Справа № 761/23711/23
Провадження № 1-кс/761/15389/2023
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2023 року слідчий суддяШевченківського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 ,за участісекретаря ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання старшого детектива другого відділу детективів підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , про надання міжнародної допомоги компетентному органу Федеративної Республіки Німеччина у кримінальній справі №1053 AR 5/7,-
ВСТАНОВИВ:
Старший детектив другого відділу детективів підрозділу детективів із захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Головного підрозділу детективів бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивовано тим, що Другим відділом детективів захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Бюро економічної безпеки України за дорученням Офісу Генерального прокурора виконується запит компетентного органу Федеративної Республіки Німеччина у кримінальному провадженні № 1053 AR 5/7, що надійшов до головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України з Офісу Генерального прокурора листом №19/1/1-54311вих-22 від 01.09.2022 (вх. №5900/0/03-22 від 05.09.2022).
Відповідно довідомостей,викладених узапиті встановлено,що прокуратураміста Гамбургазвертається допрокуратури містаКиєва абоіншого компетентногооргану Україниз проханням частину клопотання від 05.01.2017, серед іншого в частині допиту гр. ОСОБА_4 .
Відповідно до матеріалів клопотання про проведення розслідування та допиту від 05.01.2017 встановлено, що 02.11.2016 у м. Гамбург зупинено водія жовтої вантажівки марки «MAN» з номерним знаком НОМЕР_1 , а також жовтим прицепом з номерним знаком НОМЕР_2 . Дана особа погрузила, перед тим прибувший в Гамбурзький порт з Далекого Сходу контейнер з товарами фірми «Casio Nordertedt», загальна вартість яких становила 118372 євро. Ця вантажівка нібито належить ТОВ «Єврокийтранс».
Встановлено, що директором ТОВ «Єврокийтранс» (код 39125092)є ОСОБА_4 .
У органу досудового розслідування, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів Державної податкової служби України (або регіональних підрозділів), а саме інформації щодо виплачених доходів за формою 4-ДФ стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_3 за період 2016 року по теперішній час.
Детектив зазначає, що вказана інформація та документи мають суттєве значення для досудового розслідування, оскільки вони необхідні для виконання міжнародного запиту та допиту особи.
З метоювстановлення данихзапитуваних уміжнародному доручені,Бюром економічноїбезпеки Українинаправлено відповіднийзапит доДержавної податковоїслужби України,на який отримано відповідь щодо необхідності звернення до суду з клопотанням.
Отже, з метою забезпечення повноти, об`єктивності і всебічності розслідування кримінальної справи виникла необхідність в проведенні ряду процесуальних дій на території України.
Детектив в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду клопотання повідомлялась належним чином. Подала слідчому судді заяву, відповідно до якої клопотання підтримала, просила задовольнити та розглянути за її відсутності.
На підставі ч.2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Відповідно до ст. 542 КПК України міжнародне співробітництво під час кримінального провадження полягає у вжитті необхідних заходів з метою надання міжнародної правової допомоги шляхом вручення документів, виконання окремих процесуальних дій, видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, тимчасової передачі осіб, перейняття кримінального переслідування, передачі засуджених осіб та виконання вироків. Міжнародним договором України можуть бути передбачені інші, ніж у цьому Кодексі, форми співробітництва під час кримінального провадження.
Так, згідно зі ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якого знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі постанови слідчого судді, суду.
Згідно з п.2 ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Приймаючи доуваги вищевикладенета враховуючи,що вказанау клопотанніінформація знаходятьсялише уволодінні Державноїподаткової службиУкраїни,разом зтим,вона необхіднадля виконаннядоручення компетентногооргану Німеччинипро надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 1053 AR 5/7, має важливе значення для розкриття даного злочину та може бути використана як докази у даній кримінальній справі, приходжу до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 163-165, 309, 542,558 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому детективу Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх копій, що перебувають у володінні Державної податковоїслужби України (або регіональних підрозділів), а саме: інформації щодо виплачених доходів за формою 1-ДФ стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_3 за період з 01.01.2016 року по 10.07.2023 р.
Строк дії ухвали встановити 2 (два) місяця з дня її проголошення.
Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_5
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112230495 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Романишена І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні