ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.07.2023 Справа № 908/2313/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Давиденко І.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Фізичної особи-підприємця Волошина Микити Дмитровича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про стягнення 118822,18 грн
УСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Волошин Микита Дмитрович звернувся до Господарського суду Запорізької області з позовом до Комунального підприємства «ІРІДА» Веселівської селищної ради про стягнення 118822,18 грн заборгованості по оплаті отриманих послуг з постачання електричної енергії за період з березня 2022 по липень 2022 за Договором про постачання електричної енергії № 201 від 21.01.2022 та Договором про відступлення права вимоги № 14 від 26.05.2023.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 14.07.2023 здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2313/23 та визначено до розгляду судді Давиденко І.В.
Розглянувши матеріали зазначеної позовної заяви, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Позовні заяви повинні подаватися до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Відповідно до п.п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; правові підстави позову; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
За приписами ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач вказує, що надання послуг відповідачу за спірний період підтверджується актами приймання-передачі електричної енергії, до яких відповідачем не надано заперечень.
Однак, як вбачається судом, подані позивачем акти приймання-передачі не містять підпису відповідача і в позовній заяві не викладено обставин, яким чином визначено обсяг споживання відповідачем електричної енергії у спірних актах. Також не зазначено правових підстав для врахування як підстави для оплати не підписних відповідачем актів. Також позивач не посилається на неможливість надання вищезазначених доказів.
Враховуючи вищевикладене, позивачем порушено вимоги п.п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст.ст. 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця Волошина Микити Дмитровича залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків в термін до 03.08.2023 включно (який встановлено судом з урахуванням поштового перебігу), шляхом виконання наступних вимог суду:
- подати суду письмові пояснення з відповідними документальними доказами, яким чином визначено обсяг споживання відповідачем електричної енергії у спірних актах;
- подати суду нормативно обґрунтування правових підстав для врахування не підписних відповідачем актів, як підстави для оплати електричної енергії за спірний період.
Одночасно із направленням документів на усунення недоліків до суду направити їх копії відповідачу (докази направлення надати суду).
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Суд звертає увагу, що 03.08.2023 є останнім днем строку, коли суд має отримати документи щодо усунення вищевказаних недоліків.
Ухвала набирає законної сили 19.07.2023 та не підлягає оскарженню.
Суддя І.В. Давиденко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2023 |
Оприлюднено | 20.07.2023 |
Номер документу | 112284524 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Давиденко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні