ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУДКИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, inbox@fs.ko.court.gov.ua
1-кс/381/863/23
381/3055/23
УХВАЛА
м. Фастів Київська область 17 липня 2023 року
Слідчий суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянув увідкритому судовомузасіданні клопотанняпрокурора Фастівськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей тадокументів укримінальному провадженні№ 12023116310000387 від17.06.2023року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Перевірив надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах,
ВСТАНОВИВ:
14.07.2023 року до Фастівського міськрайонного суду надійшло клопотання прокурора Фастівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю отримання їхкопій.
З матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні СД Фастівського РУП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження № 12023116310000387 від 17.06.2023 року, правова кваліфікація за ч. 1 ст. 358 КК України.
Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені на підставі колективної заяви ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , про те, що невідома особа підробляє документи Громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке розташоване у смт. Глеваха Фастівського району Київської області.
Як зазначив прокурор, у своєму зверненні заявники повідомили, що у період відкритої військової агресії проти України, вони як члени з боку посадових осіб ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » піддаються систематичним та протиправним діям з боку посадових осіб вказаної ГО, зокрема його голови правління ОСОБА_9 .
Зокрема, їм невідомо на яких підставах ОСОБА_9 займає відповідну посаду відповідно до якої, по ідеї, на нього покладено організацію та контроль за роботою ГО та вирішення проблемних питань членів ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». однак всупереч цьому, ним свідомо порушуються права та інтереси громадян.
Вищевказаний керівник постійно вимагає необґрунтовані нічим грошові кошти у вигляді сплати за послуги, що не надаються та у разі відмови, погрожує продажем їх земельних ділянок та від`єднанням їх від електропостачання. У заявників наявні обґрунтовані підозри, що отримані ним грошові кошти не вносяться офіційно на рахунок ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а привласнюються собі чи іншим особам. Будь-яка організаційна робота по ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не ведеться, матеріальне забезпечення відсутнє та до прикладу ціни на електроенергію встановлюються самостійно і по завищеним цінам з метою власної наживи ОСОБА_9 .
На неодноразові прохання заявників повідомити на що саме витрачаються їх кошти, вони чули відмову та погрози.
Також на думку заявників з їх коштів виплачується заробітна плата ОСОБА_9 та привілейованим йому особам, хоча розмір статутного капіталу ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » становить 0 гривень.
Будь-якого статуту чи протоколів зборів членів правління заявникам не надають та заявникам невідомо про будь-які рішення, оскільки на збори вони не викликаються.
Також у заявників наявні об`єктивні сумніви у законності отримання ОСОБА_9 у власність земельної ділянки у ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо підстав, на яких він займає приміщення у якому проводить зустрічі у свої прийомні дні як Голова правління ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Також заявники повідомили про сумніви, що офіційного працевлаштування у ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » маловідомих осіб, за яких скоріше за все не сплачуються податки і які у свою чергу діють виключно за вказівками ОСОБА_9 і покривають свою діяльність, тим що вони ніби то мають повноваження і посаду у садовому масиві.
Як зазначив прокурор в клопотанні, з метою встановлення обставин кримінального правопорушення, прокурором направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо надання належним чином засвідчених копій документів. які містяться у реєстраційній та звітній частині облікової справи ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також повідомлення банківських установ про відкриття/закриття рахунків вказаної громадської організації, однак отримали відмову.
Відповідно до ч.1 ст. 223 КПК України, слідчі (розшукові) дії є діями спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Згідно ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з положенням ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Однією з підстав звернення до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів є можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 162 ЦПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У клопотані про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати (п.3 ч.1 ст.160 КПК України).
При розгляді клопотання встановлено, що прокурором в своєму клопотанні, не доведено наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також, що ці документи перебувають або можуть перебувати у володінні особи, доступ до яких зазначено в клопотанні.
З урахуванням вищенаведеного слідчий суддя вважає клопотання не обґрунтовано не містить відповідних доказів необхідності в застосуванні такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, а тому не підлягає до задоволення.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.159,160,163,164 КПК України, слідчий суддя
ХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання прокурора Фастівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні № 12023116310000387 від17.06.2023року відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112256597 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Соловей Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні