Ухвала
від 18.07.2023 по справі 759/12867/23
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/4069/23

ун. № 759/12867/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2023 рокуСвятошинського районного суду м. Києва у складі:

слідчого-судді: ОСОБА_1

за участю секретаря: ОСОБА_2

з участю прокурора: ОСОБА_3

захисника: ОСОБА_4

підозрюваного: ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого слідчого управління ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженеця м. Термез, Республіки Узбекістан, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, громадянина України, працюючого на посаді заступника начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, раніше не судимого, в рамках кримінального провадження № 42023110000000079 від 14.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчого управління ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання обгрунтоване ти, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023110000000079 від 14.03.2023 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів Київської обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667 Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), з контролю за цінами, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров`я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

На підставі по постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1092 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» утворено перелік територіальних органів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, до складу якого входить Управління Держпродспоживслужби в Київській області.

На підставі п. 4 п.п. 7 Положення про Головне управління Держродспоживслужби в Київській області, затвердженого т.в.о. голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів ОСОБА_10 від 24 лютого 2020 №153, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) у системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу. Та відповідно до п. 11 вказаного Положення начальник головного управління затверджує положення про структурні підрозділи Головного управління і посадові інструкції працівників.

Відповідно до п. 1.1. Положення про відділ реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держродспоживслужби в Київській області (далі - Положення), затвердженого 02.01.2023 виконувачем обов`язків начальника Головного управління Держродспоживслужби в Київській області ОСОБА_11 , відділ реєстрації сільськогосподарської техніки (далі - Відділ) є самостійним структурним підрозділом Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі-Головне управління). Відділ підпорядкований безпосередньо начальнику Головного управління, або особі, якій наказом ці повноваження делеговані.

Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, міжнародними договорами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Держпродспоживслужби України, наказами начальника Головного управління, Положенням, а також іншими нормативно - правовими актами.

Згідно Розділу 2 Положення Відділ, відповідно до покладених на нього завдань, забезпечує реалізацію державної політики у сфері реєстрації та обліку машин, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, утому числі в частині забезпечення контролю за виконанням законодавства у сфері захисту прав споживачів на придбану чи відремонтовану сільськогосподарську техніку та комплектуючі вузли й агрегати до неї: здійснення нагляду за дотриманням законодавства з охорони праці, навколишнього середовища при експлуатації і технологічному обслуговуванні технічних засобів для агропромислового комплексу; узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції Відділу, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення, Відділ в межах своїх повноважень, відповідно до покладених на нього завдань:

здійснює первинну реєстрацію, перереєстрацію, перереєстрацію з видачею дублікату та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, видачу номерних знаків та відповідних реєстраційних документів на них, ведення автоматизованого обліку, зареєстрованих тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських,дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів та систематизацію відомостей про їх власників з використанням Єдиного реєстру після отримання витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна: перевіряє відповідність матеріально-технічної бази та методичного забезпечення навчальних закладів з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації трактористів-машиністів у встановленому законодавством порядку, надає висновки про відповідність матеріально-технічної бази, методичною забезпечення та оснащеності навчального процесу для розгляду відповідними органами питання про акредитацію та видачу їм ліцензій на право підготовки трактористів-машиністів самохідних машин, приймає теоретичні і практичні іспити для отримання права на керування машинами та видає за їх результатами посвідчення тракториста-машиніста;

веде автоматизований облік виданих посвідчень водія;

здійснює прийом практичних та теоретичних іспитів у громадян для отримання посвідчення трактористів-машиністів вперше та відкриття вищих категорій: за результатами іспитів, здійснює видачу посвідчень тракториста-машиніста;

проводить видачу дублікатів та заміну посвідчень трактористів-машиністів, веде облік та зберігання тимчасово вилучених посвідчень тракториста-машиніста;

проводить державний нагляд за дотриманням правил технічного та сервісного обслуговування машин, реалізації повнокомплектних машин, номерних вузлів і агрегатів;

здійснює контроль за дотриманням законодавства суб`єктами господарювання, діяльність яких пов`язана з реалізацією машин, що підлягають реєстрації в Держпродспоживслужбі;

реєструє нові навчальні групи по підготовці трактористів-машиністів навчальними закладами, направляє інспектора на прийом іспитів для одержання посвідчень-трактористів машиністів у зареєстровані раніше навчальній групі, у тому числі з організацією виїзду екзаменаційної комісії;

приймає теоретичні і практичні іспити для отримання права на керування машинами та видає за їх результатами посвідчення тракториста-машиніста особам, які пройшли медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ України, професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації, склали теоретичний і практичний іспити, а також постійно або тимчасово проживають чи навчаються на території Київської області;

веде реєстр навчальних закладів, які здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації трактористів-машиністів, та здійснює державний контроль за додержанням ними вимог законодавства у зазначеній сфері;

здійснює процес електронного проведення реєстраційних робіт з внесенням до «Єдиного реєстру для ведення автоматизованого обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» даних при реєстрації, перереєстрації та знятті з обліку техніки, видачі номерних знаків та свідоцтв про реєстрацію машин, видачі посвідчень трактористів-машиністів;

веде аналіз кількості зареєстрованих тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, які знаходять на території Київської області;

видає номерні знаки зареєстрованим тракторам, самохідним шасі, самохідним сільськогосподарським, дорожньо-будівельним і меліоративним машинам, сільськогосподарської техніки, іншим механізмам, які знаходять на території Київської області, а також направлення на присвоєння ідентифікаційних номерів;

при першої реєстрації проводити огляд нових машин та видати акти огляду;

організовує та здійснює державний нагляд (контроль) в частині експлуатації та технічного стану машин за: дотриманням вимог законодавства акредитованими суб`єктами господарювання, які проводять перевірку технічного стану та ідентифікацію машин; дотриманням правил технічного та сервісного обслуговування машин; технічним станом й експлуатацією машин, які підлягають перевірці на підтвердження відповідності вимогам законодавства; виконує інші функції передбачені законодавством України;

здійснює листування з юридичними, фізичними особами та іншими організаціями різних форм та власності, державними органами влади засобами електронного зв`язку, із використанням кваліфікованих (та інших) електронних підписів (ключів);

підготовляє відповіді на запити правоохоронних, контролюючих органів, арбітражних управляючих, ліквідаторів, приватних і державних виконавців та звернення громадян та адвокатські запити;

здійснює накладення арештів та заборон відчуження майна боржників на сільськогосподарську техніку, зняття арештів з майна боржників - власників сільськогосподарських машин;

виконує функції у системі інженерно - технічного забезпечення агропромислового комплексу, експлуатації та технічного стану машин, реєстрації та обліку машин, видачі посвідчення тракториста-машиніста;

здійснює приймання та надання консультацій громадянам щодо реєстрації, зняття з обліку техніки, а також ознайомлення з інформацією щодо порядку складання іспитів на право отримати посвідчення тракториста машиніста;

з метою забезпечення принципів прозорості та відкритості діяльності інформує про розміщення узагальненої інформації з уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи щодо реєстрації сільськогосподарської техніки та інформацію про результати здійснення сільськогосподарської техніки.

Відповідно до Розділу 3 Положення для виконання покладених на Відділ завдань, має право:

надавати пропозиції щодо залучення до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців, спеціалістів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників інститутів громадянського суспільства;

одержувати в установленому законодавством порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб, а також громадян та громадських об`єднань документи, матеріали та іншу інформацію, необхідну для виконання покладених на Відділ завдань;

безперешкодного доступу у встановленому законодавством порядку до підприємств, установ та організацій усіх форм власності для проведення перевірок з питань, що належать до компетенції Відділу;

складати акти перевірок, протоколи про правопорушення та давати обов`язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення виявлених порушень та недоліків з питань, що належать до компетенції Відділу;

вимагати відповідно до закону від суб`єктів господарювання усунення виявлених порушень, до подання, у встановленому законодавством порядку, до відповідних органів матеріали перевірок та інші матеріали для притягнення винних осіб до відповідальності, забороняти експлуатацію машин та інших технічних засобів, якщо їх технічний стан не відповідає вимогам нормативних документів щодо показників якості, технологічності та безпечності, охорони праці та охорони навколишнього природною середовища, загрожують життю і здоров`ю працюючих або створюють можливість виникнення аварії, користуватися інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв`язку та іншими технічними засобами, фіксувати процес здійснення планового (позапланового) заходу чи кожну окрему дію за допомогою аудіо та відеотехніки, одержувати від посадових осіб та громадян, які мають у власності машини та інші технічні засоби для агропромислового комплексу, документи, необхідні для вирішення питань, що належать до їх компетенції, робити у передбачених законодавством випадках трактористам - машиністам попередження, а в разі грубого порушення правил техніки безпеки та дорожнього руху порушувати питання про позбавлення машинами, вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного технічного нагляду, залучати в установленому порядку незалежних експертів і спеціалізовані організації для проведення перевірок та підготовки висновків з питань, що належать до їхньої компетенції;

брати в установленому порядку участь у роботі комісій з розслідування причин і наслідків аварій, що сталися під час експлуатації машин та інших технічних засобів для агропромислового комплексу;

виступати за дорученням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, замовником під час закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти; викликати громадян для одержання усних або письмових пояснень у зв`язку з порушенням ними вимог законодавства у сфері експлуатації машин та інших технічних засобів для агропромислового комплексу, використовувати технічні прилади, призначені для перевірки технічного стану машин, призначати проведення експертизи, технічної діагностики машин та інших технічних заходів для агропромислового комплексу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час здійснення державного технічного нагляду;

передавати правоохоронним органам акти перевірок та інші матеріали з питань, що належать до їх компетенції, спільно з працівниками ГУ НП МВС України перевіряти у трактористів-машиністів наявність документів на право користування і керування машинами та зупиняти машини для перевірки технічного стану в разі наявності ознак, що свідчать про їх технічну несправність;

вживати у межах повноважень, передбачених законом, заходів до усунення виявлених порушень та вимагати дій, що перешкоджають здійсненню державного технічного нагляду;

здійснювати заходи державного нагляду (контролю) відповідно до законів;

приймати участь у засіданнях, нарадах, семінарах, що скликаються керівництвом Держпродспоживслужби, для розгляду питань, пов`язаних з діяльністю Відділу.

У відповідності до Розділу 4 Положення Відділ очолює начальник, який призначається на посаду начальником 1 головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та звільняється з посади начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Начальник Відділу, за посадою є державним інспектором у відповідних сферах згідно із законом. Призначення здійснюється на конкурсній основі відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби або у порядку переведення згідно з вимог Закону України «Про державну службу». Начальник Відділу має володіти державною мовою, вищу освіту, досвід роботи на посадах державної служби категорії «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або, досвід роботи па керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності не менше двох років. На період відсутності начальника Відділу його обов`язки виконує заступник начальника або інший працівник відділу, призначений у встановленому законодавством порядку, який набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов`язків. Начальник Відділу забезпечує кваліфіковане виконання завдань покладених на Відділ.

Начальник Відділу здійснює керівництво діяльністю Відділу, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності; організовує та забезпечує виконання Відділом Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції га законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, доручень Прем`єр-міністра України, наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України, доручень Міністра аграрної політики та продовольства України, його першого заступника та заступників, наказів Держпродспоживслужби, доручень Голови Держпродспоживслужби України та його заступників, наказів Головного управління; планує робот) працівників відділу з питань здійснення державного контролю за експлуатацією та технічним станом машин; подає на затвердження начальнику Головного управління положення про відділ, посадові інструкції працівників; проводить наради з працівниками відділу; розподіляє обов`язки між працівниками, встановлює ступінь їх відповідальності; вносить пропозиції начальнику Головного управління щодо призначення та звільнення працівників Відділу; вживає заходів щодо вдосконалення організації роботи відділу; здійснює контроль за веденням діловодства, збереженням документів відділу; забезпечує дотримання працівниками відділу внутрішнього трудовою розпорядку, законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією; представляє Головне управління, за дорученням її керівника, в органах виконавчої, правоохоронних та судових органах, підприємствах, установах га організаціях з питань, що належать до компетенції Відділу; отримує в установленому порядку від структурних підрозділів Головного управління необхідні статистичні та оперативні дані, звіти та інші документи з питань, що стосуються діяльності Відділу для реалізації наданих йому повноважень; готує запити і отримує в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і господарювання документи, матеріали га іншу інформацію з питань, що належать до компетенції Відділу; за погодженням із начальником Головного управління, залучає в установленому порядку до участі у проведенні перевірок працівників інших структурних підрозділів Головного управління; бере участь в нарадах, колегіях, семінарах, круглих столах та інших заходах, які проводяться в Головному управлінні; вносить пропозиції щодо удосконалення організації роботи Відділу, подає пропозиції до планів роботи Головного управління; сприяє постійному навчанню та підвищенню кваліфікації спеціалістів Відділу; розробляє та подає керівництву пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів; звітує щодо виконання покладених на Відділ завдань та планів роботи; здійснює інші повноваження, передбачені законодавством і Положенням; відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», інших законодавчих актів начальник Відділу несе персональну відповідальність за: належну організацію діяльності Відділу та виконання покладених на нього завдань; збереження документів і матеріалів, нерозголошення інформації, яка становить державну, комерційну або іншу таємницю, що охороняється законом, а також конфіденційної інформації; дотримання присяги державного службовця, відповідних повноважень, обмежень і заборон, установлених законодавством; виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, норм професійної етики та інших вимог службової дисципліни.

Так, 02 січня 2023 року відповідно до наказу виконувача обов`язків начальника Головного управління у Київській області № 30-К ОСОБА_7 призначено на посаду начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Відповідно до посадової інструкції державного службовця - начальник відділу здійснює керівництво діяльністю відділом щодо реалізації державної політики у здійсненні нагляду за дотриманням правил технічної експлуатації, ремонту і вибракування тракторів, самохідних шасі, дорожньо-будівельних машин і тракторних причепів підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності та громадянами, проводить державну реєстрацію та облік тракторної техніки, забезпечує проведення технічного огляду цієї техніки, контролює ведення необхідної технічної документації, здійснює керівництво діяльністю відділу, контролює роботу відділу, організовує роботу відділу, та поставлених перед ним задач, готує пропозиції щодо призначення на посади та звільнення з посад заступника, головних спеціалістів і провідних фахівців, проводить державну реєстрацію та облік тракторної техніки, проводить огляд нової техніки яка вперше реєструється на території України, вживає заходів щодо вдосконалення співпраці відділу з іншими структурними підрозділами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, з підприємствами, установами і організаціями - власниками тракторної техніки; надає останнім необхідну методичну допомогу, контролює стан трудової та виконавчої дисципліни у відділі, забезпечує контроль виконання відділом покладених на нього Положенням завдань, несе відповідальність за завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України, відповідає за обробку конфіденційної інформації та недопущення розголошення персональних паролів на доступ до наявних інформаційно-пошукових систем, несе відповідальність за наслідки прийнятих ним рішень, що виходять за межі його повноважень, які визначені чинним законодавством, відомчими та іншими нормативно-правовими актами, відповідає за введення повної, якісної і своєчасної інформації в електронні бази, якими користується відділ, під час реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку сільськогосподарської техніки та видачі посвідчення водія.

Згідно ч. 3 ст. 18 КК України, п. 1 Примітки до ст. 364 КК України, службовими особами у ст. ст. 364, 368, 368-5, 369 КК України є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

ОСОБА_7 , будучи начальником відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, здійснював організацію виконання завдань та доручень керівництва з питань, що належать до компетенції відділу, здійснення керівництва діяльністю та організацію роботи Відділу та надання обов`язкових до виконання доручень працівникам відділу з питань, що належать до його функціональних повноважень, контроль за їх виконанням, тобто був наділений організаційно - розпорядчими функціями, являючись службовою особою відповідно до примітки 2 до ст. 368 КК України та пункту 1 примітки до статті 364 цього Кодексу.

Так, 02 січня 2023 року відповідно до наказу виконувача обов`язків начальника Головного управління у Київській області № 31-К ОСОБА_5 призначено на посаду заступника начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Відповідно до посадової інструкції державного службовця - заступник начальника відділу здійснює керівництво діяльністю відділом щодо реалізації державної політики у здійсненні нагляду за дотриманням правил технічної експлуатації, ремонту і вибракування тракторів, самохідних шасі, дорожньо-будівельних машин і тракторних причепів підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності та громадянами, проводить державну реєстрацію та облік тракторної техніки, забезпечує проведення технічного огляду цієї техніки, контролює ведення необхідної технічної документації.

Основними посадовими обов`язками заступника начальника відділу є:

1) здійснює керівництво діяльністю відділом, контролює роботу відділу, організовує роботу відділу, та поставлених перед ним задач.

2) проводить державну реєстрацію та облік тракторної техніки, проводить огляд нової техніки, яка вперше реєструється на території України.

3) вживає заходів щодо вдосконалення співпраці відділу з іншими структурними підрозділами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, з підприємствами, установами і організаціями - власниками тракторної техніки; надає останнім необхідну методичну допомогу.

4) на час відсутності начальника Відділу (відпустка, хвороба, відрядження, ін.), його обов`язки покладаються відповідно до наказу керівника Головного управління на заступника начальника Відділу;

5) перевіряє відповідність бази підприємств, які займаються торгівлею тракторної техніки, готує для відділу контролю за технічним наглядом та безпекою праці Держпродспоживслужби України висновки щодо спроможності таких підприємств здійснювати передпродажну підготовку машин, та їх гарантійне обслуговування і ремонт.

6) очолює комісію із прийняття екзаменів від осіб, які закінчили навчання у відповідних учбових закладах, щодо видачі їм посвідчення тракториста-машиніста.

7) несе відповідальність за наслідки прийнятих ним рішень, що виходять за межі його повноважень, які визначені чинним законодавством, відомчими та іншими нормативно-правовими актами.

8) відповідає за зберігання документів, що послужили підставою для видачі свідоцтва про реєстрацію та посвідчення водія.

9) несе відповідальність за повноту зібраних матеріалів під час проведення реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку сільськогосподарської техніки та видачі посвідчення водія.

10) здійснює прийом документів стосовно видачі та обліку посвідчення тракториста - машиніста.

Заступник начальника відділу має право:

1) представляти відділ в інших управліннях структури з питань, що належать до компетенції відділу;

2) в установленому порядку запитувати та отримувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ і організацій різних форм власності необхідні статистичні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються роботи Відділу;

3) вносити до різних інстанцій пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу та вживати заходів щодо своєчасного розгляду його пропозицій;

4) проводити зі співробітниками Відділу наради з питань, що стосуються нагляду за дотриманням правил технічної експлуатації тракторного парку;

5) контролювати виконання працівниками Відділу посадових інструкцій, правил техніки безпеки, протипожежної безпеки та правил внутрішнього трудового розпорядку;

6) надавати начальнику відділу клопотання про заохочення працівників відділу, або доповідні про стягнення;

7) передавати правоохоронним органам матеріали про порушення, що мають ознаки злочину;

8) відвідувати, з пред`явленням посвідчення, підприємства та організації для проведення перевірок з питань, що належать до компетенції відділу;

9) приймати екзамени від осіб, які закінчили навчання у відповідних учбових закладах, щодо видачі їм посвідчення тракториста-машиніста;

Зовнішньою службовою комунікацією заступника начальника Відділу є:

1) за дорученням начальника Головного управління Держпродспоживслужби представляє інтереси Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області у взаємовідносинах з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;

2) у процесі виконання наданих повноважень координує свою діяльність з підрозділами, іншими службами та державними установами, керуючись чинним законодавством.

ОСОБА_5 , будучи заступником начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, здійснював організацію виконання завдань та доручень керівництва ГУ Держпроспоживслужби у Київській області з питань, що належать до компетенції відділу, здійснення керівництва діяльністю та організацію роботи Відділу та надання обов`язкових до виконання доручень працівникам відділу з питань, що належать до його функціональних повноважень, контроль за їх виконанням, тобто був наділений організаційно-розпорядчими функціями, являючись службовою особою відповідно до примітки 2 до ст. 368 КК України та пункту 1 примітки до статті 364 цього Кодексу.

Так, 02 січня 2023 року відповідно до наказу виконувача обов`язків начальника Головного управління у Київській області № 31-К ОСОБА_8 призначено на посаду головного спеціаліста відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Так, 09 січня 2023 року відповідно до наказу виконувача обов`язків начальника Головного управління у Київській області № 88-К ОСОБА_9 призначено на посаду головного спеціаліста відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Відповідно до посадових обов`язків головний спеціаліст відділу проводить державну реєстрацію та облік тракторної техніки, проводить технічний огляд цієї техніки, здійснює ведення необхідної технічної документації в межах своїх повноважень, у сфері нагляду (контролю) у системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу.

Основні посадові обов`язки головного спеціаліста відділу:

1) проводить підготовку та формування справ щодо реєстрації торгівельних організацій, заносить до електронної бази даних про наявність тракторної техніки на підприємствах міста, у фізичних осіб, відомості про видачу посвідчень тракториста-машиніста, іншу інформацію.

2) приймає участь у перевірці відповідності матеріальної бази та методичного забезпечення навчальних закладів, що здійснюють підготовку трактористів-машиністів, приймає участь у роботі випускних екзаменаційних комісій таких закладів.

3) проводить державну реєстрацію та облік тракторної техніки, проводить огляд нової техніки яка вперше реєструється на території України, та видачу посвідчень тракториста- машиніста.

4) несе відповідальність за завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

5) відповідає за обробку конфіденційної інформації та недопущення розголошення персональних паролів на доступ до наявних інформаційно-пошукових систем.

6) несе відповідальність за наслідки прийнятих ним рішень, що виходять за межі їх повноважень, які визначені чинним законодавством, відомчими та іншими нормативно-правовими актами.

7) відповідає за санітарний і протипожежний стан робочого місця.

8) несе персональну відповідальність за повноту зібраних матеріалів під час проведення реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку сільськогосподарської техніки та видачі посвідчення водія, та видачу свідоцтв про реєстрацію машини, посвідчення тракториста- машиніста власникам або уповноваженим особам.

9) відповідає за зберігання документів, що послужили підставою для видачі свідоцтва про реєстрацію та посвідчення водія.

Головний спеціаліст відділу має право:

представляти відділ в інших управліннях структури з питань, що належать до компетенції відділу;

в установленому порядку запитувати та отримувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ і організацій різних форм власності необхідні статистичні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються роботи Відділу;

вносити до різних інстанцій пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу та вживати заходів щодо своєчасного розгляду його пропозицій;

надавати начальнику відділу клопотання про заохочення працівників відділу.

користуватись при виконанні обов`язків оргтехнікою, приладами діагностики, засобами транспорту відділу реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області).

відвідувати, з пред`явленням посвідчення, підприємства та організації для проведення перевірок з питань, що належать до компетенції відділу;

приймати екзамени від осіб, які закінчили навчання у відповідних учбових закладах, щодо видачі їм посвідчення тракториста-машиніста;

Зовнішня службова комунікація головного спеціаліста Відділу:

з питань, що стосуються діяльності Відділу взаємодіє з відповідними підрозділами Держпродспоживслужби, іншими структурними підрозділами Головного управління;

за дорученням начальника Головного управління представляє інтереси Головного управління у взаємовідносинах з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;

на час відсутності головного спеціаліста Відділу (відпустка, хвороба, відрядження, ін.) його обов`язки покладаються відповідно до наказу керівника Головного управління на працівника Відділу;

головний спеціаліст Відділу у процесі виконання наданих повноважень координує свою діяльність з підрозділами, іншими службами та державними установами, керуючись чинним законодавством.

ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , будучи головними спеціалістами відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, здійснювали виконання завдань та доручень керівництва ГУ Держпроспоживслужби у Київській області з питань, що належать до компетенції відділу, виконання доручень з питань, що належать до їх функціональних повноважень, тобто були наділені організаційно-розпорядчими функціями, являючись службовими особами відповідно до примітки 2 до ст. 368 КК України та пункту 1 примітки до статті 364 цього Кодексу.

Разом з цим, згідно зі ст.ст. 3, 22 Закону України «Про запобігання корупції», державним службовцям забороняється використовувати свої службові повноваження або своє службове становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб.

Також, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на викладене, ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 обіймаючи посаду, пов`язану із виконанням організаційно-розпорядчих функцій, постійно здійснюючи функції представників влади, є службовими особами.

Окрім того, досудовим розслідуванням установлено, що службові особи відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, використовуючи необізнаність громадян законодавства України щодо порядку реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку сільськогосподарської техніки, які зверталися з цього приводу, створили умови, за яких, при отриманні ними неправомірної вигоди, відбувались швидкі та безперешкодні реєстраційні дії щодо сільськогосподарської техніки. З метою конспірації їх злочинної діяльності, рекомендували звертатися громадянам за консультативною допомогою у вирішенні вказаних питань до ФОП « ОСОБА_12 ».

ОСОБА_12 зареєстрована як фізична особа - підприємець. До основних видів діяльності ФОП « ОСОБА_12 » відноситься: Консультування з питань комерційної діяльності й керування; Надання комбінованих офісних адміністративних послуг; Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.; Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.

Під час своєї підприємницької діяльності ОСОБА_12 представляла інтереси осіб, які звертались до останньої з приводу реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку сільськогосподарської у відділі реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Так, 28.03.2023, ОСОБА_13 , діючи на підставі довіреності в інтересах ІП «ДОРФ», ЄДРПОУ 34069002, звернулась до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для зняття з обліку подрібнювача деревини причіпного ESCHLBOCK BIBER 80Z, рік випуску 2008, заводський номер НОМЕР_1 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 2500 гривень.

ОСОБА_13 28.03.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення зняття з реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 2500 грн.

У подальшому, о 10 годині 34 хвилин 28.03.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_13 , та діючи в інтересах останньої, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 28.03.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття сільськогосподарської техніки з обліку, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 30.03.2023, представник СТОВ «ЄДНІСТЬ», код ЄДРПОУ 32151697, ОСОБА_14 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для зняття з обліку трактора колісного «JOHN DEERE 6110B 2020» та навантажувача телескопічного «JCB 531-70 AGRI 2021». Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 5000 гривень.

ОСОБА_14 30.03.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 5000 грн.

У подальшому, о 13 годині 53 хвилин 30.03.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_14 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 2000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 30.03.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття сільськогосподарської техніки з обліку, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 31.03.2023, представник ПрАТ «МХП», ЄДРПОУ 25412361, ОСОБА_15 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для перереєстрації та зняття з обліку квадроцикла «ARCTIC CAT 700, рік випуску 2014, заводський номер НОМЕР_27». Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 5400 гривень.

ОСОБА_15 31.03.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення перереєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 5000 грн.

У подальшому, о 13 годині 33 хвилин 31.03.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_15 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 2000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 31.03.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про перереєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 03.04.2023, ОСОБА_16 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації та зняття з обліку трактора колісного «МТЗ-82 рік випуску 1996 заводський номер НОМЕР_2 ». Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 5500 гривень.

ОСОБА_16 03.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 5500 грн.

У подальшому, о 13 годині 55 хвилин 03.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_16 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 2000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 03.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про перереєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 03.04.2023, представник ТОВ «Сільгосптехніка Нова», код ЄДРПОУ 03744215, ОСОБА_17 , звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного Беларус-892.2, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_3 , трактора колісного Беларус-82.1, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_4 , трактора колісного Беларус-892.2, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_5 , трактора колісного Беларус- Беларус-82.1, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_6 , трактора колісного Беларус- Беларус-82.1, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_7 , трактора колісного Беларус- Беларус-82.1, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_8 та зняття з обліку трактора колісного Беларус-892.2, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_5 , трактора колісного Беларус-82.1, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_4 , трактора колісного Беларус-892.2, рік випуску 2021, заводський номер НОМЕР_3 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 25500 гривень.

ОСОБА_17 03.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 25500 грн.

У подальшому, о 13 годині 55 хвилин 03.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_17 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 9000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 03.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, які у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 04.04.2023, ОСОБА_18 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного JOHN DEERE 6110B рік випуску 2020 заводський номер НОМЕР_9 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_19 03.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, о 10 годині 26 хвилин 04.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_19 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 04.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 04.04.2023, ОСОБА_20 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного Беларус-892 рік випуску 2019 заводський номер НОМЕР_10 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_20 04.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, о 10 годині 26 хвилин 04.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_20 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 04.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 05.04.2023 представник ТОВ «Деремзена-Агро», код ЄДРПОУ 39046613, ОСОБА_21 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного JOHN DEERE 8330, рік випуску 2008, заводський номер НОМЕР_11 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_21 05.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, о 10 годині 54 хвилин 05.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_21 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 05.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 05.04.2023 представник ТОВ «ТЕННЕССІ», код ЄДРПОУ 39568442, ОСОБА_22 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для зняття з обліку та реєстрації комбайна зернозбирального JOHN DEERE S670, рік випуску 2014, заводський номер НОМЕР_28, JOHN DEERE S670 рік випуску 2016, заводський номер НОМЕР_29, JOHN DEERE S690 рік випуску 2012, заводський номер НОМЕР_12 та обприскувача самохідного JOHN DEERE 4720 рік випуску 2007, заводський номер НОМЕР_13 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 20000 гривень.

ОСОБА_22 05.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення зняття з обліку та реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 20000 грн.

У подальшому, о 12 годині 06 хвилин 05.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_22 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 8000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 05.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття з обліку та реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 07.04.2023 представник ТОВ «Рідна країна», код ЄДРПОУ 44856654, ОСОБА_23 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації та зняття з обліку обприскувача самохідного John Deere 4830 рік випуску 2008 заводський номер НОМЕР_22. Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 5500 гривень.

ОСОБА_23 07.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 5500 грн.

У подальшому, о 10 годині 45 хвилин 07.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_23 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 2000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 07.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 10.04.2023 представник ТОВ «ТЕННЕССІ», код ЄДРПОУ 39568442, ОСОБА_22 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації та зняття з обліку Комбайна зернозбирального JOHN DEERE 9770 рік випуску 2011 заводський номер НОМЕР_30. Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 5000 гривень.

ОСОБА_22 10.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 5000 грн.

У подальшому, о 10 годині 15 хвилин 10.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_22 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 2000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 10.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 10.04.2023 представник ТОВ «Алабама Технікс», код ЄДРПОУ 41989909, ОСОБА_24 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації та зняття з обліку обприскувача самохідного JOHN DEERE 4710 рік випуску 2004 заводський номер НОМЕР_31. Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 5000 гривень.

ОСОБА_24 10.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 5000 грн.

У подальшому, о 10 годині 15 хвилин 10.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_24 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 2000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 10.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 12.04.2023 ОСОБА_25 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного ДТЗ-НОМЕР_32 рік випуску 2021 заводський номер НОМЕР_14 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_25 12.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, о 10 годині 38 хвилин 12.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_25 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 12.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 12.04.2023 ОСОБА_26 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для зняття з обліку комбайну зернозбирального Е-527 рік випуску 1997 заводський номер НОМЕР_25. Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 2500 гривень.

ОСОБА_26 12.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 2500 грн.

У подальшому, о 10 годині 38 хвилин 12.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_26 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 12.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 12.04.2023 ОСОБА_27 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного Yanmar F200D рік випуску 1992 заводський номер НОМЕР_15 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_27 12.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, о 10 годині 38 хвилин 12.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_27 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 12.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 13.04.2023 представник ТОВ «ТЕННЕССІ», код ЄДРПОУ 39568442, ОСОБА_22 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації та зняття з обліку обприскувача самохідного JOHN DEERE R4045, рік випуску 2016, заводський номер НОМЕР_33 та комбайна зернозбирального JOHN DEERE S670, рік випуску 2014, заводський номер НОМЕР_16 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 10000 гривень.

ОСОБА_22 13.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 10000 грн.

У подальшому, о 11 годині 52 хвилин 13.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_22 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 4000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 13.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 14.04.2023 представник ТОВ «Мега-Будтранс», ЄДРПОУ 44038515 ОСОБА_28 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації екскаватора-навантажувача JCB 3 CX SITEMASTER рік випуску 2022 заводський номер НОМЕР_17 та катка дорожнього Bomag BW138AC рік випуску 2008 заводський номер НОМЕР_18 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 6000 гривень.

ОСОБА_29 14.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 6000 грн.

У подальшому, о 09 годині 35 хвилин 14.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_28 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 2000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 14.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 24.04.2023 ОСОБА_30 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного Беларус- 892 рік випуску 2006 заводський номер НОМЕР_19 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_30 24.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, о 11 годині 05 хвилин 24.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_31 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 24.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 24.04.2023 ОСОБА_32 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного John Deere 955 рік випуску 1978 заводський номер НОМЕР_20 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_32 24.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, о 11 годині 05 хвилин 24.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_32 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 24.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 27.04.2023 представник ТОВ «Спектр-Агро», ЄДРПОУ 36348550 ОСОБА_33 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для зняття з обліку трактора колісного DEUTZ-FAHR AGROFARM 115G DT E2 рік випуску 2023 заводський номер НОМЕР_21 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 2500 гривень.

ОСОБА_33 27.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 2500 грн.

У подальшому, о 09 годині 24 хвилин 27.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_34 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 27.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 27.04.2023 представник ТОВ «Трактор Хата», ЄДРПОУ 41707623 ОСОБА_35 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для зняття з обліку трактора колісного Lovol TB454 рік випуску 2020 заводський номер НОМЕР_22 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 2500 гривень.

ОСОБА_35 27.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 2500 грн.

У подальшому, о 09 годині 24 хвилин 27.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_36 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 27.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 28.04.2023 представник ФГ «Пташніченко», ЄДРПОУ 45107343, ОСОБА_37 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного Lovol TB454 рік випуску 2020 заводський номер НОМЕР_22 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 2500 гривень.

ОСОБА_37 28.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 2500 грн.

У подальшому, о 09 годині 15 хвилин 28.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_38 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (кабінет заступника начальника Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала заступнику начальника Відділу - ОСОБА_5 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 28.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 17.04.2023 представник ТОВ «ТЕННЕССІ», код ЄДРПОУ 39568442, ОСОБА_22 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації та зняття з обліку комбайна зернозбирального JOHN DEERE 9770 STS рік випуску 2010 заводський номер НОМЕР_23 та видачу дубліката свідоцтва про реєстрацію трактора колісного JOHN DEERE 7250R рік випуску 2016 заводський номер НОМЕР_24 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 7500 гривень.

ОСОБА_22 17.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації та зняття з обліку вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 7500 грн.

У подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час 28.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_22 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (загальний кабінет Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала головному спеціалісту Відділу - ОСОБА_8 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 3000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 17.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію та зняття з обліку сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 17.04.2023 представник ТОВ «Ропа Україна», код ЄДРПОУ 32710583, ОСОБА_39 звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації сівалки HORSCH AVATAR 6.16 SD рік випуску 2021 номер 21271708. Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 2500 гривень.

ОСОБА_39 17.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 2500 грн.

У подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час 17.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_40 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (загальний кабінет Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала головному спеціалісту Відділу - ОСОБА_8 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 17.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 17.04.2023 ОСОБА_41 , звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації комбайна зернозбирального Е-527 рік випуску 1997 заводський номер НОМЕР_25 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_41 17.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час 17.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_41 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (загальний кабінет Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала головному спеціалісту Відділу - ОСОБА_8 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 17.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 18.04.2023 ОСОБА_42 , звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації навантажувача телескопічного MANITOU MLT 735 LSU T рік випуску 2010 заводський номер НОМЕР_34. Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_42 18.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 (офісна), передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час 18.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_43 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (загальний кабінет Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала головному спеціалісту Відділу - ОСОБА_8 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 18.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах якої діяла.

Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 19.04.2023 ОСОБА_44 , звернувся до фізичної-особи підприємця ОСОБА_12 , з метою юридичного оформлення документів та вчинення необхідних дій для реєстрації трактора колісного SHIFENG SF-240 рік випуску 2021 заводський номер НОМЕР_26 . Остання, в свою чергу, погодилась, вказала перелік необхідних для цього документів, та повідомила про вартість її послуг у сумі 3000 гривень.

ОСОБА_44 19.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи в офісі за адресою: АДРЕСА_2 , передала ОСОБА_12 необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) для здійснення реєстрації вищевказаної сільськогосподарської техніки та вартість послуг 3000 грн.

У подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час 19.04.2023 ОСОБА_12 , на виконання домовленості з ОСОБА_45 , та діючи в інтересах останнього, перебуваючи у службовому приміщенні (загальний кабінет Відділу), що знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 9В, передала головному спеціалісту Відділу - ОСОБА_8 , необхідний перелік документів (заява про зняття з обліку; документи, підтверджуючі право власності або правомірність використання машини; висновок спеціаліста, копії паспорта та ідентифікаційного номеру, довіреності, свідоцтво про реєстрацію машини, тощо) та неправомірну вигоду у сумі 1000 гривень за безперешкодні та швидкі реєстраційні дії сільськогосподарської техніки.

Після закінчення відповідних реєстраційних дій 19.04.2023 працівниками Відділу, ОСОБА_12 видано свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про реєстрацію сільськогосподарської техніки, яке у подальшому остання передала особі, в інтересах яких діяла.

Таким чином, ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 підозрюються в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене повторно, у складі організованої групи, тобто у скоєнні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 368 КК України.

У вчиненні вказаних кримінальних правопорушень обґрунтовано підозрюється:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Шебекіно, російська федерація, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 , з вищою освітою, громадянин України, начальник відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, раніше не судимий.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Термез, Республіка Узбекістан, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, громадянин України, заступник начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, раніше не судимий.

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Липовець, Вінницької обл., громадянин України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_5 , з вищою освітою, головний спеціаліст відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, раніше не судимий.

ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с. Катюжанка, Київської обл., громадянин України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_6 , з вищою освітою, головний спеціаліст відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, раніше не судимий.

22.06.2023 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

22.06.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

22.06.2023 ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

22.06.2023 ОСОБА_9 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

16.06.2023 слідчим суддею винесено ухвалу про відсторонення від посади ОСОБА_8

07.07.2023 строк досудового розслідування продовжено до трьох місяців, тобто до 13.08.2023.

Також, розглядаючи скаргу у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994, Європейський суд з прав людини підкреслив,що факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такимиж переконливими, як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку чи просто висунення обвинувачення, черга якого надходитьна наступній стадії процесу кримінального розслідування.

Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справах «Фокс, Камбел і Харлі проти Об`єднаного Королівства» від 28.10.1994, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.

Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Феррарі - Браво проти Італії» не можна ставити питання про те, що арешт є виправданим лише тоді, коли доведено факт вчинення та характер інкримінованих правопорушень, оскільки це є завданням органів досудового розслідування (попереднього слідства).

Окрім того, відповідно до ч. 5 ст. 651 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

При вирішенні згаданого питання, тобто відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від посади, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, встановлено, що суд своїм рішенням повинен забезпечити не лише права підозрюваного, але й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

Підозрюваний ОСОБА_5 є службовою особою, він, використовуючи своє службове становище, перебуваючи на посаді заступника начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держродспоживслужби в Київській області може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Так, ОСОБА_5 , користуючись авторитетом та міцними соціальними зв`язками серед співробітників, може особисто або опосередковано негативно впливати на хід досудового слідства та судового розгляду, через прохання, погрози або іншим шляхом з метою знищення, приховання або спотворення документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

Поряд із цим, перебуваючи на посаді заступника начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держродспоживслужби в Київській області, ОСОБА_5 може як у спосіб погроз, підкупу, психологічного впливу, так і в інший спосіб незаконно впливати на осіб, які ще не були допитані в якості свідків у кримінальному проваджені із числа співробітників відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держродспоживслужби в Київській області.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання у повному обсязі.

Захисник підозрюваного в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання.

Підозрюваний в судовому засіданні підтримав думку захисника.

Дослідивши клопотання, заслухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів клопотання, 22.06.2023 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

22.06.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

22.06.2023 ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

22.06.2023 ОСОБА_9 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

16.06.2023 слідчим суддею винесено ухвалу про відсторонення від посади ОСОБА_8

07.07.2023 строк досудового розслідування продовжено до трьох місяців, тобто до 13.08.2023.

Так, слідчий суддя зазначає, що стандарт доказування «обґрунтована підозра» передбачає існування фактів чи інформації, які б переконали об`єктивного спостерігача, що відповідна особа могла вчинити кримінальне правопорушення (п. 32 рішення ЄСПЛ у справі Fox, Campbell and Hartley v. the United Kingdom, п. 175 рішення ЄСПЛ у справі Нечипорук і Йонкало проти України, п. 161 рішення ЄСПЛ у справі Selahattin Demirtaє v. Turkey, п. 88 рішення ЄСПЛ у справі Ilgar Mammadov v. Azerbaijan, п. 51 рішення ЄСПЛ у справі Erdagoz v. Turkey).

Враховуючи наявні у слідчого судді матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, з огляду на вищенаведену практику ЄСПЛ, слідчий суддя приходить до переконання про існування в рамках даного кримінального провадження обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.

Так, слідчий суддя враховує наявність обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення підозрюваним ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України, а саме враховуючи те, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років, в тому числі у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, та перебуваючи на посаді, використовуючи свої службові повноваження та зв`язки з колегами по службі, може незаконно впливати на свідків з метою зміни останніми своїх показань, чи протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином, а також те, що саме перебування її на вказаній посаді сприяло скоєнню ним кримінального правопорушення.

Підозрюваний ОСОБА_5 є службовою особою, він, використовуючи своє службове становище, перебуваючи на посаді заступника начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держродспоживслужби в Київській області може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Так, ОСОБА_5 , користуючись авторитетом та міцними соціальними зв`язками серед співробітників, може особисто або опосередковано негативно впливати на хід досудового слідства та судового розгляду, через прохання, погрози або іншим шляхом з метою знищення, приховання або спотворення документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

Поряд із цим, перебуваючи на посаді заступника начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держродспоживслужби в Київській області, ОСОБА_5 може як у спосіб погроз, підкупу, психологічного впливу, так і в інший спосіб незаконно впливати на осіб, які ще не були допитані в якості свідків у кримінальному проваджені із числа співробітників відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держродспоживслужби в Київській області, а також те, що саме перебування його на вказаній посаді сприяло скоєнню ним кримінального правопорушення, у зв`язку з чим, ризик у вигляді можливого знищення, приховання або спотворення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази в рамках даного кримінального провадження, продовжує існувати.

З урахуванням викладеного, вбачається наявність достатніх підстав вважати, що для запобігання протиправній поведінці підозрюваного, який, перебуваючи на посаді, може незаконними засобами впливати на свідків кримінального провадження, знищити, сховати речі та документи, які мають значення для кримінального провадження, існує необхідність в забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення ОСОБА_5 від займаної посади, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання сторони обвинувачення є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Таким чином, керуючись ст.ст. 154, 156, 158 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Відсторонити підозрюваного у кримінальному провадженні № 42023110000000079 від 14.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади заступника начальника відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, в межах строку досудового розслідування, а саме до 13.08.2023.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Вручити копію ухвали підозрюваному, прокурору.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п`яти днів з дня її проголошення."

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.07.2023
Оприлюднено20.07.2023
Номер документу112259288
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про відсторонення від посади