Справа № 128/2637/23
УХВАЛА
17 липня 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Бондаренко О.І., оглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до обслуговуючого кооперативу «Житлово Будівельний кооператив «Новобуд Озерний»» про розірвання договору про сплату внесків у кооператив та стягнення грошових коштів , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Вінницького районного суду Вінницької області з позовною заявою до обслуговуючого кооперативу «Житлово Будівельний кооператив «Новобуд Озерний»» про розірвання договору про сплату внесків у кооператив та стягнення грошових коштів.
Звертаючись саме до Вінницького районного суду Вінницької області позивач посилається на норми ст. 30 ЦПК України, зазначаючи, що на дані правовідносини поширюється виключна підсудність, оскільки будівництво багатоквартирного житлового будинку ведеться за адресою: АДРЕСА_1 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен перевірити належність справи до його юрисдикції та підсудності.
Встановлюючи предметну юрисдикцію, суд виходить з наступного.
Судом прийнято до уваги, що спір про розірвання договору про сплату внесків у кооператив та стягнення грошових коштів є цивільно-правовим та залежно від суб`єктного складу має бути вирішений за правилами цивільного або господарського судочинства.
Згідно ч. 1ст.30ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Словосполучення «з приводу нерухомого майна» у ч. 1ст. 30 ЦПК Українинеобхідно розуміти так: правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення.
Усі позови у спорах, які є наслідком правовідносин, пов`язаних з обігом нерухомого майна, повинні бути пред`явлені до суду за місцем знаходження цього майна.
Як зазначає позивач в позовній заяві, відповідач не дотримується термінів будівництва та умов договору, а саме: ні у 2022 році, ні протягом 2923 року будівництво багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 не розпочато і станом на дату подачі даної позовної заяви до суду 12.07.2023, будівництво будинку взагалі не здійснюється.
Тобто, в даному випадку, за відсутності нерухомого майна, до даних правовідносин слід застосувати правила загальної, а не виключної підсудності.
Згідно ч.2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Як вбачається з позовної заяви, місцезнаходження відповідача - обслуговуючий кооператив «Житлово Будівельний кооператив «Новобуд Озерний»», м. Київ, вул. Закарпатська, 23.
Враховуючирозпорядження Кабінету Міністрів України від 12червня2020року№707-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області», слід врахувати й те, що п. 3-1Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів»встановлено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням(ліквідацією)районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17липня2020року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеногоУказом Президента України від 24 лютого 2022 року№ 64/2022«Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX.
Згідно п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передаєсправу нарозгляд іншомусуду,якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, враховуючи, що місцезнаходження відповідача, відповідно до адміністративно територіального поділу, не відноситься до підсудності Вінницького районного суду Вінницької області, вважаю, що наявні підстави для передачі позовної заяви ОСОБА_1 до територіальної юрисдикції (підсудності) Голосіївського районного суду м. Києва.
Керуючись ст. ст. 27, 31 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до обслуговуючого кооперативу «Житлово Будівельний кооператив «Новобуд Озерний»» про розірвання договору про сплату внесків у кооператив та стягнення грошових коштів передати на розгляд до територіальної юрисдикції (підсудності) Голосіївського районного суду м. Києва /03127, вул. Полковника Потєхіна, 14-А, м. Київ/.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.І. Бондаренко
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112239399 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Бондаренко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні