ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
12.07.2023Справа № 910/10707/23
Суддя Сівакова В.В., розглянувши
позовну заяву Акціонерного товариства "Банк Січ"
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіон" 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Бурова компанія "Регіон" 3) ОСОБА_1
про стягнення 3.030.584,00 грн
ВСТАНОВИВ:
05.07.2023 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Акціонерного товариства "Банк Січ" до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіон", 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Бурова компанія "Регіон", 3) ОСОБА_1 , третя особа Акціонерне товариство "Укргазвидобування" про солідарне стягнення заборгованості за договором про надання банківської гарантії № 203018-Г-0133 від 19.01.2022 у розмірі 3.030.584,00 грн, з яких 2.365.200,00 грн боргу за кредитором та 665.384,00 грн боргу по сплаті процентів за користування крдитом.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач в позовній заяві зазначає, що 06.06.2022 за вих. № 779 засобами телекомунікаційного зв`язку SWIFT на адресу ТОВ "Регіон" було направлено SWIFT-повідомлення про необхідність своєчасного перерахування коштів, проте відповідні докази направлення не подано та позивачем не вказано, що ці докази не можуть бути подані разом із позовною заявою.
Також в позовній заяві позивач зазначає, що 29.07.2022 за вих. № 1008/07 Банк надіслав на адресу ТОВ "Регіон" вимогу щодо виконання зобов`язання за договором по сплаті відсотків за користування кредитом, проте не зазначає якими саме доказами це підтверджується та не наведено відповідні докази у переліку документів, що додаються до позовної заяви. Також позивачем не вказано, що докази надісланні вказаної вимоги не можуть бути подані разом із позовною заявою.
Суд відзначає, що у додатку, наведеному у позовній заяві, не вказано фактично доданий до неї договір про надання банківської гарантії № 20318-Г-0133 від 19.01.2022.
Згідно зі ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. При цьому слід звернути увагу, що у відповідності до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України суд з власної ініціативи не може збирати докази, що стосуються предмета спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Виходячи з аналізу вимог ст. 172 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що обов`язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів не залежить від того чи є у наявності у відповідача дані документи.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. 7 Господарського процесуального кодексу України.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
З наданих до позовної заяви описів вкладення у цінний лист від 30.06.2023 вбачається, що відповідачам та третій особі надіслано "Позовна заява з додатками" без зазначення вичерпного переліку документів, які були направлені ним позивачем, що позбавляє суд можливості перевірити факт направлення відповідачам та третій особі саме доданих до позовної заяви документів, а не іншої кореспонденції.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання
- доказів надіслання ТОВ "Регоін" листів № 779 від 06.06.2022 та № 1008/07 від 29.07.2022;
- доказів надіслання відповідачам та третій особі копії позовної заяви та доданих до неї документів із зазначенням найменування документу його номеру та дати.
Попередити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала чинності 12.07.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Сівакова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112226303 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сівакова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні