ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
17 липня 2023 року м. Черкаси Справа № 925/948/23
Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремпобутсервіс", ідентифікаційний код 25210017, вул. Набережна, 83/1, м. Черкаси, 18035,
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкасиенергозбут", ідентифікаційний код 42474208, вул. Благовісна, 166, м. Черкаси, 18002,
про зобов`язання виконувати договір,
УСТАНОВИЛА:
12.07.2023 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремпобутсервіс" з вимогою зобов`язати Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкасиенергозбут" виконувати договір від 27.07.2010 № 83 із заявою-приєднанням до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 01.01.2019 в частині постачання електричної енергії по фіксованій ціні як для побутового споживача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем констатовано, що електрична енергія, яка споживається позивачем не відноситься до власних побутових потреб побутового споживача і до неї не можуть застосовуватись фіксовані ціни як для побутового споживача, що є необґрунтованим, на думку позивача.
Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.
Відповідно до п. 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Всупереч викладеному, позивачем не зазначено про наявність у нього чи інших осіб оригіналів доданих документів та не наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України - до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
12.07.2023 начальником загального відділу Половинкою О.Ю., заступником начальника загального відділу Нестеренко А.М., консультантом суду Калініною Г.І. складено Акт про те, що під час розкриття конверта, що надійшов від Вікторії Шкварко, представника ТОВ "Ремпобутсервіс" не виявилось квитанції про сплату судового збору, яка вказана в п.8 додатку до позовної заяви від 10.07.2023.
Отже, позивачем порушено вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України та не надано суду документа, який підтверджує сплату судового збору.
Ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду встановлено такий розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, враховуючи викладене, оскільки позивачем заявлено 1 немайнову вимогу, останній не надав суду докази сплати 2 684 грн судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Щодо наданих позивачем додатків до позовної заяви суддя зазначає, що згідно з вимогами ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України "ДСТУ 4163:2020", який прийнято з наданням чинності з 01 вересня 2021 року наказом від 01.07.2020 №144 Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" "Про прийняття та скасування національних стандартів", відповідно до якого відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч викладеним вимогам, позивачем подано копії документів без зазначення обов`язкового реквізиту - найменування посади особи, яка засвідчила такі документи, чим порушено вимоги ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремпобутсервіс" залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду уточненої позовної заяви із зазначенням:
- на виконання п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- на виконання п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- на виконання ч. 2 ст. 164 ГПК України належним чином засвідчені додатки до позовної заяви.
У той же строк - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, надати суду докази направлення уточненої позовної заяви відповідачеві.
Надати докази сплати судового збору в розмірі 2 684 грн за такими реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Черк. обл. / тг м. Черкаси/22030101.
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37930566.
Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.).
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA518999980313161206083023759.
Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Призначення платежу: *;101;
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали направити позивачу.
СуддяЗоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112227250 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні