Справа № 279/4235/23
1-кс/279/1086/23
У Х В А Л А
14 липня 2023 року
Коростенський міськрайоннийсуд Житомирськоїобласті вскладі головуючогосудді ОСОБА_1 ,з секретарем ОСОБА_2 розглянувшив приміщеннісуду у містіКоростені заяву просамовідвід судді ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №12023060000000217 по обвинуваченню ОСОБА_4 за ст.286 ч.3 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи як раніше визначеному складу суду від 04.07.2023 року в провадження судді ОСОБА_3 було передано кримінальне провадження №12023060000000217 по обвинуваченню ОСОБА_4 за ст.286 ч.3 КК України, -
07.07.2023 року суддя ОСОБА_3 заявивла самовідвід, який мотивувала тим, що існують підстави, передбачені п.п.3, 4 ч.1 ст.75 КПК України, що унеможливлює розгляд даної справи суддею ОСОБА_3 , оскільки одним із учасників події є близький родич члена сім`ї головуючого судді, тому наведені обставини унеможливлюють забезпечення гарантій об`єктивного, справедливого та неупередженого розгляду справи безстороннім судом.
Сторони кримінального провадження належним чином повідомлялись про час та місце розгляду заяви, в судове засідання не прибули, однак їх неявка не перешкоджає розгляду порушеного питання.
Так, статтями 75, 76 КПК України визначені обставини, які виключають участь судді у кримінальному провадженні.
У відповідності до ст.80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід, за цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні.
Частиною першою ст.21 КПК України передбачено, що кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки належним і неупередженим судом, створеним на підставі закону.
Згідно ст.6 Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод людини кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Термін «суд, встановлений законом» поширюється не лише на правову основу існування суду, але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
Разом із тим, згідно із пунктом 2.5 Бангалорських принципів діяльності судді, схвалених резолюцією 2006/23 Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді. Важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду.
Згідно з п.12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів при винесенні судових рішень, у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що впливають на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватися довірою не тільки зі сторони сторін в конкретному розгляді, але і зі сторони суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. Інакше довіру до незалежної судової влади буде підірвано.
У відповідності з ч.1 ст.47 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституціїі законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права.
За таких обставин суд вважає, що заява про самовідвід судді ОСОБА_3 у даному кримінальному провадженні підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.75, 81 КПК України,-
П О С Т А Н О В И В:
Заяву судді ОСОБА_3 про самовідвід по кримінальному провадженню№12023060000000217по обвинуваченню ОСОБА_4 заст.286ч.3КК України, задовольнити.
Справу передати до канцелярії Коростенського міськрайонного суду для повторного авторозподілу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112228083 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні