ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
13 липня 2023 року м. ТернопільСправа № 921/223/23
Господарський суд Тернопільської області у складі судді Охотницької Н.В.
за участі секретаря судового засідання Гуменної І.В.
розглянув справу
за позовом Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, 47601, вул. Грушевського, 32, смт. Козова, Тернопільського району, Тернопільської області
до відповідача Буховського Юрія Петровича , АДРЕСА_1
про стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 29 107,74 грн та звільнення нежитлового приміщення
Представники сторін в судове засідання не прибули.
Згідно ч.3 ст. 222 ГПК України, фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
Встановив:
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради звернувся до Господарського суду Тернопільської області із позовною заявою до Буховського Юрія Петровича про стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 29 107,74 грн та звільнення нежитлового приміщення.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договорів оренди від 01.08.2008 та 13.02.2012, в частині своєчасної оплати за орендовані приміщення внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 29 107,74 грн, яка заявлена до стягнення. Окрім того, позивач зазначає про те, що відповідач втратив право користуватись орендованими приміщеннями та зобов`язаний їх звільнити, оскільки припинив підприємницьку діяльність та не здійснює роздрібної торгівлі в орендованих приміщеннях, а згідно договорів оренди метою останніх є роздрібна торгівля та розміщення магазину.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 21 квітня 2023 року суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання у цій справі на 22 травня 2023 року о 10:00 год.
22.05.2023 суд відклав підготовче засідання без постановлення окремого процесуального документа із зазначенням про відкладення підготовчого засідання у протоколі судового засідання, відповідно до пункту 7 частини 2 статті 223 ГПК України, до 15 червня 2023 року о 11:00 год., про що присутній представник відповідача повідомлений під розписку, а позивачу - надіслано відповідну ухвалу.
15.06.2023 суд відклав підготовче засідання без постановлення окремого процесуального документа із зазначенням про відкладення підготовчого засідання у протоколі судового засідання, відповідно до пункту 7 частини 2 статті 223 ГПК України, до 26 червня 2023 року о 09:30 год., про що присутні представники позивача повідомлені під розписку, відповідачу - надіслано відповідну ухвалу.
23.06.2023 відповідачем подано до суду письмові пояснення від 23.06.2023 (вх. № 5412), відповідно до яких Буховський Ю.П. заперечує позовні вимоги в повному обсязі, вважає їх безпідставними та необґрунтованими з тих підстав, зокрема, що відповідачем прийнято рішення про припинення здійснення підприємницької діяльності та розірвання спірних договорів оренди про що Відділ освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації, а також директор Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів повідомлялися листами від 03.01.2020.
Окрім того, у своїх поясненнях відповідач зазначає, що Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради не має відношення до правовідносин, які виникли та здійснювались між ФОП Буховським Ю.П. та Відділом освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації, а також вказує про сплив строку позовної давності за спірною заборгованістю.
Ухвалою суду від 26.06.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу № 921/223/23 до судового розгляду по суті на 13 липня 2023 року о 10:00 год.
В судове засідання 13.07.2023 повноважні представники сторін не прибули, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку.
Разом з тим, 04.07.2023 позивачем подано до суду клопотання № 510/04 від 03.07.2023 (вх. № 5698) відповідно до якого Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради просить суд перенести розгляд справи, призначений на 13.07.2023, визнати причини неявки представників позивача в судове засідання 13.07.2023 поважними та не розглядати справу без їх участі.
Вказане клопотання позивач обґрунтовує тим, що у зв`язку з перебуванням представника позивача Садової К.В. - інспектора з кадрів відділу, якій довірено представляти інтереси Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради в судах, відповідно до Довіреності № 6 від 19.06.2023, у відпустці з 10.07.2023 по 28.07.2023, а також із службовим навантаженням з 04 по 14 липня 2023 року начальника відділу Іваніцької М.М., у зв`язку із прийняттям на баланс відділу шкільного автобуса та надання його школі, представники позивача не зможуть бути присутніми на судовому засіданні 13.07.2023.
Розглянувши клопотання відповідача про відкладення розгляду справи суд відхиляє його з огляду на таке.
Згідно з ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:
1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Суд наголошує, що зазначений перелік є вичерпний.
Щодо посилань позивача на неможливість представників бути присутніми на судовому засіданні 13.07.2023 у зв`язку з перебуванням представника позивача Садової К.В. - інспектора з кадрів відділу, у відпустці, а начальника відділу Іваніцької М.М. - у зв`язку із службовим навантаженням, суд звертає увагу на те, що учасник справи не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з § 2. "Представники" Глави 4 "Учасники судового процесу" Розділу І "Загальні положення" Господарського процесуального кодексу України. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах (статті 13, 74, 80 ГПК України).
Проте на підтвердження таких обставин, неможливості заміни представника, позивачем у клопотанні не зазначено жодних обґрунтувань та не долучено жодних доказів.
Окрім того, у підготовчому засіданні 26.06.2023 судом з`ясовано у представників позивача чи не бажають вони скористатись своїм правом та надати письмові пояснення/спростування щодо письмових пояснень від 23.06.2023 (вх. № 5412) Буховського Ю.П. , на що останні вказали, що ними всі пояснення, документи долучені до позовної заяви, а тому, щоб не затягувати судовий процес, інших письмових пояснень подавати не будуть.
Суд зауважує, що відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною передумовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін учасників справи, а неможливість вирішення справи у відповідному судовому засіданні (стаття 202 ГПК України).
Аналогічна правова позиція неодноразово висвітлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 09.06.2022 у справі № 906/1041/19 (906/878/21), від 15.02.2022 у справі № 910/2933/13, від 16.06.2022 у справі № 918/356/20.
Крім того, як роз`яснено в абз. 2 п. 3.9.2. постанови Пленуму ВГСУ від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", господарський суд з урахуванням обставин конкретної справи може відхилити доводи учасника судового процесу - підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи, державного чи іншого органу щодо відкладення розгляду справи у зв`язку з відсутністю його представника (з причин, пов`язаних з відпусткою, хворобою, службовим відрядженням, участю в іншому судовому засіданні і т. п.). При цьому господарський суд виходить з того, що у відповідних випадках такий учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов`язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах, причому відсутність коштів для оплати послуг представника не може свідчити про поважність причини його відсутності в судовому засіданні.
Участь представників сторін в судовому засіданні, призначеному на 13.07.2023, обов`язковою не визнавалась.
Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що це роль національних судів організовувати судові провадження таким чином, щоб вони були без затримок та ефективними (див. mutatis mutandis рішення у справі "Шульга проти України").
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про відкладення/перенесення розгляду справи.
Матеріали справи свідчать, що всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань, з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору та зважаючи на наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін за наявними у ній матеріалами, оскільки вони містять достатньо відомостей про права і взаємовідносини сторін.
Судом також враховано, що за ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
13 липня 2023 року справу розглянуто по суті.
Розглянувши матеріали справи судом встановлено наступне.
01.03.2008 між Відділом освіти Козівської райдержадміністрації та приватним підприємцем Буховським Ю.П. було укладено Договір оренди б/н, згідно п. 1.1. якого орендодавець - Відділ освіти Козівської РДА передав, а орендар - Буховський Ю.П. прийняв в строкове платне користування приміщення за адресою с. Конюхи, що перебувало на балансі Відділу освіти Козівської РДА, площею 44,76 м2. Приміщення передалось в оренду ПП Буховському Ю.П. з метою здійснення роздрібної торгівлі.
Орендар вступає у строкове платне користування приміщення у термін, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання - передачі (п. 2.1. Договору).
Розмір орендної плати становить без ПДВ за перший місяць оренди 233,46 грн нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.
Орендна плата за кожен наступний місяць оренди визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Орендна плата перераховується Орендодавцю щомісячно не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним місяцем, коригування орендної плати на індекс інфляції Орендарем здійснюється самостійно (п. п. 3.1., 3.2. Договору).
Договір діє з 01.03.2008 по 31.01.2011 (п. 7.1. Договору).
Договір оренди вважається укладеним з моменту підписання його сторонами (п. 8.5. Договору).
Зміна або розірвання договору можуть мати місце за погодженням сторін (п. 8.1. Договору).
Так, згідно п.8.2 вищевказаного Договору оренди від 01.03.2008 - після закінчення строку дії договору орендар має переважне право на його продовження. При відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну договору після закінчення його строку протягом місяця, договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які було передбачено договором.
01.03.2008 між Відділом освіти Козівської райдержадміністрації та приватним підприємцем Буховським Ю.П. складено акт приймання - передачі орендованого приміщення від 01.03.2008, який погоджений головою Козівської районної ради 25.03.2008.
29 жовтня 2010 року між ПП Буховським Ю.П. та Відділом освіти Козівської РДА укладено Додаткову угоду № 1 про внесення доповнень до договору оренди від 1 березня 2008 року. У якій внесено доповнення до розділу 3 договору оренди, доповнюючи його пунктами:
3.4. - амортизаційні відрахування на орендоване майно залишаються в розпорядженні Орендаря і використовуються для відновлення основних фондів;
3.5. - поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю територіальної громади сіл і селищ Козівського району; 3.6. - у разі припинення або розірвання договору, поліпшення орендованого майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого майна не завдаючи йому шкоди, визнаються власністю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення - власністю Орендодавця.
11 жовтня 2016 року між ПП Буховським Ю.П. та Відділом освіти та спорту Козівської РДА укладено Додаткову угоду №2 до договору оренди від 1 березня 2008 року про наступне:
внести доповнення до розділу 1 договору оренди нежитлового приміщення Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та викласти в наступній редакції п.1.1., а саме: Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування згідно з актом приймання - передачі приміщення, що перебуває на балансі Відділу освіти та спорту Козівської РДА, площею 44,76 кв.м, розміщене за адресою: с. Конюхи, Козівського району, Тернопільської області.
13.02.2012 між Відділом освіти Козівської райдержадміністрації та ПП Буховським Ю.П. укладено ще один Договір оренди, згідно п. 1.1. якого орендодавець - Відділ освіти Козівської РДА передав, а орендар - ПП Буховський Ю.П. прийняв в строкове платне користування приміщення, що перебувало на балансі Відділу освіти Козівської РДА та знаходилось за адресою с. Конюхи Козівського району, площею 29,5м2. Приміщення передалось в оренду з метою розміщення магазину.
Орендар вступає у строкове платне користування приміщення у термін, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання - передачі (п. 2.1. Договору).
Відповідно до п.4.1 Договору оренди від 13.02.2012, за користування об`єктом оренди орендар зобов`язаний своєчасно вносити орендну плату.
Розмір орендної плати становить без ПДВ за перший місяць оренди 177,68 грн. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.
Орендна плата за кожен наступний місяць оренди визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Орендна плата перераховується Орендодавцю щомісячно не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним місяцем, коригування орендної плати на індекс інфляції Орендарем здійснюється самостійно (п. п. 3.1., 3.2. Договору).
Договір діє з 13.02.2012 по 12.11.2012 (п. 7.1. Договору).
Договір оренди вважається укладеним з моменту підписання його сторонами (п. 8.5. Договору).
Зміна або розірвання договору можуть мати місце за погодженням сторін (п. 8.1. Договору).
Так, згідно п.8.2 вищевказаного Договору оренди від 13.02.2012 - після закінчення строку дії договору орендар має переважне право на його продовження. При відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну договору після закінчення його строку протягом місяця, договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які було передбачено договором.
13.02.2012 між Відділом освіти Козівської райдержадміністрації та приватним підприємцем Буховським Ю.П. складено акт приймання - передачі орендованого приміщення, який погоджений головою Козівської районної ради 13.02.2012.
11 жовтня 2016 року між ПП Буховським Ю.П. та Відділом освіти та спорту Козівської РДА укладено Додаткову угоду №1 до договору оренди від 13.02.2012 про наступне:
внести доповнення до розділу 1 договору оренди нежитлового приміщення Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та викласти в наступній редакції п.1.1., а саме: Орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування згідно з актом приймання - передачі приміщення, що перебуває на балансі Відділу освіти та спорту Козівської РДА, площею 29,5 кв.м, розміщене за адресою: с. Конюхи, Козівського району, Тернопільської області.
Як стверджує позивач, зазначені договори оренди є пролонговані на невизначений термін, а орендовані приміщення входили до майна Конюхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (далі Конюхівська ЗОШ І-ІІІ ст.) та були спільною власністю територіальної громади сіл та селищ Козівського району.
В той же час, відповідно до рішення Козівської селищної ради від 13.01.2021 № 96 "Про безоплатне прийняття в комунальну власність Козівської селищної ради основних засобів та інших матеріальних цінностей закладів освіти та культури згідно актів приймання передачі" Козівська селищна рада вирішила, зокрема, визнати такими що прийняті комунальні заклади освіти та культури, із спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальної громади Козівської селищної ради згідно додатку 1; затвердити акти приймання - передачі та прийняття безоплатно до комунальної власності територіальної громади Козівської селищної ради із спільної власності територіальних громад сіл та селища Козівського району основні засоби та інші матеріальні цінності закладів освіти та культури, згідно додатків 2, 3, а також визнати балансоутримувачем закладів та майна зазначеного в пунктах 1 та 2 цього рішення Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради.
Також, відповідно до рішення Козівської селищної ради від 03 лютого 2021 року № 155 "Про зміну засновника, назви та затвердження Статуту (в новій редакції) Конюхівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Козівської селищної ради", змінено засновника Конюхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (код ЄДРПОУ 24626879) шляхом виключення із складу засновників Козівську районну раду (код ЄДРПОУ 25347911) та включення до складу засновників Козівську селищну раду ( код ЄДРПОУ 04525573), а також змінено назву Конюхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на Конюхівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Козівської селищної ради.
Рішенням Козівської селищної ради від 28 червня 2022 року № 1924 "Про зміну типів та найменувань закладів загальної середньої освіти Козівської селищної ради" змінено назву Конюхівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Козівської селищної ради на Конюхівський ліцей Козівської селищної ради.
Відповідно до Акта приймання - передачі від 13.01.2021, складеного Комісією з передачі, інвентаризації рухомого і нерухомого майна, архівів, документації та інших цінностей з Відділу освіти та спорту Козівської райдержадміністрації та затвердженого Козівським селищним головою С. Добалюком, Козівська селищна рада внаслідок передачі майна від Відділу освіти та спорту Козівської РДА прийняла у комунальну власність Козівської селищної ради майно, активи Відділу освіти та спорту Козівської РДА зазначені у цьому акті, серед яких майно та активи Конюхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
У зв`язку з переходом майна Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на баланс Відділу ОКМС Козівської селищної ради, нараховано відповідачу з квітня 2021 року по грудень 2021 року орендну плату згідно Договору оренди від 01.03.2008, площею 44,76м2 та згідно Договору оренди від 13.02.2012, площею 29,5 м2, розміщені за адресою с. Конюхи, Тернопільського району, Тернопільської області та належать Конюхівському ліцею Козівської селищної ради в сумі 17 109,20 грн.
За твердженням позивача, Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради передано Відділом освіти та спорту Козівської райдержадміністрації, на підставі вищезазначеного Акту приймання - передачі від 13.01.2021, зокрема згідно Додатку № 5 (дебіторська та кредиторська заборгованість), в тому числі борг в сумі 20 720, 67 грн Буховського Юрія Петровича за оренду приміщення в Конюхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, згідно Договору від 13.02.2013.
Тоді як, відповідачем частину заборгованості, переданої Відділом освіти та спорту Козівської РДА по Акту приймання - передачі від 13.01.2021, зокрема в сумі 5 237,17 грн, 23.03.2021 сплачено. Отже, залишкова сума боргу згідно Акта приймання - передачі від 13.01.2021 станом на 24.03.2023 становить 15 483,50 грн.
Окрім того, борг Буховського Ю.П. за оренду приміщень уже перед Відділом освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради з квітня 2021 року по грудень 2021 року згідно Договору оренди від 01.03.2008 та згідно Договору оренди від 13.02.2012 - становить 17 109,20 грн.
09.11.2021 року Буховським Ю.П. по Договорах оренди від 01.03.2008 та від 13.02.2012 сплачено 3 484, 96 грн, тому залишкова сума заборгованості по сплаті оренди з квітня 2021 року по грудень 2021 року становить 13 624, 24 грн.
Отже, як зазначає позивач загальна сума заборгованості Буховського Ю.П. за оренду приміщень становить 29 107, 74 грн - це заборгованість за оренду приміщення з квітня 2021 року по грудень 2021 року в сумі 13 624, 24 грн та залишкова сума боргу переданого Відділом освіти та спорту Козівської РДА, згідно Акту приймання - передачі від 13.01.2021 в сумі 15 483, 50 грн.
Окрім того, позивач, у зв' язку з тим що Буховський Ю.П. припинив займатися роздрібною торгівлею залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно технічними виробами в спеціалізованих магазинах та у зв' язку з припиненням діяльності ФОП, втрати права здійснювати діяльність за КВЕД 47.52, яке вказувалось у Договорах оренди, як мета оренди приміщення, просить суд зобов`язати Буховського Юрія Петровича звільнити нежитлові приміщення Конюхівського ліцею Козівської селищної ради, які орендовані ним, як приватним підприємцем Буховським Ю .П. згідно Договору оренди від 01.03.2008, площею 44,76м2 та згідно Договору оренди від 13.02.2012, площею 29,5 м2, розміщені за адресою с. Конюхи, Тернопільського району, Тернопільської області та належать Конюхівському ліцею Козівської селищної ради, на підставі того, що подальше займання Буховським Ю.П. вказаних приміщень не відповідає умовам договорів та використовується Буховським Ю .П. не за призначенням вказаним у договорах.
07 грудня 2022 року Відділом освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради надіслано Буховському Ю.П. претензію, яку він отримав 12.12.2022 (що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 4760101373265 дата подання 08.12.2022). У претензії Відділ ОКМС Козівської селищної ради вказав Буховському Ю.П. на причини виникнення заборгованості та попросив виконати свої зобов`язання за Договором від 01.03.2008 та за Договором від 13.02.2012 належним чином у продовж одного місяця з дня отримання цієї претензії. А також, упродовж 14 днів, з дня отримання цієї претензії, звільнити приміщення Конюхівського ліцею Козівської селищної ради, про що заздалегідь повідомити Відділу ОКМС Козівської селищної ради.
Однак, Буховський Ю.П. вимоги претензії не виконав та причини не виконання вимог не повідомив.
Враховуючи неналежне виконання ПП Буховським Ю.П. умов Договору оренди від 13.02.2012 щодо своєчасної оплати за орендоване приміщення Відділу освіти та спорту Козівської РДА, що вбачається із Акту приймання - передачі від 13.01.2021 складеного комісією з передачі, інвентаризації рухомого і нерухомого майна, архівів, документації та інших цінностей з Відділу освіти та спорту Козівської райдержадміністрації, часткову сплату 23.03.2021 та 09.11.2021 відповідачем на рахунок Відділу ОКМС Козівської селищної ради за оренду приміщень в сумі 5 237,17 грн та в сумі 3484, 96 грн, а також перехід майна Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на баланс Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, останній звернувся із цим позовом до суду.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Як уже зазначалось вище, під час розгляду справи господарським судом встановлено, що 01.03.2008 між Відділом освіти Козівської райдержадмінстрації та приватним підприємцем Буховським Ю.П. було укладено Договір оренди б/н, згідно п. 1.1. якого орендодавець - Відділ освіти Козівської Р ДА передав, а орендар - ПП Буховський Ю.П. прийняв в строкове платне користування приміщення за адресою с. Конюхи, що перебувало на балансі Відділу освіти Козівської РДА, площею 44, 7 6м2. Приміщення передалось в оренду ПП Буховському Ю.П. з метою здійснення роздрібної торгівлі.
13.02.2012 між Відділом освіти Козівської райдержадміністрації та ПП Буховським ІО.П. укладено ще один Договір оренди, згідно п. 1.1. якого орендодавець - Відділ освіти Козівської РДА передав, а орендар - ПП Буховський Ю.П. прийняв в строкове платне користування приміщення, що перебувало на балансі Відділу освіти Козівської РДА та знаходилось за адресою с. Конюхи Козівського району, площею 29,5м2. Приміщення передалось в оренду з метою розміщення магазину.
Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією їх породжують. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Взаємовідносини, що склалися між Відділом освіти Козівської райдержадміністрації та приватним підприємцем Буховським Ю.П. суд кваліфікує як правовідносини, що випливають із договору найму (оренди), згідно якого та в силу ст. 759 ЦК України, наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно із ст. 762 ЦК України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму, при цьому плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ст. 286 ГК України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Отже, з урахуванням положень ст. 530 Цивільного кодексу України, враховуючи приписи укладених Договорів оренди відповідач повинен був вчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату Відділу освіти Козівської райдержадміністрації.
Однак, за твердженням позивача, відповідач свої зобов`язання по сплаті орендних платежів не виконав у повному обсязі, чим допустив заборгованість у загальній сумі 29 107, 74 грн - це заборгованість за оренду приміщення з квітня 2021 року по грудень 2021 року в сумі 13 624, 24 грн, та залишкова сума боргу переданого Відділом освіти та спорту Козівської РДА, згідно Акту приймання - передачі від 13.01.2021 в сумі 15 483, 50 грн.
Доказів сплати відповідачем вищезазначеної заборгованості в матеріалах справи не міститься.
У той же час, суд відзначає, що захист, відновлення порушеного або оспорюваного права чи охоронюваного законом інтересу відбувається, в тому числі, шляхом звернення з позовом до суду (частина перша статті 16 Цивільного кодексу України).
Під захистом права розуміється державно-примусова діяльність, спрямована на відновлення порушеного права суб`єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов`язку зобов`язаною стороною, внаслідок чого реально відбудеться припинення порушення (чи оспорювання) прав цього суб`єкта, він компенсує витрати, що виникли у зв`язку з порушенням його прав, або в інший спосіб нівелює негативні наслідки порушення його прав.
Позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається з двох елементів: предмету і підстави позову.
Предметом позову є певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, який являє собою одночасно спосіб захисту порушеного права, а підставою позову є факти, які обґрунтовують вимогу про захист права чи законного інтересу.
Главою 4 Розділу 1 "Загальні положення" ГПК України встановлено, що до складу учасників судового процесу віднесено: учасників справи (сторони; треті особи; органи та особи, яким законом надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб); представників та інших учасників судового процесу (помічник судді, секретар судового засідання, судовий розпорядник, свідок, експерт, експерт з питань права, перекладач, спеціаліст).
Позивачем є особа, яка подала позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Відповідно до статті 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Верховний Суд у постанові від 28 жовтня 2020 року у справі № 761/23904/19 вказав, що визначення позивачем у позові складу сторін у справі (позивача та відповідача) має відповідати реальному складу учасників спору у спірних правовідносинах та має на меті ефективний захист порушених прав (свобод, інтересів) особи, яка вважає, що вони порушені, із залученням необхідного кола осіб, які мають відповідати за позовом.
Належними сторонами у судовому процесі є суб`єкти переданих на розгляд суду спірних матеріально-правових відносин. Належний позивач - особа, якій належить право вимоги; належний відповідач - особа, котра повинна відповідати за позовом. Відповідно, належними сторонами будуть ті особи, які є суб`єктами права вимоги чи несення обов`язку.
Звертаючись до суду із цим позовом, позивач, в обґрунтування переходу процесуальних прав та обов`язків від Відділу освіти Козівської райдержадміністрації до Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради посилається на Акт приймання - передачі від 13.01.2021, складений комісією з передачі, інвентаризації рухомого і нерухомого майна, архівів, документації та інших цінностей з Відділу освіти та спорту Козівської райдержадміністрації, відповідно до якого Козівська селищна рада внаслідок передачі майна від відділу освіти та спорту Козівської РДА прийняла у комунальну власність Козівської селищної ради майно, активи Відділу освіти та спорту Козівської райдержадміністрації, зазначені у цьому акті, серед яких майно та активи Конюхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, у тому числі, згідно Додатку № 5 (дебіторська та кредиторська заборгованість), борг в сумі 20 720, 67 грн ПП Буховського Юрія Петровича за оренду приміщення в Конюхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, згідно Договору від 13.02.2013.
Також, позивач зазначає, що відповідно до рішення Козівської селищної ради від 13.01.2021 № 96 "Про безоплатне прийняття в комунальну власність Козівської селищної ради основних засобів та інших матеріальних цінностей закладів освіти та культури згідно актів приймання передачі", Козівській селищній раді передано комунальні заклади освіти та культури (в тому числі Конюхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів), із спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальної громади Козівської селищної ради та визначено балансоутримувачем цих закладів та майна Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради. Конюхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів перейшла з балансу Відділу освіти Козівської райдержадміністрації на баланс Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, без зміни його прав та обов`язків та без зміни коду ЄДРПО, місця розташування, основних функцій та завдань.
Вказані обставини, на думку позивача, наділяють Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради правом на звернення із даним позовом до суду.
Однак суд не погоджується із такою позицією Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради з огляду на наступне.
Як вбачається із матеріалів справи, а також неодноразово зазначалось судом вище, стороною (Орендовцем) спірних договорів оренди, неналежне виконання відповідачем яких, за твердженням позивачів, в частині своєчасної оплати за орендовані приміщення, призвело до виникнення заборгованість в сумі 29 107,74 грн, яка і заявлена до стягнення, був Відділ освіти Козівської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код 02145984).
При цьому, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно отриманого на запит суду Витягу від 04.04.2023 за кодом 384034757563, 12.01.2021 здійснено державну реєстрацію припинення юридичної особи Відділу освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02145984), номер реєстраційної дії 10063912700120004000, підстава: рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті її реорганізації.
Відповідно до ч.4 ст. 91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Разом з тим, слід зазначити, що припинення юридичної особи - це процедура, результатом якої є припинення юридичної особи, тобто внесення запису про припинення юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, після чого така юридична особа перестає існувати.
Згідно ст. 59 ГК України припинення суб`єкта господарювання здійснюється відповідно до закону.
Процедура припинення регулюється багатьма нормативно-правовими актами, зокрема Цивільним та Господарським кодексами України, Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" та іншими законодавчими актами спеціального характеру.
Загальний порядок припинення юридичної особи встановлюють Цивільний та Господарський кодекси України.
Відповідно до ч. 1 ст.104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Частинами 3, 4 ст. 105 ЦК України встановлено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
У відповідності до ч. 8 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" у разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.
Згідно із п.п. 14 та 15 ч. 3 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб: дані про юридичних осіб правонаступником яких є зареєстрована юридична особа та дані про юридичних осіб - правонаступників.
Між тим процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи зі складу спірного матеріального правовідношення. Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права. Розрізняють універсальне та сингулярне правонаступництво.
За універсальним правонаступництвом має місце перехід усієї сукупності прав та обов`язків певної особи. При цьому майно особи як сукупність прав і обов`язків, які їй належать, переходить до правонаступника (правонаступників) як єдине ціле, причому в цій сукупності єдиним актом переходять усі окремі права та обов`язки, які належали на момент правонаступництва праводателю, незалежно від того, виявлені вони на момент правонаступництва чи ні. Універсальне правонаступництво має місце у випадках припинення юридичної особи та спадкового наступництва у випадку смерті фізичної особи. Сингулярне правонаступництво, на відміну від універсального, не охоплює переходу всієї сукупності прав та обов`язків до правонаступника, а тому іменується частковим правонаступництвом, і відбувається заміною осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін або вказівку закону.
Статтею 106 ЦК України визначено, що злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Отже, моментом переходу прав до правонаступника юридичної особи вважається дата внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в порядку, передбаченому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань".
Так, згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державна реєстрація припинення юридичної особи Відділу освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02145984) здійснена 12.01.2021 за № 10063912700120004000, що свідчить про припинення з 12.01.2021 діяльності Відділу освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації. При цьому, в даних про юридичних осіб-правонаступників значиться Тернопільська районна державна адміністрація, код ЄДРПОУ 04058284.
Разом з тим, враховуючи, що Козівській селищній раді, на підставі рішення Козівської селищної ради від 13.01.2021 № 96 "Про безоплатне прийняття в комунальну власність Козівської селищної ради основних засобів та інших матеріальних цінностей закладів освіти та культури згідно актів приймання передачі", передано в комунальну власність заклади освіти та культури, зокрема і Конюхівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, Козівська селищна рада не є правонаступником Відділу освіти Козівської райдержадміністрації, що підтверджується Витягом із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманого на запит суду від 10.07.2023 за кодом 338564996055.
В той же час, як вбачається із Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманого на запит суду від 10.07.2023 за кодом 326254924953, саме Тернопільська районна державна адміністрація є правонаступником як Козівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ: 04058367) так і Відділу освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ: 02145984).
Водночас, згідно інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно Витягу отриманого на запит суду від 04.07.2023 за кодом 203032889433, державну реєстрацію створення юридичної особи - Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, здійснено приватним нотаріусом Жовнір І.Т. 29.12.2020 за № 1006391020000000852, однак в даних про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа - відомості відсутні.
Наразі слід відзначити, що запис в установчих документах про правонаступництво також має істотне значення для визнання правонаступництва. Проте, відповідно до Положення про Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, яке затверджено рішенням дванадцятої сесії Козівської селищної ради восьмого скликання від 28.10.2021 № 1041, останнє не містить жодної інформації, що Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради є правонаступником майна, всіх прав та обов`язків Відділу освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ: 02145984), що припинився.
З огляду на викладене, Відділ освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації, який виступав стороною спірних договорів оренди, припинено як юридичну особу внаслідок реорганізації шляхом приєднання до Тернопільської районної державної адміністрації, відповідно остання є правонаступником Орендодавця за Договорами оренди від 01.03.2008 та від 13.02.2012, укладеними між Відділом освіти Козівської райдержадмінстрації та приватним підприємцем Буховським Ю.П. та відповідно до яких орендодавець - Відділ освіти Козівської РДА передав, а орендар - ПП Буховський Ю.П. прийняв в строкове платне користування два приміщення за адресою с. Конюхи, що перебувало на балансі Відділу освіти Козівської РДА, площею 44,76 м2 та 29,5 м2 .
Окрім цього, суд не погоджується з посиланнями позивача на те, що в результаті переходу Конюхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з балансу Відділу освіти Козівської райдержадміністрації на баланс Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, без зміни його прав та обов`язків та без зміни коду ЄДРПОУ, місця розташування, основних функцій та завдань, до Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради від Відділу освіти Козівської райдержадміністрації перейшли процесуальні права та обов`язки щодо спірних правовідносин.
Так, згідно ст.1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Частинами 4-6, 8 ст.60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об`єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду. Доцільність, порядок та умови відчуження об`єктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. Доходи від відчуження об`єктів права комунальної власності зараховуються до відповідних місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку. Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб`єктів. Об`єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб`єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Рішенням Козівської селищної ради від 13.01.2021 № 96 "Про безоплатне прийняття в комунальну власність Козівської селищної ради основних засобів та інших матеріальних цінностей закладів освіти та культури згідно актів приймання передачі", Козівській селищній раді передано комунальні заклади освіти та культури (в тому числі Конюхівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів), із спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальної громади Козівської селищної ради та визначено балансоутримувачем цих закладів та майна Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради. Конюхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів перейшла з балансу Відділу освіти Козівської райдержадміністрації на баланс Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради.
Втім, перебування майна, у тому числі приміщень, споруд, будинків, на балансі установи (позивача) не є ознакою його права власності. Баланс і власність це різні поняття. Баланс є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна та не визначає підстав знаходження майна у власності підприємства.
Отже, оскільки Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради на час ухвалення судового рішення не є ні власником приміщень, які передавались в оренду, ні стороною (Орендодавцем) спірних договорів оренди як і не є правонаступником останнього, відповідно він є неналежним позивачем у цій справі.
При цьому, норми ГПК України не передбачають можливості заміни позивача чи залучення як співпозивача.
Якщо позов пред`явила особа, якій не належить право вимоги, суд повинен відкрити провадження, встановити дійсні обставини і, переконавшись у тому, що вимоги пред`явлено неналежним позивачем, відмовити йому у задоволенні позову. Це є самостійною підставою для відмови в позові. Вказані правові висновки викладені у постановах Великої Палати Верховного Суду від 07 липня 2020 року у справі № 910/10647/18 (провадження № 12-175гс19, пункт 7.17), від 08 жовтня 2019 року у справі № 916/2084/17 (провадження № 12-77гс19, пункт 8.9).
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
У пункті 114 постанови Великої Палати Верховного Суду від 28 вересня 2021 року у справі № 761/45721/16-ц (провадження № 14-122цс20) зазначено: "Велика Палата Верховного Суду погоджується з позивачкою в тому, що кожна особа, чиї права чи інтереси було порушено, має право звернення до суду для їх захисту. Відповідно до частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Водночас зазначені норми не означають, що кожний позов, поданий до суду, має бути задоволений. Якщо позивач не довів порушення його права чи безпосереднього інтересу, в позові слід відмовити".
З огляду на викладене, беручи до уваги встановлені в результаті розгляду фактичні обставини справи, здійснивши оцінку та правовий аналіз доказів та пояснень учасників судового розгляду наданих до суду на обґрунтування відповідних обставин спірних правовідносин, суд дійшов висновку про недоведеність ініціатором позову порушення його прав та інтересів за договірними зобов`язанням згідно Договорів оренди від 01.03.2008 та від 13.02.2012 та вважає, що Відділ освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради є неналежним позивачем у цій справі, що є самостійною підставою для відмови в позові, враховуючи викладені вище правові позиції Верховного Суду, які є обов`язкові до врахування судом відповідно до ч. 4 ст. 236 ГПК України.
Відповідно до ст. 129 ГПК України судові витрати покладаються на позивача.
За таких обставин, керуючись ст. ст. 10, 12, 20, 73-81, 129, 219, 232, 233, 236, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ВИРІШИВ:
1. В позові відмовити.
2. Копію рішення направити рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:
- Відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської селищної ради, вул. Грушевського, 32, смт. Козова, Тернопільської області, 47601;
- Буховському Юрію Петровичу на адресу: АДРЕСА_2 та на адресу: АДРЕСА_1 .
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано (ч.1 ст. 241 ГПК України).
Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції протягом двадцяти днів з дня його проголошення, в порядку визначеному ст.ст. 256-257 ГПК України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Повне рішення складено та підписано 17.07.2023.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112226994 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні