Справа № 539/3144/23
Провадження № 1-кс/539/548/2023
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей та документів
17.07.2023
місто Лубни Полтавської області
Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянула у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42023172040000026 від 24.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України, та
постановила цю ухвалу про таке:
І. Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається:
1.13.07.2023 слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання групі слідчих у складі слідчих слідчого відділення Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області тимчасового доступу до речей та документів які знаходяться у володінні Березотіцької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташована в АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитися та вилучити документи, а саме: завірені копії правовстановлюючих документів на власні та орендовані земельні ділянки, завірені копії матеріалів щодо закупівлі посівного матеріалу в 2022 - 2023 роках, його кількості та виду, завірені копії документів щодо зібраного врожаю за 2022 рік його кількості та виду, наявності залишків на складах із зазначенням виду та кількості, документи щодо реалізації врожаю за 2022 рік (договори, акти виконаних робіт, накладні, платіжні доручення, тощо), статистичних звітів за формами державних статистичних спостережень у сільському господарстві за 2022 рік, суб`єктів, які здійснюють обробіток земель або мають доступ до цих земель для виконання окремих видів робіт, договори з додатками та додатковими угодами про залучення упродовж 2022-2023 років для їх обробітку та збору врожаю інших суб`єктів господарської діяльності, графіки виконання робіт, погодження на укладання таких договорів власників (засновників), місця проведення робіт, акти обліку виконаних робіт, документів, що стосуються оплати вартості вказаних робіт (послуг), товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, дані про осіб, які виконували роботи відповідно до вказаних договорів та за допомогою якої техніки виконувалися дані роботи.
2.Це клопотання 12.07.2023 погодив прокурор Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 .
3.У цьомуклопотанні слідчийвказав,що слідчевідділення ЛубенськогоРВП ГУНПв Полтавськійобласті проводитьдосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні №42023172040000026 від 24.03.2023 щодо того, що службові особи окремих державних сільськогосподарських підприємств Лубенського району, шляхом використання службового становища, без оформлення правовстановлюючих документів, передали землі підприємств у користування третім особам, чим завдали істотної шкоди державним інтересам.
4.Встановлено, що у постійному користуванні відокремленого структурного підрозділу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на території ІНФОРМАЦІЯ_3 перебувають земельні ділянки загальною площею 422 га.
Крім того, у постійному користуванні Березотіцької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перебувають землі загальною площею 3100 га. Водночас встановлено, що станом на 01.01.2022 податковий борг підприємства складає 5,7 млн. грн.
Також встановлено, що у постійному користуванні ІНФОРМАЦІЯ_4 перебувають земельні ділянки загальною площею 460 га.
Окрім цього, y постійному користуванні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » перебувають земельні ділянки загальною площею 120 га.
Указані землі не використовуються зазначеними юридичними особами та передаються у користування третіх осіб.
5.Допитаний під час досудового розслідування свідок ОСОБА_5 дав показання про те, що він являється директором Березотіцької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташована в АДРЕСА_1 , та до його обов`язків входить організація праці на території господарства, вирішення побутових питань, виплата заробітної плати за штатним розписом. Про укладання договорів щодо передачі земельних ділянок третім особам в оренду йому не відомо, так як це не входить до його компетенції.
6.Кваліфікація органу досудового розслідування частина перша статті 364 Кримінального кодексу України.
7.Старший слідчий в клопотанні заначив, що для проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування обставин цього кримінального провадження, у зв`язку з необхідністю проведення судових експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, перелічених у п. 1 цієї ухвали. За твердженням слідчого ці документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні.
ІІ. Процесуальні дії у кримінальному провадженні
8.Слідчий в судове засідання не прибув, подав клопотання про проведення розгляду без його участі.
9.Клопотання розглядалося без виклику особи, у володінні якої знаходяться зазначені у пункті 1 цієї ухвали документи, відповідно до частини другої статті 163 КПК України.
10. За частиною першою статті 172 КПК України неприбуття осіб в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
11.За частиною четвертою статті 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадження, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Під час судового засідання ведеться журнал судового засідання відповідно статті 108 КПК України.
ІІІ. Закон, яким керувалася слідчий суддя
12. Кримінальний процесуальний кодекс України:
Частина друга статті 84 процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Частина перша статті 99 - документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Пункт 5 частини другої статті 131 заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частина перша статті 159 - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частина друга статті 160 у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) зазначення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Частина друга статті 163 - якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Частина п`ята статті 163 - слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частина сьома статті 163 - слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
ІV. Мотиви, з яких виходила слідчий судді при постановленні цієї ухвали
13. Слідчий суддя встановила, що СВ Лубенського відділення поліції ГУНП в Полтавській області розслідує кримінальне провадження № 42023172040000026 від 24.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 364 Кримінального кодексу України.
14. Ознайомившись з клопотання слідчого та доданими до нього матеріалами, слідчий суддя вважає, що наявні достатні підстави вважати, що документи, зазначені у пункті 1 цієї ухвали, можуть перебувати у володінні Березотіцької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташована в АДРЕСА_1 , та мають суттєве значення для всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження.
15.На думку слідчого судді у клопотанні слідчий не довів необхідність вилучення саме оригіналів документів, зазначених у пункті 1 цієї ухвали, тому слідчий суддя надає дозвіл на доступ до цих документів з можливістю вилучення їх завірених копій.
16.Слідчий суддя вважає, що ці документи для кримінального провадження матимуть доказове значення, тому є підстави для часткового задоволення клопотання
З цих підстав слідчий суддя постановила:
1.Задовольнити частково клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42023172040000026 від 24.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 364 Кримінального кодексу України.
2.Надати групі слідчих СВ Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні Березотіцької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташована в АДРЕСА_1 , з можливість ознайомитися та вилучити завірені копії таких документів: правовстановлюючих документів на власні та орендовані земельні ділянки, матеріалів щодо закупівлі посівного матеріалу в 2022 - 2023 роках, його кількості та виду, документів щодо зібраного врожаю за 2022 рік його кількості та виду, наявності залишків на складах із зазначенням виду та кількості, документи щодо реалізації врожаю за 2022 рік (договори, акти виконаних робіт, накладні, платіжні доручення, тощо), статистичних звітів за формами державних статистичних спостережень у сільському господарстві за 2022 рік, суб`єктів, які здійснюють обробіток земель або мають доступ до цих земель для виконання окремих видів робіт, договори з додатками та додатковими угодами про залучення упродовж 2022-2023 років для їх обробітку та збору врожаю інших суб`єктів господарської діяльності, графіки виконання робіт, погодження на укладання таких договорів власників (засновників), місця проведення робіт, акти обліку виконаних робіт, документів, що стосуються оплати вартості вказаних робіт (послуг), товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, дані про осіб, які виконували роботи відповідно до вказаних договорів та за допомогою якої техніки виконувалися дані роботи.
3.Встановити строк дії ухвали суду тридцять діб з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
4.За частиною першою статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
5.Ухвала оскарженню не підлягає, крім ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність, відповідно до пункту 10 частини першої статті 310 КПК України.
Слідчий суддя
ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112228787 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Мирошникова О. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні