницькоїобласті та для відома заявнику та її представнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційноїінстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112220164 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Ковганич С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні