БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
11.07.2023
Справа № 497/1197/23
Провадження № 2-о/497/38/23
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2023 року м. Болград
Болградський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Висоцького С.О.,
за участю секретаря - Войтової С.І.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болград, цивільну справу зза заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
05.06.2023 року заявник звернулася до суду з заявою та просить визнати факт реєстрації шлюбу 01 серпня 1987 року між нею, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і ОСОБА_3 , зареєстрований Ноглицьким районним відділом РАГСУ Сахалінської області, актовий запис № 57.
Свої вимоги мотивує тим, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Оріхівка Болградського району Одеської області. Її дівоче прізвище - « ОСОБА_1 ». В 1982 року закінчила Кагульське педагогічне училище та отримала диплом про освіту на прізвище « ОСОБА_1 ». Цього ж року почала працювати та на прізвище « ОСОБА_1 » була заведена трудова книжка. В 1987 році уклала шлюб з гр. ОСОБА_3 та змінили прізвище з « ОСОБА_1 » на « ОСОБА_1 ». Рішенням Болградського районного суду Одеської області від 19.07.1994 року шлюб було розірвано. При вивченні документів в управлінні Пенсійного фонду України для нарахування пенсії за віком було виявлено, що відсутнє свідоцтво про одруження, яке б підтверджувало зміну прізвища. Оскільки справа про розірвання шлюбу разом з свідоцтвом про укладання шлюбу знищена, змушена звертатися до суду для захисту свого права на отримання пенсії.
Ухвалою суду від 13.06.2023 року відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження.
Заявник в судове засідання не з`явилась, проте надала заяву про підтримання заявлених вимог та розгляд справи у її відсутність.
Представник заінтересованої особи - Управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області у судове засідання не прибув, про час та місце проведення судового засідання повідомлений згідно вимог чинного законодавства, надав письмові пояснення, якими вимоги за заявою визнав, заперечень не мають, та просять розглянути справу без участі представника.
Оскільки сторонами по справі було подано заяви про розгляд справи за їх відсутності, судом у відповідності до ч.3 ст.211, ч.2 ст.247 ЦПК України було ухвалено провести розгляд справи в судовому засіданні за відсутності сторін по справі на підставі наявних документів в матеріалах справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги цієї заяви, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, суд прийшов до висновку про задоволення заяви за наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з частиною першою та пунктом п`ятим частини другої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п.5 ч.2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Відповідно до п.4 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту реєстрації шлюбу.
Відповідно до ч. ч. 2, 3, 4 ст. 49 ЦК України актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону.
Як визначено у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою.
Відомості про реєстрацію, розірвання шлюбу підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.
Згідно ч.1 ст. 12 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», внесення відомостей про народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях.
Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_1 ) народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Оріхівка Болградського району Одеської області, що підтверджується свідоцтвом про її народження серії НОМЕР_1 , виданого 11.05.1963 року с. Винограднє Болградського району Одеської області, актовий запис №52. 01.07.1982 року отримала диплом НОМЕР_2 Кагульського педагогічного училища за прізвищем « ОСОБА_1 ». Трудова книжка НОМЕР_3 заповнена за прізвищем « ОСОБА_1 » ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно записів в трудовій книжці прізвище заявника було змінено на « ОСОБА_1 » на підставі свідоцтва про шлюб НОМЕР_4 .
Зі свідоцтва про народження НОМЕР_5 ОСОБА_6 , свідоцтва про народження НОМЕР_6 ОСОБА_7 вбачаєть, що їх мати є ОСОБА_1 .
Рішенням Болградського районного суду Одеської області від 19.07.1994 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , укладений 01.08.1987 року, який був зареєстрований Ноглицьким районним відділом РАГСУ Сахалінської області, актовий запис №57, розірвано.
Заявник звернулась до управління Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за віком, але було виявлено про відсутність свідоцтва про укладання шлюбу з ОСОБА_3 , тобто відсутні докази зміни прізвища з « ОСОБА_1 » на « ОСОБА_1 ». Оскільки справа про розірвання шлюбу знищена, то свідоцтво про укладання шлюбу, яке б підтверджувало зміну прізвища, також знищено.
Згідно до роз`яснення Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», п.10 суди можуть встановлювати факти реєстрації усиновлення (удочеріння), шлюбу, розірвання шлюбу, народження і смерті, якщо в органах РАГС не зберігся відповідний запис чи відмовлене в його відновленні або ж він може бути відновлений лише на підставі рішення суду про встановлення факту реєстрації акту громадського стану.
Відповідно до ч.1 ст.76 ЦК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч. 2 ст. 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно ч. 4 ст. 82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Згідно статті 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відтак, надавиш комплексну оцінку всім наданим доказам, враховуючи позицію заінтересованої сторони, суд приходить до висновку, що дослідженими у справі доказами повністю підтверджується факт реєстрації шлюбу 01 серпня 1987 року між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і ОСОБА_3 , Ноглицьким районним відділом РАГС Сахалінської області, актовий запис №57 й вимоги заявника є обгрунтованими й такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.4, 10, 13, 76-81, 83, 95, 211, 247, 258, 259, 263-265, 293, 294, 315-319, 354, 355 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт реєстрації шлюбу 01 серпня 1987 року між нею, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і ОСОБА_3 , Ноглицьким районним відділом РАГС Сахалінської області, актовий запис №57.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя С.О.Висоцький
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112281908 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Болградський районний суд Одеської області
Висоцький С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні