17.07.2023 Єдиний унікальний № 371/968/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 липня 2023 року м. Миронівка
ЄУН 371/968/23
Провадження № 2/371/420/23
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, Миронівська міська рада, про визнання недійсним та скасування державного акта про право приватної власності на землю,
У С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним та скасування державного акта про право приватної власності на землю.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказала, що є власником житлового будинку по АДРЕСА_1 та користується земельною ділянкою орієнтовною площею 0,2000 га, на якій розташований вказаний будинок та гараж літня кухня, побудовані нею у 1995 році. Відповідач ОСОБА_2 , який є її сусідом, самочинно звів огорожу на її земельній ділянці впритул до її гаража- літньої кухні та зливає на її територію нечистоти, чим порушує її право власності. Вважає, що під час виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів, що посвідчують право власності на земельну ділянку відповідача були допущені порушення норми чинного законодавства, в зв?язку з чим державний акт про право власності на земельну ділянку кадастровий номер 3222985901:01:001:0003, виданий відповідачу, необхідно визнати недійсним та скасувати.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем не зазначено в позовній заяві відомості про поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі) сторін.
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
За змістом позовної заяви позивач вказує на наявність порушення її прав у виді зведення відповідачем самочинної огорожі на земельній ділянці, яка перебуває у її користуванні. На думку позивача, вказаними діями відповідач порушує її право, як користувача земельної ділянки.
В порушеннявимог пункту5частини 3статті 175ЦПК України,позовна заява немістить зазначення доказів, що підтверджують наведені обставини.
Позовна заява містить відомості про орієнтовну площу земельної ділянки, якою користується позивач, та на якій розташовано належний їй житловий будинок, інші відомості про земельну ділянку відсутні.
Із наведеного не можливо зробити висновок про конфігурацію та межі земельної ділянки, яка перебуває у користуванні позивача, та факт зведення огорожі на цій земельній ділянці.
Зі змісту позовної заяви також не можливо зробити висновок, яким чином порушуються права позивача щодо володіння чи користування земельною ділянкою видачею відповідачу державного акта на право приватної власності на землю, який вона просить визнати недійсним, оскільки відповідні мотиви позивачем не наведені.
За правилами частини 5 статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Докази, що підтверджують вказані обставини, до позовної заяви не додані.
Згідно з частинами 2, 5статті 95 ЦПК України,письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Всупереч зазначеним вимогам законодавства, для вручення відповідачу позивачем додані копії письмових доказів, вірність яких не засвідчена.
Крім того до примірника позовної заяви для вручення відповідачу додано не всі копії додатків до позовної заяви. Зокрема для вручення відповідачу позивачем надано лише копію довідки Потіцького старостинського округу від 03 липня 2023 року та копію акту встановлення та погодження меж. Копії інших документів, на які, як на докази, посилається позивач, для вручення відповідачу не надано.
Подання копій позовної заяви і доданих до неї документів необхідно для того, щоб вручити їх відповідачу до початку розгляду справи по суті. Одержавши своєчасно копію позовної заяв з додатками відповідач зможе підготуватися до захисту проти вимог позивача, зібрати необхідні докази, представити заперечення проти позову.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 6 статті 177 ЦПК України визначено, що до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.
Позивач заявила вимогу про визнання недійсним та скасування державного акта про право власності на земельну ділянку кадастровий номер 3222985901:01:001:0003, виданого на ім?я відповідача, проте копії вказаного акту до позовної заяви не додала, відомостей про суб?єкта його видання та реквізити у виді серії та номеру, дати видачі у позовній заяві не зазначила.
Причини неможливості самостійно надати оспорюваний державний акт в позовній заяві не зазначені, клопотання про витребування належним чином засвідченої копії оспорюваного державного акту про право власності на землю позовна заява не містить.
Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви також додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ставки судового збору та пільги щодо сплати судового збору передбачені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» становить 1073,60 грн.
До позовної заяви додано фіскальний чек від 06 липня 2023 року, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 918,00 грн.
Таким чином, оскільки в позовній заяві міститься одна вимога немайнового характеру, позивачу для усунення недоліків необхідно доплатити судовий збір у розмірі 155,60 грн (1073,60-918,00).
З урахуванням викладеного, подана позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України. Вказані недоліки є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Згідно правил частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 даної статті, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином,позивачу необхідноусунути переліченівище недолікипозовної заяви:зазначити впозовній заявівідомості пропоштовий індекс,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі)сторін;вказати впозовній заявідокази, які підтверджують порушення права позивача з боку відповідача у виді зведення відповідачем самочинної огорожі на земельній ділянці позивача, зливання нечистот, зазначтити відомості про точну площу, конфігурацію та межі земельної діялянки, яка перебуває у користуванні позивача, додати докази вказаних обставин; зазначити, яким чином порушуються права позивача щодо володіння чи користування земельною ділянкою видачею відповідачу державного акта на право приватної власності на землю; надати копію державного акта про право власності на земельну ділянку кадастровий номер 3222985901:01:001:0003, виданого на ім?я відповідача; надати належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів для відповідача; доплатити судовий збір у розмірі 155,60 грн.
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору наступні: отримувач коштів: ГУК у Київ.обл/Миронівська міс/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), рахунок отримувача UA738999980313171206000010748, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Документ, що підтверджує сплату судового збору, подається до Миронівського районного суду Київської області в оригіналі.
Керуючись ст.ст. 185, 352, 353 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, Миронівська міська рада, про визнання недійсним та скасування державного акту про право приватної власності на землю залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки поданої позовної заяви в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу положення частини 3 статті 185 ЦПК України, за якими в разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя підпис Л.О.Капшук
Згідно з оригіналом.
Суддя Л.О.Капшук
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112228458 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Миронівський районний суд Київської області
Капшук Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні