Ухвала
від 17.07.2023 по справі 910/9079/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про витребування доказів

м. Київ

17.07.2023Справа №910/9079/23

За позовом ОСОБА_1 до1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" 2. Печерської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - приватного нотаріуса Київського нотаріального округу Гурак Ольги Василівнипро визнання недійсним рішення учасника товариства та скасування реєстраційної дії Суддя Бойко Р.В.

Ухвалу постановлено в порядку письмового провадження.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" та Печерської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, в якому просить суд:

1) визнати недійсним рішення №01 учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" ОСОБА_1 про створення товариства, прийнятого 13.08.2018, з усіх питань порядку денного;

2) скасувати реєстраційну дію №10661020000015137від 16.08.2018 - "державна реєстрація створення юридичної особи", проведену державним реєстратором Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Павленком І.М.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 вказує, що у березні 2023 року йому стало відомо, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься запис про створення Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" згідно рішення №01 учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" ОСОБА_1 про створення товариства, прийнятого 13.08.2018.

Однак, позивач стверджує, що не приймав рішення про реєстрацію відповідача-1, статут Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" у нотаріуса не посвідчував, заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи та реєстраційну заяву платника податку на додану вартість від 16.08.2018 не підписував, статутний капітал відповідача-1 в розмірі 205 000,00 грн. не формував, пакет документів до державного реєстратора не подавав, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" не реєстрував, приміщення за адресою м. Київ, вул. Оноре де Бальзака, буд. 6, офіс 14 , не орендував та власником цього приміщення ніколи не був. Тобто позивач стверджує, що підписи на документах про створення Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" є підробленими та до діяльності відповідача-1 ОСОБА_1 немає ніякого відношення, у зв`язку з чим просить суд визнати недійсним рішення про створення даної юридичної особи та скасувати реєстраційну дію з державної реєстрації створення юридичної особи.

Крім того, разом із позовом ОСОБА_1 було подано клопотання про проведення почеркознавчої експертизи, яке мотивоване тим, що ним не було підписано рішення №1 від 13.08.2018 учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", статут Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи Ф. 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус"; реєстраційну заяву платника податку на додану вартість від 16.08.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", а отже для встановлення дійсних обставин справи та справжності підпису позивача на оригіналах документів необхідно призначити у даній справі судову почеркознавчу експертизу.

У клопотанні про проведення почеркознавчої експертизи позивачем викладено клопотання про витребування доказів, необхідних для проведення судової почеркознавчої експертизи, а саме, позивач просить витребувати:

- у Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" та Печерської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Печерської районної в місті Києві державної адміністрації оригінал рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" №1 від 13.08.2018, оригінал статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", оригінал заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи Ф. 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус"; оригінал реєстраційної заяви платника податку на додану вартість від 16.08.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус";

- у Акціонерного товариства "Банк Форвард" оригінали посвідчених карток зі зразками підписів ОСОБА_1 за період з 2016 по 2022 рік, оригінал заяви про прийняття на роботу ОСОБА_1 , оригінали заяв ОСОБА_1 про надання відпусток у 2016-2019 роках;

- у Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" оригінал заяви про прийняття на роботу ОСОБА_1 .

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.06.2023 відкрито провадження у справі №910/9079/23 та вирішено здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження; залучено до участі у справі приватного нотаріуса Київського нотаріального округу Гурак Ольгу Василівну в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів; встановлено учасникам строки на подання заяв по суті спору; підготовче засідання призначено на 11.07.2023.

23.06.2023 засобами електронного зв`язку та 28.06.2023 засобами поштового зв`язку від приватного нотаріуса Київського нотаріального округу Гурак Ольги Василівни надійшли пояснення, в яких третя особа зазначає, що не засвідчувала справжність підпису ОСОБА_1 на статуті Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус".

Крім того, у своїх поясненнях третя особа просила розглядати справу за її відсутності.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.07.2023 клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів задоволено; витребувано у Печерської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Печерської районної в місті Києві державної адміністрації оригінал рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" №1 від 13.08.2018, оригінал статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", оригінал заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи Ф. 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус"; оригінал реєстраційної заяви платника податку на додану вартість від 16.08.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус"; витребувано у Акціонерного товариства "Банк Форвард" оригінали посвідчених карток зі зразками підписів ОСОБА_1 за період з 2016 по 2022 рік, оригінал заяви про прийняття на роботу ОСОБА_1 , оригінали заяв ОСОБА_1 про надання відпусток у 2016-2019 роках; витребувано у Акціонерного товариства "Банк інвестицій та заощаджень" оригінал заяви про прийняття на роботу ОСОБА_1 ; витребувано у Державної казначейської служби України щодо руху коштів на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус": НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ; відкладено підготовче засідання на 29.08.2023.

11.07.2023 засобами електронного зв`язку від ОСОБА_1 надійшло клопотання про витребування доказів, а саме позивач просить витребувати у Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації оригінал рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" №1 від 13.08.2018, оригінал статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", оригінал заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи Ф. 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус"; оригінал реєстраційної заяви платника податку на додану вартість від 16.08.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус".

Вказана заява мотивована тим, що позивачу стало відомо, що вказані оригінали документів можуть знаходитись у Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

Розглянувши клопотання позивача про витребування доказів в порядку письмового провадження, суд прийшов до висновку про необхідність його задоволення з огляду на наступне.

За приписами частини 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах 2 та 3 статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Судом встановлено необхідність для вирішення спору у справі №910/9079/23 документів, які були витребувані ухвалами суду від 11.07.2023.

З огляду на викладене, враховуючи, що оригінал рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" №1 від 13.08.2018, оригінал статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", оригінал заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи Ф. 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус"; оригінал реєстраційної заяви платника податку на додану вартість від 16.08.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" можуть знаходитись не у Печерської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, керуючись ст.ст. 80, 81 Господарського процесуального кодексу України, суд з метою повного та всебічного встановлення обставин справи, а також з метою економії процесуального часу учасників справи та виконання завдань господарського судочинства, визначених у ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, в тому числі щодо забезпечення вирішення спору у розумні строки, вбачає за необхідне витребувати вказані оригінали документів у Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

Керуючись ст. ст. 80, 81, 135, 177, 180, 181, 182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.

2. Витребувати у Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (02225, м. Київ, проспект Червоної Калини, буд. 29, ідентифікаційний код 37415088) в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації оригінал рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус" №1 від 13.08.2018, оригінал статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус", оригінал заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи Ф. 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус"; оригінал реєстраційної заяви платника податку на додану вартість від 16.08.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Хаус".

3. Попередити Деснянську районну в місті Києві державну адміністрацію в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, що у відповідності до ч. 8 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд вправі застосувати заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

4. Встановити Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації в особі Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації строк для надання витребуваних судом документів - 2 тижні.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Р.В. Бойко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.07.2023
Оприлюднено18.07.2023
Номер документу112226424
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —910/9079/23

Рішення від 11.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 26.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 22.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 24.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 14.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 30.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 17.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні