Ухвала
від 19.07.2023 по справі 490/1652/23
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

490/1652/23

н\п 1-кс/490/2085/2023

19.07.2023

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 490/1652/23

У Х В А Л А

19 липня 2023 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 ХРУП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 42021232010000008 від 13.04.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.4 ст. 358 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся з клопотанням до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № № 42021232010000008 від 13.04.2021 року за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.4 ст. 358 КК України, перелік яких зазначено в прохальній частині клопотання.

Крім того 19.07.2023 прокурором на електронну пошту Центрального районного суду м. Миколаєва було направлено скан-копії матеріалів кримінального провадження №42021232010000008, засвідчених електронним підписом.

В ході досудового розслідування встановлено, що 12.04.2021 до Відділу поліції № 2 Херсонського РУП надішли матеріали від УСБУ в Херсонській області щодо можливих неправомірних дій директора підприємства об`єднання громадян «Херсонське учбово-виробниче підприємство (УВП) Українського товариства сліпих (УТОС)» (код ЄДРПОУ 03967932) юридична адреса якого: м. Херсон, вул. Гетьмана Сагайдачного, 18-А, ОСОБА_4 , який у 2020 році здійснив відчуження (продаж) майна підприємства, а саме об`єкти нерухомості на суму 1,2 млн. грн.., що підтверджується податковими накладними за 2020 рік, але згідно з Статутом останній не мав права відчужувати майно одноособово та без погодження Центрального правління УТОС.

Так, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись відповідно до постанови президії Центрального правління Українського товариства сліпих (УТОС) № 01-1-3-к від 19.02.2019 року та наказу підприємства об`єднання громадян «Херсонське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» №7-П від 07.03.2019 року директором підприємства об`єднання громадян «Херсонське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» код ЄДРПОУ 03967932 (м. Херсон, вул. Гетьмана Сагайдачного, 18-а), будучи службовою особою, займаючи посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, згідно з приміткою 1 ст. 364, ч.3 ст.18 КК України, керуючись правами та обов`язками, передбаченими Статутом Українського товариства сліпих (УТОС), що затверджений ? з`їздом УТОС 23.05.1991 року (далі Статут УТОС), Статутом підприємства об`єднання громадян «Херсонське учбово-виробниче підприємство (УВП) Українського товариства сліпих (УТОС)», що затверджений постановою президії Центрального правління УТОС від 05.06.2018 року №06-3 р. (далі Статут підприємства) та трудовим контрактом з керівником підприємства Українського товариства сліпих від 02.09.2020 (далі Трудовий контракт) мав повноваження на управління (керівництво) підприємством об`єднання громадян «Херсонське учбово-виробниче підприємство (УВП) Українського товариства сліпих (УТОС)», забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і збереження майна підприємства та майна Українського товариства сліпих, що знаходиться в оперативному/господарському віданні підприємства, а також іншого майна, що знаходиться в розпорядженні підприємства, шляхом зловживання своїм службовим становищем та внесенням недостовірних відомостей до офіційних документів заволодів бюджетними коштами в сумі 275 000 гривень.

Зокрема, згідно п.2 Статуту УТОС, УТОС є юридичною особою, має рахунки в банках. Печатку та штамп із зазначенням свого найменування, іншу атрибутику, зразки яких затверджуються пленумом Центрального правління і реєструються у встановленому порядку.

Також, згідно с. 1 п. 4 Статуту підприємства засновником і власником підприємства є всеукраїнська добровільна громадська організація Українське товариство сліпих в особі Центрального правління. Центральне правління УТОС, як власник, безпосеердньо здійснює керівництво підприємством через призначеного директора; згідно ст. 4 п.2. підприємство очолює директор, що діє за принципом одноосібного керування та на основі поєднання прав інтересів УТОС і трудового колективу; згідно ст.4 п.3. директор підприємства організовує всю його роботу та несе повну відповідальність за його діяльність; згідно ст.4 п.4. директор підприємства призначається та звільняється з посади президією Центрального правління УТОС; згідно с. 6 п.3. так як підприємство не є власником майна, яке ЦП УТОС, як власник, передає йому в оперативне управління, підприємство не має права без дозволу ЦП УТОС предавати під заставу основні фонди і на основні фонди не можуть накластися стягнення; згідно ст. 6 п. 4. Підприємство має право купувати будівлі, споруди, автомобілі, самохідні механізми, транспортні засоби, верстати та різне устаткування, вузли і агрегати та інші матеріальні цінності, а передавати,обмінювати, реалізовувати їх підприємствам Товариства, іншим підприємствам, організаціям і фізичним особам лише за погодженням з ЦП; згідно ст. 10 п. 1. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність за правилами, що встановлені на Україні. Правила відомчої звітності встановлює ЦП УТОС.

Також згідно п.п.1.3. Трудового контракту, керівник є повноважним представником Власника (Громадська організація «Всеукраїнська організація інвалідів «Українське товариство сліпих» (УТОС) при реалізації прав, повноважень, функцій, обов`язків, що передбачені законодавчими актами України, нормативними актами УТОС та Статутом підприємства; згідно п.п.1.4. керівник діє на засадах єдиноначальності; згідно п.п.1.5. керівник є підзвітним президії Центрального правління Українського товариства сліпих в межах їх компетенції на підставі чинного законодавства, Статуту УТОС, Статуту підприємства та трудового контракту; згідно п.п.2.2. Керівник зобов`язаний:

згідно п.п.2.2.1. здійснювати оперативне управління/господарське відання/підприємством, організовувати його виробничо-господарську, соцальну та іншу діяльність, забезпечувати виконання мети створення підприємства, що передбачені його Статутом; згідно п.п.2.2.3виконувати наступні функції і обов`язки в організації та забезпеченні діяльності підприємства:

-Виконувати рішення з`їздів, пленумів, президії Центрального правління УТОС, розпорядження голови Центрального правління УТОС;

-Забезпечувати юридичне, економічне, бухгалтерське та організаційне забезпечння діяльності підприємства;

-Організовувати збереження та ефективне використання майна підприємства та майна Власника, яке передане в оперативне управління/господарське відання, з визначенням матеріально-відповідальних осіб.

Директор ПОГ «Херсонське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих» ОСОБА_4 перебуваючи за адресою: м. Херсон, вул. Гетьмана Сагадачного, 18-а, (точні дату та час досудовим розслідуванням не встановлено), усвідомлюючи протиправність своїх дій, передбачаючи негативні наслідки та бажаючи їх настання, умисно, керуючись корисливими мотивами, направленими на заволодіння чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс завідомо недостовірні відомості до офіційного документу «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції» № 1П-НПП за 2020 рік, а саме відомості щодо вартості виробленої з власної сировини продукції (виготовлення світильників, ламп, люстр) на суму 1,279,9 млн. гривень.

Після складання зазначеного документу та його власноручним підписанням, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що відомості щодо вартості виробленої з власної сировини продукції (виготовлення світильників, ламп, люстр) на суму 1,28 млн. гривень, зазначені в звіті, не відповідають дійсності, оскільки фактично підприємство в 2020 році виробництво продукції не проводило, що підтверджується поясненнями завідуючої виробництвом ОСОБА_5 , табелями обліку використання робочого часу та наказами по підприємству про встановлення терміну робочого часу №47-п від 01.11.2019 р. та 31-п від 09.11.2020 р. в розмірі 3,6-4 годин на тиждень, з метою подальшого заволодіння бюджетними коштами, надав його до Головного управління статистики у Херсонській області.

Директор ПОГ «Херсонське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих» ОСОБА_4 перебуваючи за адресою: м. Херсон, вул. Гетьмана Сагадачного, 18-а, (точні дату та час досудовим розслідуванням не встановлено), усвідомлюючи протиправність своїх дій, передбачаючи негативні наслідки та бажаючи їх настання, умисно, керуючись корисливими мотивами, направленими на заволодіння чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс завідомо недостовірні відомості до офіційного документу податкової декларації з додатками за 2020 рік, а саме відомості щодо вартості виробленої з власної сировини продукції (виготовлення світильників, ламп, люстр) на суму 1,279,9 млн. гривень.

Після складання зазначеного документу та його власноручним підписанням, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що відомості щодо вартості виробленої з власної сировини продукції (виготовлення світильників, ламп, люстр) на суму 1,28 млн. гривень, зазначені в звіті, не відповідають дійсності, оскільки фактично підприємство в 2020 році виробництво продукції не проводило, що підтверджується поясненнями завідуючої виробництвом ОСОБА_5 , табелями обліку використання робочого часу та наказами по підприємству про встановлення терміну робочого часу №47-п від 01.11.2019 р. та 31-п від 09.11.2020 р. в розмірі 3,6-4 годин на тиждень, з метою подальшого заволодіння бюджетними коштами, надав їх до Державної податкової служби України.

Окрім того, Директор ПОГ «Херсонське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих» ОСОБА_4 перебуваючи за адресою: м. Херсон, вул. Гетьмана Сагадачного, 18-а, (точні дату та час досудовим розслідуванням не встановлено), усвідомлюючи протиправність своїх дій, передбачаючи негативні наслідки та бажаючи їх настання, умисно, керуючись корисливими мотивами, направленими на заволодіння чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс завідомо недостовірні відомості до офіційного документу «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції» № 1П-НПП за 2020 рік, а також податкової декларації з додатками за 2020 рік, а саме відомості щодо вартості виробленої з власної сировини продукції (виготовлення світильників, ламп, люстр) на суму 1,279,9 млн. гривень.

Після складання зазначеного документу та його власноручним підписанням, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що відомості щодо вартості виробленої з власної сировини продукції (виготовлення світильників, ламп, люстр) на суму 1,28 млн. гривень, зазначені в звіті, не відповідають дійсності, оскільки фактично підприємство в 2020 році виробництво продукції не проводило, що підтверджується поясненнями завідуючої виробництвом ОСОБА_5 , табелями обліку використання робочого часу та наказами по підприємству про встановлення терміну робочого часу №47-п від 01.11.2019 р. та 31-п від 09.11.2020 р. в розмірі 3,6-4 годин на тиждень, з метою подальшого заволодіння бюджетними коштами, надав його до Головного управління статистики у Херсонській області та Державної податкової служби України.

Поряд з цим, зафіксовано, що у 2020 році підприємство УТОС комплектуючих (сировини) для виготовлення світильників не закуповувало, а натомість придбало готової продукції (світильники лампи, люстри) іноземного виробництва. В подальшому під час реалізації вказаної готової продукції іншому підприємству, а саме ТОВ «Фокус-трейд» підприємством УТОС застосовано податкову пільгу по нарахуванню податку на додану вартість в розмірі 0 %.

Відповідно до п. 8 підрозділу 2 ХХ та п. 197.6 Податкового кодексу України, підприємства інвалідів застосовують ставку 0 % по ПДВ за операціями постачання товарів, виготовляються ними.

На підставі недостовірно внесених даних до статистичних звітів, податкової декларації, подані їх до Головного управління статистики у Херсонській області та Державної податкової служби України та неправомірного застосування пільг по ПДВ, ПОГ «Херсонське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих», було отримано неправомірне відшкодування ПДВ з державного бюджету в сумі 275 тисяч гривень, що завдало матеріальну шкоду, яка в сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є істотною шкодою.

Матеріали кримінального провадження № 42021232010000008 від 13.04.2021 за ч.2 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.4 ст. 358 КК України до початку повномасштабної агресії рф перебували в приміщенні Відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області, що розташована за адресою: вул. Філатова, 30 м. Херсон. В період з 01.03.2022 по 11.11.2022 м. Херсон перебував під постійним контролем збройних формувань рф, у зв`язку з чим, матеріали кримінального провадження не були евакуйовані на підконтрольну територію України та залишилися у вищевказаному місці.

СВ ВП №2 ХРУП ГУНП в Херсонській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено 13.04.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021232010000008 за ознаками складу кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.4 ст. 358 КК України.

А тому слідчий звернувся до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке просить задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином.

А тому суд, враховуючи закріплений ст.26 КПК України принцип диспозитивності, згідно якого сторони кримінального провадження є вільними у використанні свої прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, вважає за можливе розглянути подане клопотання у її відсутність та на підставі наявних матеріалів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, слідчий суддя встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст.615-1КПК України відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду.

Крім того, відповідно до положень ч. 2 ст. 615-1 КПК України, матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді у разі надходження клопотання від прокурора або слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або сторони захисту чи потерпілого, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615 КПК України, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Крім того, згідно положень вказаної статті до клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача, сторони захисту чи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом.

Згідно ч. 3 ст.615-1КПК України клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження розглядається слідчим суддею того суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя іншого суду, визначеного в порядку, передбаченому законодавством.

За змістом ч. 5 ст. 615-1 КПК України, на підставі зібраних і перевірених матеріалів слідчий суддя постановляє ухвалу про відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.

Відповідно до ст.2КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Таким чином, враховуючи, що матеріали кримінального провадження втрачено в умовах воєнного стану, а їх відновлення необхідне для завершення досудового розслідування та дотримання завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись вимогами статті 615-1 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Відновити матеріали кримінального провадження №42021232010000008 від 13.04.2021 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.4 ст. 358 КК України, втрачених в умовах воєнного стану, по копіям документів у тому числі не посвідчених в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, а саме:

-витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №№42021232010000008 від 13.04.2021 року за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 364 ч.2, 366 ч.1, 366 ч. 1, 358 ч. 4, 191 ч. 2 КК України на 4 аркушах;

-постанова про призначення групи слідчих від 13.04.2021 на 1 аркуші;

-постанова про призначення групи прокурорів від 13.04.2021 на 1 аркуші;

-постанова про об`єднання матеріалів досудового розслідування від 12.05.2021 р. на 2 арк.

-постанова про об`єднання матеріалів досудового розслідування від 21.02.2022 р. на 2 арк.

-Протокол огляду оптичного носія від 29.05.2021 р. на 2 арк.

-Опис речей і документів, які були вилучені на підставі ухвали слідчого судді від 28.05.2021 на 2 арк.;

-Протокол допиту свідка ОСОБА_6 від 15.05.2021 року на 3 арк.;

-Протокол допиту свідка ОСОБА_7 від 16.05.2021 року на 6 арк.;

-Протокол допиту свідка ОСОБА_7 від 10.02.2022 року на 4 арк.;

-Постанова про призначення судової економічної експертизи від 22.02.2022 року на 7 арк.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення19.07.2023
Оприлюднено20.07.2023
Номер документу112282648
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗаява про відновлення втраченого провадження

Судовий реєстр по справі —490/1652/23

Ухвала від 19.07.2023

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Лященко В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні